LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jedu, šlapu na ty nohy!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
2. kolo Slánské pohody (29.05)
Boulder Open Air (08.06)
3. kolo Slánské pohody (16.10)

Žebříček
Cesty:
43.Janovský 10071
44.Jurča 10044
45.Paprsek 10004
Bouldry:
43.Habeš 8906
44.Balabán 8903
45.Zachrdlová 8875
Hory:
14.Ondrášek 3499
15.Souček 3316
16. 3116

Výsledky
SP v ledolezení Francie (07.02)
SP v ledolezení Itálie (01.02)
SP v ledolezení Švýcarsko (24.01)

Deníčky
4634 lezců
741244 cest
Nové přelezy:
Slimline 10-
Sodom 10-
Klid Zacho 7C+
Jurský Pro 7C
Immanenz 8B
Plastiplas 7b
Pedriceros 7b+
Tetas Y Ce 7b
Neues Land 9-/9
Sin Conser 7c+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

PUSTEVNY - BESKYDY

2. kolo kvalifikace na MS

Trojanovice - třetím kolem pokračoval Rock Point Český pohár ve skialpinismu nominačním závodem na Mistrovství světa  na  Pustevnách v Beskydech.

Pořadatel: Gorby school
Datum konání: 28.1.2006

Organizace se opět po třech letech ujala lyžařská škola Gorby school, a okolo třiceti pořadatelů připravilo pro závodníky náročné tratě v okolí Pusteven. Na startu se prezentovalo 57 závodníků, z toho 47 v hlavních kategoriích včetně juniorů a kadetů, a 10 účastníků OPEN kategorie na kratší trati. I několik zahraničních tváří se do Beskyd přijelo poprat s domácí špičkou, která bojovala o nominační body na Mistrovství světa v Cuneu v Itálii.


Startovalo se úderem desáté hodiny u dolní stanice lanové dráhy v Ráztoce. Trasa pokračovala  po cestě ke staré lanovce a dále nahoru k chatě Slalomák. Kolem chaty na sjezdovku a po zmrzlém podkladu na hřeben k soše Radegast, kde se sundávaly pásy. Od sochy se sjíždělo po žluté turistické značce k hotelu Skalíkova louka a kolem něj dál až do údolí k potoku. V místě zvaném V Huti se přebíhala cesta vedoucí z Prostřední Bečvy na Pustevny a dlouhým táhlým stoupáním se na pásech pokračovalo na vrchol Čertův mlýn. Zde se odělovala trasa C pro juniory a kadety, a trasa pro hlavní a Open kategorie  vedla dolů do Kněhyňského sedla , pak traverzem po červené do místa zvaného Folvarek. Odtud se systémem lesních cest  sjíždělo do údolí Bystrého až k zelené turistické značce. Následoval třetí výstup na pásech na rozcestí Na Zmrzlém , kde se opět střetly všechny tři trasy. Trasa juniorů a kadetů vedla mezitím prudkým sjezdem z Čertova mlýna přímo na rozcestí Na Zmrzlém. Krátkým stoupáním se závodníci dostali na vrchol Tanečnice a následoval sjezd bez pásů přes běžecké trasy na Pustevny. Zde končily nejkratší trasa C, pro juniory a kadety a trasa B, kterou absolvovali účastníci OPEN kategorie. Trasa A, pro hlavní kategorie vedla dál dolů neupraveným technickým sjezdem na tzv. Podsupně kde následoval výstup bez lyží prudkým stoupáním zakončeným jednodélkovým výstupem skalním terénem za použití fixních lan. Po jejich zdolání se závodníci dostali do blízkosti hotelu Skalíkova louka kudy vedl první sjezd. Zde  opět přišli na řadu lyže a pásy a stoupalo se k soše Radegast, proti směru prvního sjezdu. Od sochy se  po krátkém bruslení  sjíždělo po hřebeni do cíle na Pustevnách pod oblouk Rock Point. Na všech důležitých odbočkách i rozdělení tras byl naštěstí vždy někdo z pořadatelů, takže k výraznějšímu bloudění na trase nedocházelo.

Hlavní kategorie mužů, žen a veteránů na trase A čekalo 24 kilometrů s celkovým převýšením 1900 m, OPEN kategorie měli trať zkrácenou o poslední výstup na botách a skalní lezení a její parametry byly 18 kilometrů s převýšením 1600 metrů. Junioři a kadeti po dvou výstupech a dvou sjezdech v cíli naměřili 12 kilometrů a 1100 nastoupaných metrů.


Na společném startu všech kategorií panovala zima - 10 stupňů Celsia, na vrcholech závodníky čekalo slunečné počasí a bezvětří, mnozí do cíle docházeli bez čepic s vyhrnutými rukávy. Protože místo startu a cíle se nacházelo v odlišným místech, pořadatelé zabezpečili převoz věcí všech účastníků do cíle, na Pustevny. Povinná výbava byla pro všechny kategorie stejná a obsahovala kromě lyží, pásů,a batohu ještě větru odolné oblečení, teplou (fleece) bundu, alu fólii a lékárničku. Na všech podobných závodech by měla být povinností bezpečnostní přilba, v tomto případě ji měli předepsanou pouze kategorie juniorů a kadetů. Naštěstí se závod obešel bez zranění, ale i někteří ze zodpovědných v hlavních kategoriích si dobrovolně helmu na hlavy připnuli.

Roli favorita potvrdil vedoucí muž průběžného pořadí Rock Point Českého poháru ve skialpinismu pro rok 2006, loňský mistr ČR Miroslav Duch, druhé místo vybojoval skorodomácí Marcel Svoboda, na třetím místě dorazil do cíle Michal Němec. Mezi ženami kralovala Dita Formánková, mezi veterány zvítězil Jiří Špaček.


Pořadatelé z lyžařské školy Gorby school se zařadili právem mezi pořadatele dobře zorganizovaného závodu. Kromě drobných chybiček na trati bylo největší chybou již zmíněné nepředepsání bezpečnostní helmy povinně pro všechny kategorie. O nízkou účast v OPEN kategorii se postaralo především to, že organizátoři ji předem neinzerovali, a mnozí se o ní dozvěděli až na startu. Když se podaří pro příští roky připravit v cíli na Pustevnách lepší zázemí pro závodníky, máme se na co těšit. A podle slov pořadatelů, kteří mají zájem s pořádání závodů dobudoucna  pokračovat, tak se tedy máme na co těšit. Pochválit určitě zaslouží i poslední výstup na botách, zakončený technickou pasáží s fixními lany. Ta měla být původně ještě delší a náročnější, ale nakonec naštěstí pro závodníky vybrali lehčí, pouze jednodélkový úsek. I tak toho většina měla v cíli tak akorát.


VÝSLEDKY:

Muži trasa A:
1. Miroslav Duch - AKLVK ALPINE PRO                        2:44:30
2. Marcel Svoboda - SKIALP BESKYDY                          2:48:38
3. Michal Němec - AKLVK ALPINE PRO                        2:50:09

Ženy trasa A:
1. Dita Formánková - AKLVK ALPINE PRO                    3:41:38
2. Šárka Jahodová - DSA Modrý důl                            3:59:49
3. Olga Skupieňová  - SKIALP Beskydy                        4:02:31

Veteráni trasa A:
1. Jiří Špaček - Skialpin klub HS Orlické Hory                3:03:05
2. Milan Švec - SAC Špindlerův Mlýn                            3:04:35
3. Jiří Kalousek - Skialpin klub HS Orlické Hory              3:08:44

Junioři trasa C:
1. Roman Jadamus - SKIALP BESKYDY                          1:47:18

Kadeti trasa C:
1. Radoslav Groh - AKLVK ALPINE PRO                          1:45:22

Muži OPEN trasa B:
1. Tomáš Veselý - HO START                                        2:59:55

Ženy OPEN trasa B:
1. Jaroslava Špačková - Skialpin klub HS Orlické Hory      3:18:42

Výsledky závodu a fotogalerii najdete na www.ski-mountaineering.cz


Komise skialpinismu při ČHS nominovala na základě  výsledků závodů NOC TULENÍCH PÁSŮ ALPINE PRO 2006 a PUSTEVNY BESKYDY na Mistrovství světa v Itálii tyto závodníky: Miroslav Duch, Marcel Svoboda, Michal Němec, Pavel Vondra, Jaroslav Bánský, Jan Jirák, Roman Kuczynski, Alice Korbová, Dita Formánková, Roman Jadamus, Jan Hepnar, Sebastián Kantor, Radoslav Groh a Adam Brožek.

Štěpán Pleskač   [úpravy] 09:26 21.02.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 morda15:06:04 10.02.2009
morad je gay
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (133943)
Top horské cesty
Nejnovější horské cesty:
El Potrero Chico 9 El Potrero Chico
Carillo-Cantabella 5c Leyva
Seeluft 7- Oberösterreichische Voralpen
Jumbo Jet 5+ Val Gardena
La Piovra 5 Val Gardena
Nově komentované:
Sedativ 8- Velká
Přízemní Obtíže IXb Čížkovy Kameny
Krásná Linka 6C+ Sklárna Jih
Mládí Má Zelenou VIIIc Labák - Pravý Břeh
Krásná Linka 6C+ Sklárna Jih

 Nově v diskusi:
Re: Tachov a okoli | Re: Schrammtorwachter | Tachov a okoli | Re: Schrammtorwachter | Re: Schrammtorwachter | Re: lezečky Scrapa Vapor V | Re: Schrammtorwachter | Re: lezečky Scrapa Vapor V | Re: PO VLASTNÍM | Re: PO VLASTNÍM |

 Nové komentáře:
Slaňáky | Re: Punkva - věcná | je to jeste syrove | Re: Punkva - věcná | borkyně | Bába s nůší | Punkva - věcná | Re: obrázek | titulek | klobůk dole! |

 Kde to vře:
Boulder Výstaviště (58)
Boulder Výstaviště (34)
SP v boulderingu Moskva (RUS) (32)
Gabriela Vrablíková si zapisuje 8c+, nejtěžší CZ ženský přelez (29)
Varování (27)
Horolezecký Festival Nadzemí 2019 – Moravský Kras (13)
Hnízdění na Vysočině (12)
David Lama a Hansjorg Auer nejspíš strženi lavinou (12)
SP v boulderingu Meiringen (SUI) (12)
Jak zapisovat bouldery do databáze? (11)

 Nově v inzerci:
Millet Rockway EU 41 1/3 | Millet mikina | Fjällräven mikina | Fjällräven | Cepín a mačky | Kalhoty Aguglia | Liberec venku | Statická a dynamická lana | Prodám různé druhy karabin | POSTROJ EXOFIT NEX 1113901 |

 Anketa:
Se kterou lezeckou legendou byste nejraději zašli na pivo?
 Alex Honold 
 1096 
 Adam Ondra 
 968 
 Chris Sharma 
 919 
 Lynn Hill 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.