LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
BoulderZávody (15.06)
BoulderDěti (16.06)
SP v boulderingu Villars, SUI (05.07)

Žebříček
Cesty:
21.Nespoutaný 10634
22.Churavý 10562
23.Lachman 10504
Bouldry:
21.Karban 9550
22.Novák 9528
23.Horáček 9528
Hory:
25.Ženíšek 2357
26.Špás 2213
27.Čížek 2186

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4674 lezců
754530 cest
Nové přelezy:
E.T. 9-
Kríza Stre 10-
You Can Ge 9-
Kuře Joe 8A
Materia Gr 7c+
Red Porsch 9-
Red Line 9
Andromeda 7c+
Marci Marc 7c+
Lucky Stri 7b

Stěny
Stěna GJW Prostějov - Prostějov
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4

Prodejny
HUDYsport - Jičín
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Náročná záchrana horolezce v Jizerských horách

Horská službaOsmadvacetiletý horolezec z Liberecka včera v odpoledních hodinách spadl při lezeckém výstupu a těžce se zranil v nepřístupné části hor v oblasti Velkého Štolpichu.

Dnešní tisková zpráva Horské služby popisuje záchranu horolezce, který si včera při lezení zlomil kotník.

Celá zpráva: www.hscr.cz


V Krkonoších si dnes také připomínají událost z 16.1.1975, kdy při výkonu služby zahynuli dva členové Horské služby Krkonoše Jan Messner a Štefan Spusta. "Při obětavé záchranné akci se pokoušeli na úbočí Sněžky zachránit uklouzlého turistu. Na počest těchto horských hrdinů se každoročně koná pieta u pomníku na Sněžce. I letos se sejde řada záchranářů z Čech a sousedního Polska. Čest jejich památce!"

Horská služba Krkonoše na FBlezec.cz   [úpravy] 11:41 16.01.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 HS Cha cha13:46:00 16.01.2012
Konečně si chlapci taky trošku zacvičili a okusili aspoň z desetiny co je to záchrana na horách. Furt lepší než zachraňovat ztracený Holanďany na parkovišti v Bedřichově, nebo svážet nešiky ze skoro placatejch 300 metrů dlouhejch sjezdovek.
Nobodyodpovědět 
 Re: HS Cha cha17:56:24 16.01.2012
...chtěl bych tě vidět na zimním opakovacím školení, jak by si se ukázal. Pravda, Horská u nás nemá práci třeba jako v Tatrách..ale i tak je to skvěle připravená záchranná složka nejen na "placaté" sjezdovky. Ať žijou rejpavý frajeři! Skol!
Petanodpovědět 
 Re: HS Cha cha18:16:41 16.01.2012
...chtěl bych tě vidět na zimním opakovacím školení, jak by si se ukázal. Pravda, Horská u nás nemá práci třeba jako v Tatrách..ale i tak je to skvěle připravená záchranná složka nejen na "placaté" sjezdovky. Ať žijou rejpavý frajeři! Skol!
Petanodpovědět 
 Re: HS Cha cha23:21:49 16.01.2012
Co to meleš? Zkus si zjistit něco o tom, jaké probíhaly občas záchranné akce v českých horách a ještě budeš koukat. Asi o tom moc nevíš, jinak bys takovouto hlopost nikdy nenapsal..
timiodpovědět 
 Re: HS Cha cha12:49:17 17.01.2012
Nobody,myslím si ,že jsi ještě v horách problém neměl,a kulový jsi viděl a asi nikde mmoc nebyl,tak trochu kroť hormony a neurážej lidi ,který proto něco dělaj ,o kterých nic nevíš.Jsem u HS 39 let a lidi jako jsi Ty mě docela s....
odpovědět 
  Re: HS Cha cha14:45:17 17.01.2012
39 let u HS a bojíš se podepsat? Tak mi aspoň vysvětli, proč když se člověk chce stát členem HS, je mu v podstatě řečeno, že je to jen pro místňáky bez ohledu na výkonnost, schopnosti, motivaci atd. Ani na stránkách HS se nedozvím, co bych měl udělat, kdybych se chtěl stát členem. Promiň, ale působíte na mě jako uzavřené společenství lidí narozených v horách považující všechny ostatní za méněcenné. Probíhají vůbec nějaká výběrová řízení?
Pavelodpovědět 
   Re: HS Cha cha15:04:17 17.01.2012
Souhlas s Pavlem! HS působí jako uzavřená lóže pár kamarádů. To samozřejmě vyúsťuje ve stagnaci až úpadek: viz. HS ve Vysokých Tatrách, kde celá řada členů (neříkám všichni!) si drží navzájem fleky a žije ze slávy jejich předchůdců ze 60.-80. let...
Andrejodpovědět 
    Re: HS Cha cha17:14:17 17.01.2012
Njn, bohuzel policie, hasici, HS ani zachranka uz nejsou lidi tipu Jaromira Hanzlika ze serialu "Sanitka". U HS jsem nejaky cas delal a vsechny iluze, ktere jsem o tom povolani mel se velice rychle rozplynuly. Jen doufam, ze jejich sluzbu nebudu nikdy potrebovat...
..odpovědět 
    Re: HS cha cha17:36:18 17.01.2012
Je to tak, mám zkušensot s HS v Krkonoších: jejich alkoholové dýchánky na Luční boudě jsou pověstné, a hlavně off topic při jejich povolání!
Stejně jako je VYLOUČENÉ, ABY K ZÁSAHU NA SILNICI NEBO ULICI JEL NEBO BYL ÚČASTEN LÉKAŘ POD VLIVEM ALKOHOLU, u HS toto nikdo nehlídá. Takže "chlapci z Horské" z Luční boudy sedají v případě "zásahu" na skůtry od rozpitých piv a rumíků a tváří se, že jedou "zachraňovat". Doufám, že jich pomoc taktéž nebudu potřebovat. Toto je totiž DALEKO OD PROFESIONALITY, KTEROU SE RÁDI HONOSÍ!
Ten kdo o tom něco víodpovědět 
     Re: HS cha cha20:34:06 17.01.2012
A to mí trochu popiš :-)

To mne zajímá, častokrát sedávám na Luční u toho stolu před pultem, ale nikdy (slovy NIKDY) jsem neviděl že by si někdo z HS lil panáky rumu do piva, jak jsi pravděpodobně TY psal už v jiném komentáři :-)))

Možná o tom víš KULOVÝ a nééé NĚCO :-)))

A taky se jsem tam NIKDY nepotkal nikoho z HS. kdo se "tvářil, že jde zachraňovat", takový herci u HS snad ani nejsou :-)

Spíš jsem se tam setkal, pokud jde o záchranu, o celkem tvrdé podmínky a nasazení, ale o tom už víš úplně kulový, viď? :-)))
Já, Frenky a Kristýnkaodpovědět 
      Re: HS cha cha22:14:08 17.01.2012
a kdo píše o panácích rumu litých do piva??? To jsi napsal pouze ty. Já jsem v Krkonoších často, stejně jako ty a obrázek z Luční boudy je pořád BOHUŽEL ten samý. Tak se nečil a jednou u toho barového stolu pro "RESERVÉ PRO MÍSTNÍ" řekni nahlas, že jsou lidé, kteří "profesionalitu záchranářů" vidí jinak.

Jezdím do Alpských zemí pravidelně, ale tohle jsem neviděl NIKDE. Takže TY, Frenky a Kristýnko: zkuste se nad tím zamyslet, jestli je to OK. Omlouvat se nemusíš, tví psíci už vůbec ne. Nic ve zlém, upozorňuji na našvar, který se nelíbí vícero lidem a čehož jsem byl osobně svědkem.. Ciao.
Ten kdo o tom něco víodpovědět 
       Re: HS cha cha00:23:34 18.01.2012
Milý zlatý, jsem dalek jakéhokoliv čílení :-))) A kdo píše o panácích rumu litých do piva??? Jukni sem na tohleto, možná máš tady dvojníka :-))):

Úryvek z diskuze (http://hory.lezec.cz/ clanky.php?key=9115):

„No a poslední věc je k HS Krkonoše. Jezdím často na Luční boudu a ty alkoholové dýchánky HS (od panáků po piva, běžně ve službě) mi přijde jako těžko stravitelné a neprofesionální. Nepamatuji si kluky ze Švýcarska nebo z Rakouska, že by takhle hromadně vysedávali na horských chatách, machrovali v červeném a klopili do sebe pivo s panákem současně.
O takové "pseudozáchranáře" jako aktivní lezec i skialpinista nestojím. A současně si říkám, že by bylo fajn občas nechat záchránářům během akce nechat "dejchnout", abychom viděli, jak si profesionálně stojí. U toho dlouhýho stolu naproti šenku na Luční to vypadá nikoliv jako místo občerstvení členů HS po těžké práci, ale regulérní chlastání v pracovní době.
Pořádek nechť si udělají ve svých řadách sami, nicméně k profesionalitě to má hodně daleko. Takže když slyším o těchto a podobných "záchrankách", vím, jak si věci stojí.. Zdarec!
Ten kdo o tom něco ví“

Jako by ti to z klávesnice vypadlo, viď :-)))

Víš, podobné zaručené „upozornění“ se u nás hojně používaly především po vpádu rusáků. Prostě především tajně jedovatě plivnout a pak jednotně soudružsky hlasovat. Né, že by ses i dnes s podobnými praktikami nemohl setkat, ale jsou většinou spojené s podobně smýšlejícími, jako tehdy :-)

Poprosím tě tedy ještě jednou, popiš tebou zmiňované konkrétní události zcela konkrétně a klidně se i podepiš ... :-)

Dál by mne zajímalo, pokud se tady takto bušíš v rámci plivání jedovatých slin opět do prsou, proč jsi to neudělal přesně v tebou popisovaných situacích? Proč jsi nepřišel k tomu dlouhému stolu naproti šenku na Luční a nebouchl svou mohutnou pěstí do stolu a nezačal všechny zúčastněné poučovat o pracovních povinnostech a nevyhuboval jim? Proč jsi je neudal a neposlal na ně policajty? Vždyť je to přeci tvoje občanská povinnost :-)))

Nějakým způsobem tě kromě dlouhého stolu naproti šenku na Luční asi irituje i červená barva a možná máš i další problémy ... sem s nimi :-)))

Je ale smutný, že tady pliveš na kluky o kterých, jak se ukazuje, víš jen a jen jedovatý kulový ...
Já, Frenky a Kristýnkaodpovědět 
        Re: HS cha cha17:41:32 18.01.2012
Milý Frenký, autorství předchozího příspěvku rozhodně nepopírám, naopak, je to jen důkaz toho, že na toto upozorňuji již delší čas, tzn. že to není vycucáno z prstu nyní.
Ale aby to nebylo jen mé tvrzení proti tvému tvrzení, zeptám se tě přímo: MŮŽEŠ VYLOUČIT, ŽE BY ČLENOVÉ HS NA LUČNÍ BOUDĚ VE SLUŽBĚ NEPILI PIVO (a sem tam stopičku, čehož jsem byl též svědkem) U STOLU ŠTAMGASTŮ NAPROTI BARU? Nerozpitvávej to, NAPIŠ ANO/NE, nic víc.
Vzhledem k tomu, jak situaci výše zlehčuješ, udělám příště pár fotek z místa, abych toto věrohodně doložil. Pak vše zveřejněním a doufám, že k tomu poskytneš fundovaný komentář, navíc k věci (nikoliv ty slabomyslné posměšky výše :-)
Mluvím o profesionalitě záchranáře, ale v tomto se naprosto míjíme, jak vidím..
Ten kdo o tom něco víodpovědět 
         Re: HS cha cha19:20:20 18.01.2012
Hele,kdyz ti to tak vadi...dojdi si za nacelnikem a nepokladej takhle pitome otazky... Mozna by ses mel predstavit,aby kluci vedeli...az te nekde potkaj
Kačenkaodpovědět 
          Re: HS cha cha23:11:54 18.01.2012
...aby ho v opilosti zmastili, za to ze rika pravdu Kacenko?!!
odpovědět 
          Re: HS cha cha23:20:57 18.01.2012
Kačenko, Tvůj boreček dělá asi u HS, že jsi tak objektivní??
..odpovědět 
         Re: HS cha cha03:53:06 19.01.2012
Milý, ten kdo o tom ví opravdu jen a jen kulový, už se nám do toho zamotáváš víc a víc … Nejdřív mne osočíš že o klopení panáků do piva jsem psal jen já, pak obratem přiznáváš, že jsi to psal ty, … To že tím přímo přiznáváš, že jsi vlastně pomlouvačný lhář, je samozřejmě jen tvoje věc, ale proč do tvého lhaní ještě takhle nechutně zatahuješ mne, to fakt nechápu … Nutí tě k tomu někdo? Já v červený nechodím skoro vůbec, fakt!

A dále, nejenže jsi nebyl schopen odpovědět ani na podruhý na naprosto banální otázky, teď dokonce šmahem zaměňuješ klopení panáků do piva a chlastání se semtam šťopičkou J)) To už začíná být celkem rozdíl, trochu couváš ve svých zcela jistě upřímných tvrzeních, nemyslíš? A přesně tak to je s jedovatýma slinami. Flusnout jedovkou umí každý, a obzvlášť ze zálohy, ale ustát to se vším, hmm, to pak bývá problém …

A situaci bych si v žádném případě zlehčit neodvolil, co je na tom špatného, chtít po tobě, aby sis plnil svoji občankou povinnost, když obdobu žádáš po jiných :-))) A kromě policii bys to měl dát samozřejmě vědět i jejich nadřízenému, jak je výše uvedeno, což je snad naprosto logický.

No a na závěr, tvá otázka je bohužel nesmyslná a to hned hned ze tří důvodů, za prvé: ptáš se podle svých slov „přímo“, ale jaksi ses zapomněl představit (ono přímé jednání, je prostě přímé jednání), za druhé: nejsem na Luční neustále a za třetí: Frenky tě možná i přes tvoji naprostou nechuť a až fyzický odpor v lavině najde, ale říkat či dokonce psát ano/ne jsem ho doposud nenaučil, za to se ti upřímně omlouvám …
Já, Frenky a Kristýnkaodpovědět 
          Re: HS cha cha06:44:37 19.01.2012
Milý Frenký,
už nevím, co bych dodal, vše jsem již vyjádřil, nebudu se opakovat.
Velice mě mrzí, že chybí PLNÁ OBJEKTIBVITA K CHOVÁNÍ PROFESIONÁLŮ, že se tak velkoryse toleruje alkohol ve službě, přičemž o cca 500-700 výškových meetrů níže za to jiným (ve stejné pozici) hrozí TRESTNÍ STÍHÁNÍ. Mě to jen po tomto rozhovoru utvrdilo v tom, že bych toto měl opravdu fotit (několik let se tomu bráním), pokuď s tím něco lze udělat. Možná zřizovatel (místě příslušný kraj , Ministerstva) k tomu řekne: je to OK, nevadí to. Pak se všem omluvím (i tobě).

Je jen na nás (společnosti) jestli toto budeme tolerovat a tvářit se, že je to OK. Podle mě ale off topic, protože takhle si profesionála nepředstavuju. Současně ale připouštím, že pod slovem "profesionál" si každý představuje něco jiného. Znám záchranáře z Rakouska i Německa a tohle jsem tam opravdu NIKDY NEVIDĚL..
Howgh.
Ten kdo o tom něco víodpovědět 
           Re: HS cha cha15:39:04 21.01.2012
..Hmmmmm, tady se někdo hlásil k HS a nechtěli ho,co? :-)) .. je to vidět jak moc tě to naštvalo. A to že jsou to kluci kteří v tom místě bydlí má svůj důvod, to tě nenapadlo?? Když se něco semele v noci tak asi nebudou čekat až někdo od Turnova přijede milostivě zachraňovat,víš :-)
..a jak víš že, když si viděl ty pány pít, byli ve službě??!! jestli si viděl nějaké dýchánky tak asi ve službě nebyli, protože jich do služby nikdy nechodí tolik aby z toho mohl být dýchánek!!! Spoustu lidí od HS znám a nikdo z nich by si ve službě, nebo když maj pohotovost nedovolil dát panáka!!!! Přála bych ti abys někdy jejich pomoc potřeboval, abyses jim mohl do očí omluvit, až ti pomůžou !!!!!
Míšaodpovědět 
           Re: HS cha cha15:53:53 21.01.2012
..Hmmmmm, tady se někdo hlásil k HS a nechtěli ho,co? :-)) .. je to vidět jak moc tě to naštvalo. A to že jsou to kluci kteří v tom místě bydlí má svůj důvod, to tě nenapadlo?? Když se něco semele v noci tak asi nebudou čekat až někdo od Turnova přijede milostivě zachraňovat,víš :-)
..a jak víš že, když si viděl ty pány pít, byli ve službě??!! jestli si viděl nějaké dýchánky tak asi ve službě nebyli, protože jich do služby nikdy nechodí tolik aby z toho mohl být dýchánek!!! Spoustu lidí od HS znám a nikdo z nich by si ve službě, nebo když maj pohotovost nedovolil dát panáka!!!! Přála bych ti abys někdy jejich pomoc potřeboval, abyses jim mohl do očí omluvit, až ti pomůžou !!!!!
Míšaodpovědět 
           Re: HS cha cha16:26:18 21.01.2012
..Hmmmmm, tady se někdo hlásil k HS a nechtěli ho,co? :-)) .. je to vidět jak moc tě to naštvalo. A to že jsou to kluci kteří v tom místě bydlí má svůj důvod, to tě nenapadlo?? Když se něco semele v noci tak asi nebudou čekat až někdo od Turnova přijede milostivě zachraňovat,víš :-)
..a jak víš že, když si viděl ty pány pít, byli ve službě??!! jestli si viděl nějaké dýchánky tak asi ve službě nebyli, protože jich do služby nikdy nechodí tolik aby z toho mohl být dýchánek!!! Spoustu lidí od HS znám a nikdo z nich by si ve službě, nebo když maj pohotovost nedovolil dát panáka!!!! Přála bych ti abys někdy jejich pomoc potřeboval, abyses jim mohl do očí omluvit, až ti pomůžou !!!!!
Míšaodpovědět 
            Re: HS cha cha20:12:36 21.01.2012
bla bla... Nevim mas to tu 3x. nauc se nejdriv s PC a neklikej zoufale okolo sebe bez rozumu.
Bla, Blaodpovědět 
            Re: HS cha cha00:34:58 22.01.2012
Aa, dalsi pipinka co ji naklada nekdo od HS...
odpovědět 
         Re: HS cha cha06:35:04 19.01.2012
Popravdě řečeno, pokud mě HS vyhrabe z laviny, tak ať si klidně předtím dá nějaký to pivo a panáka na Luční. Důležitej je výsledek - na Širokej veži byli všichni střízliví (?) a jak to dopadlo.
honzaodpovědět 
          Re: HS cha cha06:45:31 19.01.2012
Právě Honzo, jestli i tam byli všichni střízliví, to ví jen pánbuh.
Ten kdo o tom něco víodpovědět 
           Re: HS cha cha11:31:42 19.01.2012
No a neběželi tam náhodou horskáči z Luční
odpovědět 
    Re: HS Cha cha21:03:09 20.01.2012
Než něco napíšeš, tak se trochu snaž hledat a stránkách HS a neplácej
odpovědět 
    Re: HS Cha cha21:04:10 20.01.2012
Než něco napíšeš, tak se trochu snaž hledat a stránkách HS a neplácej
odpovědět 

 Ledy?13:57:30 16.01.2012
to už jsou na Štolpichu ledy???
Kubajzodpovědět 
 Re: Ledy?14:05:55 16.01.2012
S ledama je to zatím hodně velká bída, nelze doporučit :-) - ta akce byla spíš průzkumná než lezecká.
JHodpovědět 
 Re: Ledy?14:54:37 16.01.2012
S ledama je to zatím hodně velká bída, nelze doporučit :-) - ta akce byla spíš průzkumná než lezecká.
JHodpovědět 
  Re: Ledy?17:01:34 16.01.2012
díky
Kubajzodpovědět 

 :P23:26:24 16.01.2012
zlomeny kotnik a tezke zraneni? jooo PR funguje i u HS
rejpalodpovědět 
 Re: :P09:26:33 17.01.2012
No já tedy nevím, zda jsi někdy zlomený kotník měl.
Neznám sice žádnou standardní stupnici klasifikace zranění, ale já bych tedy zlomený kotník za těžké zranění považoval už jenom proto, že většinou není bez trvalých následků. Například pouze jednoduché zlomeniny končí "jenom" v sádře. Většinou to chce šrouby.
Takže jak jsi napsal - rejpal.
mellounodpovědět 
  Bacha na Štěkací komínek12:05:12 17.01.2012
jj, jsem jednou vlez do Štěkacího komínku (http://goo.gl/vPZYX) a následovala trojetapová tour de špitál (šrouby dovnitř, zánět, šrouby ven). Haksna je vod tý doby zlehka na hovno.
Papoušodpovědět 
  Re: :P14:21:55 17.01.2012
dobra, beru zpet, zavaznost je vysoka, hned pod potencionalnim ohrozeni ziv. (dle klasfikace) a navic v divocine a zime...
rejpalodpovědět 
  Re: :P15:47:10 17.01.2012
Jo, málo komu se zlomenej kotník vyléčí na 100%. I tak si ale myslím, že "těžké zranění" to není...
Andrejodpovědět 
  Re: :P15:48:15 17.01.2012
Příkladem může být běžně používaná klasifikace Injury Severity Score (ISS – tj. klasifikace závažnosti poranění). Zde se bodují tři
nejzávažnější současná poranění dle tělesných struktur 0 – 5 body (např. hlava – hrudník – kon četiny; 4 – 3 – 1). Tyto body se pak umocní a sečtou (zde 16 + 9 + 1 = 26). Úrazy s více než 16 body ISS se považují za těžké.
Takže zlomený kontník může být nepříjemný, blbý, úraz s trvalými následky a kdovíco ještě, ale rozhodně ne těžký.
Petrodpovědět 
   ISS NE!13:07:16 18.01.2012
ISS je skorovaci systém pro polytraumata ( mnohočetná poranění,přičemž alespon jedno přímo ohrožuje pacienta na životě), takže je irelevantní to použít u zlomenin kotníku. Ty se hodnotí podle AO klasifikace, dle Webera a např trimaleolarní nestabilní zlomenina s nutností osteosyntézy (OPERACE) opravdu není lehky úraz!Natož v hůře přístupném místě a v zimním období! Bylo by lepší komentovat věci, o kterých něco víte, než nesmyslně vykřikovat a zpochybňovat.
Martinodpovědět 
    Re: ISS NE!11:28:36 19.01.2012
Ve zprávě se hovoří pouze o zlomeném kotníku, nic víc, takže prosím nedomýšlet si. O nutnosti operaci, trvalých následcích či mnohačetných zlomeninách není ani zmínka. Zlomený kotník jsem už měl též a nebyla to žádná hrůza. Záleží na rozsahu.
Což zde taky vede ke sporu. Termín těžké/lehké zranění se užívá v životě velmi hojně, ale nelze jednoduše dohledat, jakým způsobem se zranění klasifikuje do konkétního druhu. Mohl bych tě poprosit o poučení, nejlépe nějaký vhodný odkaz ?
odpovědět 
     Re: ISS NE!18:07:18 19.01.2012
Naprosto s tebou souhlasim! Záleží na rozsahu, proto jsem uváděl pouze příklad, že i zlomenina kotníku může být těžká. Nejednalo se o jakékoli udaje k tomuto případu. Závěrem snad pouze, že bez znalosti bližších okolností je zbytečné komentovat,zda se jedná o lehký či těžký úraz. Např. zlomenina vnějšího kotníku vs. otevřená zlomenina,nebo naprasknuta lebka vs roztříštěná lebka s mozkem venku- obě poranění hlavy,ale jedno lehké,druhé těžké- nedá se to házet do jednoho pytle.
odpovědět 
 Těžké zranění17:25:36 17.01.2012
je u nás většinou to s dobou pracovní neschopnosti nad 7 dní. Každopádně zlomeniny v okolí kotníku nejsou většinou legrace...
M@raodpovědět 

 nepřístupná oblast11:34:53 17.01.2012
Štolpich že je nepřístupná část hor. Mám pocit, že přístup je velice jednoduchý.
Pavelodpovědět 
 Re: nepřístupná oblast12:08:35 17.01.2012
Tak si hod kamarada na sane a zkus ho odtamtud dostat...
Pepinoodpovědět 
 Re: nepřístupná oblast16:49:38 17.01.2012
Apon si precti tu zpravu nez neco napises. U cesty v pohode, mimo klidne blbe.
O.odpovědět 

 joo joo18:31:13 17.01.2012
Taky znám borce mimochodem šéfa HS z Říček, kterej na sebe na sjezdovce převrátil skůtr z frajeřiny a přerazil si nohu?
Jirka odpovědět 

 Meine Stellungnahme22:05:55 17.01.2012
Se ta diskuze posunula nějakým divným směrem,…
Spoustu horskejch služebníků z Jizerek znám dlouhý léta osobně, u spousty z nich funguje dlouholeté osobní přátelství. Se současným náčelníkem jsem byl v roce 1988 na Pamíru (sakra, byli jsme oba trochu mladší). S mnoha (i s těmi dobrovolníky, nejenom profíky) jsem byl mnohokrát navázanej na jedno lano a ve skalách i večer pak v hospodě se užilo mraky srandy.
Kromě těchto osobních kontaktů se s HS zatím (doufám, že to tak zůstane i nadále) potkávám už pouze ve služebním kontaktu. Přeci jenom občas ta HS s námi (Správa CHKO Jizerské hory) potřebuje něco projednat, kdyby to bylo podle mého – nejraději bych to udělal jenom ústní dohodou, ale nejde to. S Rendou (a platilo to i pro bývalého náčelníka Míťu B., který už je  spokojeně v důchodu) je a byla dohoda vždy oboustranně korektní, snažíme se v rámci možností (jak nám to litera zákona více či méně umožňuje)  vyjít vstříc a horskejm slouhům jejich práci neztěžovat zbytečným úředním šimlem. A hlavně – dohodnuté slovo platí – tak jak to je u chlapů normální – ale v současným životě, kde každej chce každýho jenom ošulit zdaleka ne běžná věc.
Občas se při svých služebních cestách potkáme na horách(pohříchu to je bohužel často v autech), když je čas, vždycky zastavíme a ztratíme pár slov. Vzpomínám, jak jsem vloni v listopadu „načapal“ Rendu (náčelníka-tedy v Jizerkách největší šajbu, která by mohla bejt zašitá v kanclu – nebo někde u baru lámat rumy – jak naznačují někteří  pisálkové výše), jak s motorovým vrtákem maká jak Bulhar a osazuje tyče pro  zimní značení. A podobně si vzpomínám, jak vloni na jaře kolega uvízl s autem na horách ve zbytcích jarního sněhu a volal na Správu o pomoc. Stačilo v mobilu vyhrabat Rendovo číslo, jeden telefonát a za hodinu to bylo vyřešeno.
Skoro každý rok se jdu podívat  na závody HS, nejenom když je pěkné počasí – a jsem rád, že borci z Jizerek se pohybují vždy na předních místech. Kdybych je jednou (nedej Bože) potřeboval opravdu při nějaký záchrance (a kdo zná lezecké terény Jizerek odjinud než Srázy, ví, že to není žádná procházka Stromovkou), mohu se spolehnout,že to zvládnou. Ostatně dokázali to loni na podzim v náročném terénu Smědavské mury a teď o víkendu ve Štolpichách. Oba postižené z těchto případů velmi dobře znám a jsem rád, že mají na Horskou názor podobný tomu mému a nejedou na vlně hysterie, která se v této diskuzi vyvalila.
Protože Štolpichy znám dost dobře a vím jaký tam je terén (mimo cestu) a o akci mám informace opravdu z první ruky, moje hodnocení nemuže být jiné, než „klobouk dolů“ dobře  provedná akce.
A pokud jsou na informacích o Krkonošské HS nějaké  náznaky pravdy (neznám je), tak to rozhodně nepatří sem, založte si na to nějaké forum jinde.

Vladimír „Hlína“ Vršovský
Vladimír Hlína Vršovskýodpovědět 
 Re: Meine Stellungnahme23:32:14 17.01.2012
"A pokud jsou na informacích o Krkonošské HS nějaké náznaky pravdy (neznám je), tak to rozhodně nepatří sem, založte si na to nějaké forum jinde."

Jsi snad admin těchto stránek, abys určoval, co sem patří a co ne??
Andrejodpovědět 
  Re: Meine Stellungnahme06:47:13 18.01.2012
Hm, tak tahle informace byla prvotně o záchrance v Jizerkách a nikoliv o "morálním profilu horskejch slouhů z Krkonoš". Nemusím bejt admin, abych pochopil, že to je trochu jiný téma. Pod rozhovor s Adamem Ondrou jsem taky nerozjel diskuzi o vhodnosti rozmístění kruhů na Beruškách, nebo o památném dvoudenním výstupu Snake Dike na HD jedné známé české lezkyně. Byl to pouze můj postoj k této věci a admini to můžou klidně na tvůj pokyn smáznout. jinak ti pochopitelně děkuji za věcnou poznámku k tématu.
Hlína
odpovědět 
 Re: Meine Stellungnahme09:23:16 18.01.2012
Hlíno díky. Mluvíš mi z duše. Naprostá pravda. Renda a spol jsou spolehliví a správní horoslužebníci v tom nejlepším slova smyslu.
A zmiňovaná akce musela být fakt lahůdka. Klobouk dolů.
Martinodpovědět 
 Re: Meine Stellungnahme13:46:44 18.01.2012
Také děkuji za tento názor, už jsem se lekla, že na lezce chodí jen troubové. Také znám pár členů HS Jizerky a jsem za to ráda. Vím, že kdyby se cokoli přihodilo, na ně se dá spolehnout!
Simonaodpovědět 
  Re: Meine Stellungnahme13:49:44 18.01.2012
Kdo s Tebou nesouhlasi, tak je trouba???
odpovědět 
   Re: Meine Stellungnahme15:11:09 18.01.2012
Proč to hrotíš rejpale? Spíš měla na mysli způsob projevu než názor:)
odpovědět 
   Re: Meine Stellungnahme21:17:55 18.01.2012
Nechtěla jsem Vás urazit pánové, ale jednám impulsivně, když vidím nějaké pomluvy.Myslím si, že jste v skrytu duše rádi za HS. Kdyby se vám někdo blízký nebo Vy zranil v horách budete také rádi, za místní HS, která zná každý kout své oblasti a přijede na pomoc... Na jednotky IZS a HS bych rozhodně hanu neházela, nikdy nevíte kdy je budete potřebovat. P.S. Raději pryč od úrazů, užívejte krásy hor :-)
Simonaodpovědět 

 respekt15:26:31 18.01.2012
Ještě sem nelez přímo v týhle oblasti, ale naproti u divý máří a jestli je tam jen z poloviny tak těžkej terén, tak klobou dolu pánové, nechtěl bych se tam plazit s rozpajcovanou nohou. Velkej respekt pánové vod horský !
Vojtaodpovědět 

 jisteni15:26:49 19.01.2012
Hlavne to jsou oslove kdyz lezou a nejistej se hlavne kdyz jsou dva. sam tam lezu a davam si kurva bacha a ve dvou si tam dam jisteni. zranenej se alespon pouci pro priste. brzke uzdraveni preji.  jinak na stolpichu ledy nejsou.
martinodpovědět 
 Re: jisteni22:06:47 19.01.2012
Voni sou hlava, pane vachmajstr! Tys u toho byl?
JHodpovědět 
  Re: jisteni10:53:11 20.01.2012
Jak sou všichni chytry jak radio :D a vědí kulovy.I kdyby sem někdo napsal že se vysral v lese a vytřel si trávou tak ho pomluvěj že je vůl že sere v lese a ještě větší že sebou jako pořádnej horolezec nenosí třívrstvej toaleták :D
odpovědět 
   Re: jisteni10:54:12 20.01.2012
Podpis
plagátodpovědět 
 Re: jisteni13:56:58 20.01.2012
Což o to, v lezení by problém nebyl, ale někteří holt neumějí chodit :o)
F.odpovědět 

 Ti prokletí bídnící od HS08:35:21 21.01.2012
HS je uzavřená společnost pro místňáky, škoda. HS určitě dokáže vyhrabat z laviny, bezpochyb...
Ale bágl vozej max. na vak. dlahu tzn. meli by mít adekvátní vzděláni pro účinnou analgézii či analgosedaci a zajištění zákl. vitálních fcí. K tomu bohužel nestačí mít trvalý bydliště v např. Peci.
A nakonec ať chlastaj a klidně u stolu "reserve pro místňáky", ale nemusí to bejt v mundůru s nášivkou HS...
kwjetodpovědět 
 Re: Ti prokletí bídnící od HS16:28:41 21.01.2012
prvotním úkolem HS je zajistit základní životní funkce do příjezdu lékaře..kdyby nebyli dostatečně proškolení tak by tu práci nemohli dělat!!!
Míšaodpovědět 
  Re: Ti prokletí bídnící od HS16:34:04 21.01.2012
Uzavřená společnost nejsou, to že jsou to lidi, kteří bydlí v okolí má svůj důvod. Pokud se něco stane uprostřed noci musí být po ruce a co nejrychleji na kopci, protože na tom kolikrát závisí životy!
...odpovědět 
   Re: Ti prokletí bídnící od HS17:47:29 21.01.2012
No nevin, někdy je potřeba udělat víc než přiložit vakuovku a transport k sanitě, ty si už poraděj. To by ale musela bejt jedna z podmínek přijetí titul zdravotnicky záchranář bo aspoň sestra. Pak objektivně zhodnotí situaci a na místo přijíždí posádka RZP nebo v případě potřeby RLP či RV.
kwjetodpovědět 
   Re: Ti prokletí bídnící od HS20:13:30 21.01.2012
Agitka jak z 50-tých let..
odpovědět 
    Re: Ti prokletí bídnící od HS07:55:22 22.01.2012
A co si přesně představujes pod slovem agitka???
kwjetodpovědět 
 Re: Ti prokletí bídnící od HS20:11:33 21.01.2012
Nemám co bych dodal, moje slova :-)
Ten kdo o tom něco víodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Hinterkunftig, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (135689)
Top horské cesty
Nejnovější horské cesty:
Traja Kamaráti 5+ Malá Studená Dolina
Smazat Pls V Coll De Nargó
Necronomicon 6a Vilanova De Meiá
DIE PFLICHT DER EHEMÄNNER 6 Grazer Bergland
Budhove Oči 7 Batizovská Dolina
Nově komentované:
Nuda V Jablonci Soft 9 Krkavka
Severovýchodní Hrana VIIa Tisá - Velké Stěny
Noc Končí Svítáním VI Tisá - Velké Stěny
Becar 6b Omiš
Alkar 7a Omiš

 Nově v diskusi:
Průvodce Prielschutzhaus | Re: foto dne | Re: foto dne | Re: foto dne | Re: foto dne | Re: foto dne | foto dne | ADMINOVÉ | Re: Nový výškař | Re: Nový výškař |

 Nové komentáře:
Re: Prachy, prachy, prachy | Re: když už tu tak poplkáváme... | filosofie sportu | Re: Prachy, prachy, prachy | Re: Prachy, prachy, prachy | Prachy, prachy, prachy | Re: rakoncaj vs manažerka | Re: rakoncaj vs manažerka | Re: Fufina | Re: rakoncaj vs manažerka |

 Kde to vře:
Adam Ondra: Road to Tokyo # 16 (85)
Klára Kolouchová se vrací na další pokus o výstup na K2 (42)
Je volný přelez, když se chytnu řetězu? (33)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 17 (24)
UFOline… (19)
XIII. HandiCamp 2019 (14)
Klára Kolouchová vystoupila na osmitisícovku Kančendženga (14)
El Corazón (10)
Karina (9)
Svěťák v boulderingu Vail (USA) - 7./8.6. 2019 (8)

 Nově v inzerci:
stan Jurek AT | Prodám kotvy a karabinu | Prodám různé druhy karabin | POSTROJ EXOFIT NEX 1113901 | Statická a dynamická lana | Kol.brusle | V.Tatry | Smíchoff 19.6. | Dynafit Alpine Pro vel. 42 | lasportiva Bushido II |

 Anketa:
Nosíte na túry do hor, do skal deštník?
 Ano 
 581 
 Ne, pláštěnku 
 452 
 Ne, nepromokavou bundu 
 574 
 Ne, promoknu 
 536 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.