LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny

Závody
Zrušeno MČR v lezení na rychlost (05.12)
MMČR v drytoolingu (12.12)
ČP U14 v lezení na obtížnost (12.12)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13156
2."Fido" 11950
3.Trojan 11794
Bouldry:
1.Ondra 11634
2.Stráník 11625
3.Stráník 10925
Hory:
1.Novák 7454
2.Ženíšek 6451
3.Mrklovský 6301

Výsledky
Mistrovství Evropy (20.11)
ČP a Mezinárodní MČR (03.10)
Mezinárodní MČR a ČP v boulderingu (18.09)

Deníčky
5065 lezců
872079 cest
Nové přelezy:
Monkey Bus 8A
Armáda Spá 8A
Válečná Se 7C
Warcraft I 7C/7C+
Armáda Spá 8A
Apetor 8A+
Fear Facto 9
Monkey Bus 8A
Úklid Bezm 8A
Lesní šlem 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vyjádření pořadatelů boulderzávodů

k výpovědi smlouvy o pořádání závodů ze strany ČHS

Změna je život. Tak to je a vždy bylo. My, nejen jako zástupci jednoho spolku, ale i jako aktivní lezci, kteří se v tomhle prostředí pohybují velkou část života, voláme po změně poměrů v ČHS a vyvolali jsme otázky nad možností vytvoření dvou samostatných, spolupracujících svazů nebo vytvoření autonomie uvnitř ČHS, či minimálně změně volby KSL a jejího předsedy.

Především má jít o demokratickou volbu lidí do komise sportu, která má rozhodovat o koncepci a směru sportovního lezení v ČR a spravedlivého, transparentního přerozdělování peněz z dotačních programů určených na chod svazu olympijského sportu.
Otázky jsou to pro řadu lidí nepříjemné, a tak se musí bránit stůj co stůj stávající stav a směr té správné strany a lidí ve funkcích.

Za posledních pár měsíců podniklo vedení ČHS nejeden krok, aby zdiskreditovalo a překroutilo veškerá jednání, která jsme jako spolek České sportovní lezení s členy výkonného výboru vedli.

Vše v podstatě začalo tím, že jsme nebyli vybráni jako jedni z pořadatelů závodů na obtížnost pro rok 2018, kde jsme nabízeli skvělou mobilní závodní scénu, veřejná prostranství a řadu dalších věcí, které i obtížnost měli přiblížit k principům našich boulderzávodů.

Následovalo dehonestování týmu Jirky Žáka kvůli mezinárodnímu závodu ve Slaném. Přitom právě Jirka Žák a jeho tým sehnal veškeré nutné finance a zajistil vše potřebné pro závod. ČHS podal dotační žádost na MŠMT, ale to je ovšem naprostou samozřejmostí, protože o žádost nemohl žádat nikdo jiný než svaz a navíc dotační podpora nekryla ani 30% potřebných financí. Avšak místo toho, abychom se dočetli o skvěle připravené závodní scéně, týmu lidí atd., dozvěděli jsme se pouze o extrémním nasazení dvou členů ČHS, bez nichž by v podstatě NIC nebylo. Slova chvály, potlesku a i třeba toho, že z dotačního programu doputovaly finance do kasy ČHS, nezazněla nikde.
Přitom tento závod byl hodnocen delegáty IFSC jako jeden z nejlepších. Kredit pro ČHS obrovský, ale je jasné, že je získaný pouze a jenom extrémním nasazením dvou lidí, zatímco tým cca 70 lidí byl pouze přítěží…

Stále pokračuje účelové překrucování společných jednání s dvěma členy výkonného výboru (Bloudek, Urbášek) a neustálé podsouvání předsedům oddílů a členům ČHS, že jsme tři byznysmeni, kteří chtějí vše rozbít a ukrást. Přitom na jednáních se diskutovalo zcela jinak a to, co od počátku říkáme, se prostě nechce slyšet. Na poslední schůzce, která trvala bezmála pět hodin, byl jako mediátor přítomen Rudolf Tufi Tefelner a zcela jasně a zřetelně jsme prezentovali naše názory a myšlenky. Přesto předseda Bloudek vypustil prakticky hned poté email předsedům, který naprosto popíral to, co jsme společně diskutovali.

Výpověď pořadatelské smlouvy je tedy další z řady kroků, které jasně ukazují, že odlišné názory nemají u stávajícího vedení místo a je nutné vše zašlapat.

Uváděné důvody k výpovědi jsou v podstatě tři:

1) Pozdní předávání náležitých propozic závodů, popř. předávání neúplných a chybných propozic závodů
Je to hodně sporný bod, u kterého se stále ještě KSL nevyjádřila k naší připomínce, že jsme termín nemohli dodržet z důvodu pozdního obdržení jmen hlavního rozhodčího a delegáta ČHS. K závodu v Jablonci jsme tuto informaci obdrželi 24. ledna 2018, což je 22 dní před závodem a k závodu v Praze nám tyto osoby byly sděleny 15. února 2018, tedy 26 dní před závodem. Pokud jsme tedy obdrželi se zpožděním jména hlavního rozhodčího a delegáta ČHS, nebylo možné dodržet termín 30 dní, které jsou psány ve smlouvě.

2) Neoznačování ČHS jako organizátora závodů
ČHS bylo na obou závodech prezentováno dostatečně a i nad rámec smlouvy. Není pravda, že by moderátor nepoužíval slovo organizátor během akce, ať už v Jablonci nebo v Praze. Na toto slovní spojení si naopak v mluveném slově dával pozor, protože byl na to upozorňován pořadatelem.
Slovo "organizátor" jsme skutečně na tiskovinách a na webu pořadatele nepoužili. V této formě jsme logo ČHS na tiskovinách a na webu používali dlouhá léta. Ostatně takto (bez slova organizátor) to používají i jiní pořadatelé, kteří pořádají závody pod ČHS. Je tedy k zamyšlení, zda by naopak ČHS neměl připravit své logo se slovem organizátor, aby podobnému pochybení předešel.

3) Porušení pravidel o izolaci při závodu v Praze, kdy pořadatel přivedl bez vědomí hlavního rozhodčího do izolace po jejím uzavření několik nepovolaných osob
Jednalo se konkrétně o situaci, kdy do prostoru izolace vstoupili kameramani, kteří připravovali sestřih pro pořad Vertikal na ČT Sport, ovšem v doprovodu pořadatele! Byli ihned upozorněni hlavním rozhodčím, že do tohoto prostoru nesmí a tento zákaz respektovali.

Smlouva je smlouva. Nemá smysl diskutovat, zda ČHS má či nemá právo výpověď dát. Vždy se najde během jakékoliv akce “něco”, co svým způsobem poruší smlouvu.
Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.
Otázka zní, zda výše popsané důvody jsou skutečně tak zásadními pochybeními, která by měla k výpovědi vést...

Výpověď smlouvy v již rozběhnuté sezóně 2018 má samozřejmě za důsledek statisícové ztráty pro spolek České sportovní lezení z.s.
Na letošní sezonu proběhla celá řada investic, jejichž účelem bylo zvýšení prestiže soutěží (kamery, chyty, dopadiště a mnohé další). Vše je ve vlastnictví ČSL a bylo neustále nabízeno jako benefity sportovnímu lezení.

Čekaly nás tento rok ještě tři velké pilotní akce, kde pro plánované MČR v Praze se staví nová stěna a jsou objednané chyty světových parametrů. Jsou domluvené dotační programy vázané na tyto akce, podepsané smlouvy s ČT atd atd. Navíc tři blížící se akce měly být vrcholem naší snahy o perfektní závody, čemuž jsme částečně podřídili i dva již proběhlé závody ve smyslu některých škrtů ve financích.

Důvody k výpovědi smlouvy jsou tedy zcela účelovým ničením práce spolku České sportovní lezení z.s. Máme za to, že pravým důvodem výpovědi je to, že tento spolek vyvolal otázky nad změnou volby KSL, sestavování rozpočtu ČHS a celkově dalším fungováním.
Výpověď jsme obdrželi 16.4. S tím, že výkonný výbor už dávno předtím informoval naše partnery a podnikal kroky, které jednoznačně ukazovaly na nezájem o dohodu.
Jedná se o velmi nefér jednání ze strany VV, protože smlouva říká, že výpověď nabývá platnosti až měsíc ode dne jejího převzetí.

Po zkušenostech s jednáním s Bloudkem a Urbáškem a lživém výkonu, který předvedl Resch na VH, jsme nechtěli znovu bezúčelně diskutovat, a proto jsme kontaktovali dalšího člena VV, a to Martina Veselého, který jako jediný zatím jednal jako člověk, který chce věci skutečně řešit a ne je překrucovat. Martin měl být naší spojnicí k jednacímu stolu s VV, ale ukázalo se, že VV opravdu nic jednat nechce.

Co bude dál? Snaha se domluvit? A s kým? Kdo skutečně rozhodl o výpovědi smlouvy? Stojí celá KSL za tímto rozhodnutím? KSL, která je účelově sestavená jedním člověkem, který není zvolený ze segmentů sportovního lezení?

Výpověď je samozřejmě platná a ČHS udělá minimálně MČR a pravděpodobně i další dvě plánovaná kola. Budou tyto závody v námi stanovených termínech a tedy proti sobě? Budou zde dva seriály, které budou soupeřit o sportovce? Budou se sportovci muset rozhodovat mezi podepsanou smlouvou a sympatií? Je to celé nesmyslné. Navíc je jasné, že ČHS to bude stát nemalé finance a úsilí mnoha lidí. Naše benefity, jako tým lidí (cca 30 lidí se zkušenostmi), dopadiště, chyty, kamerový systém a spousta dalších potřebných věcí stávající KSL zcela ignoruje a bude vše budovat od nuly. Investovat statisíce namísto využití stávajícího. A kvůli čemu vlastně? Skutečně z malicherných důvodů uvedených ve výpovědi jako porušení smlouvy?

My se budeme snažit letos uspořádat alespoň dvě kola boulder závodů. Výpověď smlouvy samozřejmě i velmi narušuje skvěle rozjetý seriál Boulderděti. První ucelený dětský boulder seriál na velmi vysoké úrovni, který VV a KSL léta nechtělo vzít pod svojí střechu. Nyní se karta bude obracet a VV i KSL si konečně uvědomují (díky naší aktivitě), že dětské seriály jsou velmi potřebné a pro kluby je velmi důležité, aby byly pod střechou svazu.

Naše aktivity směrem ke změně v ČHS budou nadále pokračovat. Důvody k výpovědi smlouvy jsou přesně jak z doby minulé. Totalitní…
Není možné přehlížet účelovost a lži, kterých se stávající VV dopouští.

Spolek České sportovní lezení z.s. vznikl za účelem pořádání závodů a dalších aktivit. Tento spolek jsme nabídli jako možnost k založení nové sportovní organizace, ať už jako samostatného svazu nebo jako pobočného spolku ČHS. Je samozřejmě pouze na členech ČHS, zda této nabídky v budoucnu využijí, nebo ne. 

Důležité jsou ovšem základní myšlenky, které prosazujeme:
1) Demokratická volba sportovní/soutěžní komise
2) Koncepce sportovního lezení v ČR
3) Spravedlnost v přerozdělování financí z dotačních programů a členských příspěvků
4) Transparentnost u všech aktivit

Jednotlivé body budeme nadále diskutovat a snažit se je prosadit v praxi.

ČSL   [úpravy] 06:31 11.05.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ironie osudu09:12:49 11.05.2018
Oliváči, při četbě o ČHS/ČSL si často vzpomenu, jak si rok dva zpět v nějaké diskuzi s LRH na lezci.cz hájil postupy ČHS při udělení trenérského áčka Binterovi. Jestli mě paměť nešálí, tak něco ve smyslu, že když to sedí papírově, tak to tak musí být, a že ČHS uričtě tu metodiku předem účelově nepřizpůsobil...jojo
Jirkaodpovědět 
 Re: Ironie osudu10:02:53 11.05.2018
No vidis. A to mas pravdu. V ty dobe jsem reagoval na LRH, ktery argumentoval, ze jeho licence z roku iks ypsilon je platna a ze kdo neabsolvuje tu "pravou" trenerskou licenci na FTVS, tak nemuze dostat A. To je samozrejme nesmysl, protoze ten kdo ma akreditaci na vzdelavani, tak si stanovuje podminky za jakych, kdo, co absolvuje. Nebavim se o tom, zda takova licence ma jakou vahu.
Oliváčodpovědět 
  Re: Ironie osudu10:17:36 11.05.2018
Jirko ma licence je dle meho pravnika stale platna. A i "A" Bitera je platna. Byt Binterova je v podstate z meho pohledu svindl. V kauze platnost me licence je stav takovy, ze Vomacko a Balaz vic jak mesic neodpovedeli memu pravnikovi. Takze se pripravuje dopis dekance Ftvs, ktera by mela vnest vic svetla do tohoto pripadu.
Lrhodpovědět 
   Re: Ironie osudu17:15:05 14.05.2018
Pripadu :D
odpovědět 

 Co dál?10:39:14 11.05.2018
Oliváči, nechci rozpoutávat nějaký flame nebo něco podobného, za vaše aktivity vás obdivuji a podporuji je. Ale...  Co jsi čekal? Jak jsi očekával, že to dopadne? ČHS vás rád využije, když to půjde, ale nepotřebuje vás. ČHS nevadí a nebude vadit snížení úrovně závodů, ani jejich omezení. Celé české závodní lezení je jen hra, nejde o nic důležitého, ČHS nic nenutí k vstřícnosti a spolupráci. A navíc ještě ani nemáš podporu u samotných závodníků. Jediné, jak můžeš něčeho dosáhnout, by bylo spojení celé závodící komunity a následný bojkot. Problém ale je, že ani toto by ČHS nevadilo. Prostě tohle je svaz skalkařů a ti nic měnit nebudou, na závodním lezení se hezky přiživují, byli by sami proti sobě. Máš jednu jedinou možnost - najít způsob, jak udělat rovnocennou organizace s přístupem ke státní podpoře a do IFSC. Do té doby je vše ostatní nedůležité a zbytečné. Naopak jsi jen pomohl ČHS se zvednout, protože jsi jim ukázal know-how a zabezpečil pro ně dobu, kdy neměli prachy a možnosti. Teď dostali peníze, do závodního lezení pustí jen trochu, za zbytek si zabezpečí to, co jste teď dělali a měli vy. Prostě jakmile se naučili co a jak a dostali se k penězům, stali jste se přebyteční. Dost mne překvapuje že ti to nebylo jasné už dříve, protože na místě ČHS bych postupoval stejně - odkoukal bych co a jak, a pak bych si založil spřátelenou společnost, která by dělala to samé, jen by peníze tekly ke mě, a vás bych vyhodil. Není důvod platit někomu dalšímu. Přinejhorším bych to začal dělat sám (jako ČHS), i tak se dají finanční toky nějak usměrnit.

No, jsem celkem zvědav, co podniknete dál, protože nevidím vůbec nic, co můžete nabídnout a dělat. Bohužel se obávám, že jakékoliv další pokusy nemohou být na poli závodním, ale bude se muset jednat o politikaření. Tedy ne závody, kvalita a organizace čehokoliv, ale tým právníků, který bude hledat skulinku a pak se tam pokusí tou skulinkou vlámat. Ale normálním způsobem bude změna nemožná, 95 % členů změnu nechce a to včetně závodníků. 
K.odpovědět 
 Re: Co dál?11:05:40 11.05.2018
Dobry den, ve Vasem komentari mi pripada velmi nevhodne, jak se vyjadrujete k ziskavani know how. Je mozne, ze spousta firem nebo i dalsich subjektu sve know how ziskala podobnym (Vami popisovanym ) zpusobem, presto by se melo zduraznit, ze takhle se to nedela. Pokud CSL jako spolek prakticky CHS poslouzil, ze si s nim timhle zpusobem doslova a dopismnene CHS vytrel zadek...nemam slov. Sleduji cely spor uz delsi dobu, ale tohle uz je opravdu prilis.
Na nejake reseni mezi temito spolky uz je zrejme pozde.
 ONodpovědět 
  Re: Co dál?11:15:29 11.05.2018
Ano, máte pravdu, ale to na situaci nic nemění. Nebavíme se o tom, co a jak se má dělat a jaká jsou pravidla morálky a slušné spolupráce, ale o tom, co proběhlo a jaká je situace. Ostatně stejně je to otázka čistě teoretická, protože to, co rozhoduje, jsou podepsané smlouvy a právníci. Takže jestli se ČHS zachoval dobře nebo špatně není, z hlediska dalšího vývoje, vůbec důležité. A jestli si někdo s někým vytřel zadek je také úplně jedno, pokud při tom neporušil nějaké dohody. Ale to jistě pánové mají právně ošetřené.

Původní problém tedy trvá - co dál? Existují objektivní možnosti, tedy možnosti, které nezáleží na vstřícnosti a postoji ČHS?
odpovědět 

 škoda10:48:20 11.05.2018
Jakkoli je pro mne CZ závodní lezení nezajímavé, stále v něm jede (a tvdě maká) nemálo mých kamarádů, známých z řad dospělých ale hlavně dětí a mládeže. Mohu být neutrální až se ze mne bude kouřit, ale  nyní se přikláním se k optice pohledu uvedené v článku výše. Když si projdeme ta reálná porušení dohod ze strany ČSL a proti nim postavíme vše, o co CZ závodní scéna uprostřed sezony letos přijde, je to fakt dost nepoměr a "přehnané" rozhodnutí ČHS. I kdyby se to jak se říká "sbíralo", a obdobných porušení dohod ze strany ČSL by bylo v posledních letech více, stále mi tuhle reakci Svazu hlava nebere. Samozřejmě z toho plyne (právě díky tomu zmíněnému brutálnímu nepoměru snad i pro úplného laika), že v celé záležitosti se hraje o jiné věci, které jsou zamlžovány. Chápu, že v nastalé nepřátelské atmosféře těžko spolupracovat, ať už to nepřátelství vzniklo jakkoli, přesto určitě mohla sezona doběhnout a třenice mezi ČHS a ČSL mohly být řešeny jinak, jinými sankcemi. Škoda pro celé CZ sportovní/závodní lezení. Mimochodem, už delší dobu se o tomhle bohužel mluví i za hranicemi.
semtamodpovědět 
 Re: škoda11:23:20 11.05.2018
Bohužel kauza zase vyšumí a politici v ČHS zůstanou dále. Závodníkům to určitě jedno není, těch se to dotkne nejvíce. Dost by mě zajímal 5 hodinový rozhovor, je to natočené na diktafon?
Pavelodpovědět 
  Re: škoda11:42:55 11.05.2018
Nezlobte, ale ta porce naivity je tu fakt obrovská. Od ČSL i ostatních. A co jsi čekal? Že se nějaká skupina pokusí o puč a postaví se proti vedení, to jim nevyjde, a oni s nimi budou dál vesele spolupracovat?

Ty bys to udělal? Přeci muselo být každému na VH při hlasování jasné, že ČSL buď podporu získá, nebo že končí.
odpovědět 
   Re: škoda12:05:52 11.05.2018
Tohle už je politika. Takže myslím, že to naprosté většině delegátů nedošlo, jako jim v minulosti nedošlo mnoho dalších záležitostí. Tak to v demokracii chodí a na Valné hromadě ČHS zvláště.

Mimochodem - na to dojelo ČSTV blahé paměti, když ho Hušák zavedl do bažin soukromého tajného rozhodování, které už nakonec nezvládnul a ekonomicky ho to položilo. Sportovci tehdy přišli například o Špindl, Harrachov, nějaké bazény, sportoviště, o prachy na několik let a hlavně o svobodné rozhodování o vlastních penězích. Viz třeba teď nejapné dohadování o odměnách za olympijské medaile, které se dostalo do rukou podivných politiků na odchodu.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: škoda12:57:19 11.05.2018
Určitě to došlo většině lidí. Ale co komu ČSL reálně nabídla, aby kvůli ní šli proti vedení ČHSky? Ostatně, vsadil by si někdo na ČSL proti vedení ČHS? Nikdo. Od počátku říkám, že chce-li ČSL změnu, musí rozthnout ČHS, resp. založit nový sportovní svaz. Ale pak mi stále zásadně chybí informace, jak chtějí zajistit, aby nový sportovní svaz získal dostatek členů. Co jim chtějí nabídnout? Proč bych měl začít platit příspěvky "ČSL" buď místo ČHS nebo ještě navíc k ČHS.
odpovědět 
     Re: škoda14:09:08 11.05.2018
Nedošlo, Turek má pravdu. Neuraž se, ale naprostá většina lidí jsou tupé ovce. A i tady na Lezci spousta chytráků vidí maximálně tak na krok dopředu. Pokaždé se řeší konkrétní kravina, ale podívat se na problém komplexně, v souvislostech, a vyhodnotit dopady do dalších oblastí, to se tu nenosí. Otázka, co ČSL nabízí, byla úplně nesmyslná a neodpověditelná. Vzhledem ke šíři problému ČSL ani nemohlo přijít s něčím konkrétním, to prostě nebylo technicky možné. Oliváč to tenkrát psal dobře. ČSL nabízelo možnost změny a to bylo to důležité. Ostatní by se doladilo za pochodu, ale pracovalo by na něčem novém, s budoucností. Takto část členů logicky chtěla závodníky potlačit, ale nechat si jejich prachy, a druhá část pořád chtěla konkrétní jména a konkrétné řešení a vůbec neřemýšleli nad reálností svých požadavků a možnostech, které by to bývalo přineslo. Takže výsledkem je současný stav. Ale není to kvůli tomu, že by někdo předložil špatný projekt (i když je pravda, že to šlo udělat trochu lépe, ale řekl bych, že to uspěchání bylo vynucené, že to takto plánováno nebylo), ale je to proto, že většina nepochopila, že se nejedná o konkrétní hotový plán, ale o začátek změny a možnost pokračování s novou koncepcí a filozofií.
odpovědět 
    Re: škoda19:30:17 11.05.2018
VH nema s demokracii nic spolecneho. V 99% projde jen to co chce uzsi vedeni svazu. Aby to pri soucasnem ignorantstvi horolezeckych klubu bylo demokraticke musel by se uplne zmenit mechanizmus. To co je ted, je jen iluze demokracie.
odpovědět 
     Re: škoda21:42:50 11.05.2018
Mechanismus voleb na Valné hromadě je dobrý a demokratický. Že ho spousta lidí nevyužívá, je jejich chyba a náš problém. Tak jako ve velké politice.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: škoda10:47:24 12.05.2018
V tom se neshodneme. Dobry ten system neni. Podlozil bych to treba tim, ze udalosti, kdy se prosadilo neco jineho nez prosazovalo vedeni spocitas na prstech jedne ruky. A jeste to budou veci proti kterym se svaz tolik nevyhranoval. Tam kde se tvrde angazuje, to nikdy nedopadlo jinak nez chtal sam svaz.
odpovědět 
       Re: škoda09:27:17 13.05.2018
Nechci se Turka zastávat, ale nemůže to být také tím, že naprostá většina členů s vedením souhlasí? A že tam, kde svaz trvdě bojuje jde si za svým, že si většina myslí, že je to ku prospěchu?

Pokud nedochází k výhrůžkám a hlasy po volbách nejsou zmanipulované, tak přeci členové při hlasování museli vyhodnotit, že to, co vedení navrhuje a prosazuje, je dobré, jinak by pro to hlas nedali.

Pokud jsi přesvědčen, že máš něco lepšího, než VV, tak chyba není ve volebním systému, ale v tvé neschopnosti myšlenku předložit a odprezentovat a přesvědčit většinu o jejích výhodách.
odpovědět 
        Re: škoda10:45:11 13.05.2018
Zeptej se nekdy te naproste vetsiny "souhlasicich" clenu zeptat o cem presne se hlasovalo a zkus se pak ptat i na dulezite detaily. Dokonce i delegati za kluby na VH o vetsine veci nemaji paru nebo jen velmi povrchni znalosti. A tito lide zastupuji jen priblizne 30% lezecke klubu (klasicka slaba ucast na VH). Samozrejme pro vedeni naprosto vyhovujici stav, ale ze by to bylo idealni?
odpovědět 
         Re: škoda11:34:20 13.05.2018
Ty mi nerozumíš. Máš pravdu, ale já to myslel tak, že pro naprostou většinu členů je to nezajímavé a nedůležité a nevidí důvody, proč by měli hlasovat proti. Nebo se účastnit VH. Což znamená, že jim to vyhovuje a že VV věří, že to bude dobré. Pokud by VV přišlo s tím, že v ČR bude úplný zákaz skalního lezení, tak by to asi hlasováním neprošlo, nebo myslíš, že ano? Běžní členové se k tomu staví pragmaticky - chceme si lézt a dejte nám pokoj. A dokud to půjde, nebudou se o nic starat. Proč by měli?
odpovědět 
       Re: škoda12:37:26 13.05.2018
Jaký jiný systém, než demokratické volbu, navrhuješ?
Kuba Turekodpovědět 
        Re: škoda13:49:49 13.05.2018
To co je ted je podle tebe jediny zpusob jak realizovat demokraticke volby? :-O
odpovědět 
         Re: škoda18:18:36 13.05.2018
Jaký systém rozhodování tedy navrhuješ?
Kuba Turekodpovědět 
      Re: škoda14:38:02 15.05.2018
Mechanismus voleb na Valné hromadě je dobrý a demokratický....
To je asi pravda. Ale pravda také je, že složení VH je vpodstatě pražské možná ještě + okolí a pár skalních. Otázkou je, jak by VH dopadla, kdyby se konala např. v Brně, Plzni či Ostravě. A nebo alespoň při nějakém svěťáku. Takhle si to ty servilní skupinky ohlídají. Chce to prostě přidat např. při VH možnost nějakého korespondenčního hlasování či něco podobnýho. Aby prostě volilo daleko větší procento členů. (A co nějaké závazné programy kandidátů?)
Honzaodpovědět 
       Re: škoda10:52:36 16.05.2018
Zkus být konkrétnější, prosím. Nedovedu si představit, jak by to fungovalo, když na Valné hromadě se vždycky objeví nějaké téma, na které je třeba reagovat a o kterém se hlasuje.

Typicky je to hlasování na nějaké důležité téma, ke kterému lid z valné hromady začne přidávat různé pozměňovací návrhy, o kterých je potřeba rozhodnout. Jak bys tohle chtěl v poštovním hlasování ošetřit?

Samozřejmě to současný Výkonný výbor využívá ke svému prospěchu, neboť existuje jednací řád, který využívá do mrtě. Ale nic lepšího mě nenapadá.

A ohledně Prahy - samozřejmě to tak není. Praha je zvolená kvůli tomu, že každý to tam má stejně daleko/blízko a ještě k tomu je v Praze a středních Čechách nejvíc členů ČHS a nejvíc oddílů. Co tak pozoruji (nemám to založené na přesných statistikách), tak na Valných hromadách mívá silné zastoupení také Brno a severní Morava. To je samozřejmě na rozhodnutí samotných delegátů, zda na Valnou hromadu pojedou nebo nepojedou. Jízdenku jim ČHS proplácí :-)

Teď můžeš udělat aspoň to, že za Tebe nemusí hlasovat automaticky Tvůj předseda, ale můžeš svůj hlas uplatnit osobně na Valné hromadě, nebo ho delegovat na někoho jiného, koho si sám vybereš. Třeba našemu velkému oddílu se po mnoha letech (nejspíš vůbec poprvé) stalo, že tam nikdo nemohl dorazit, takže jsme celý oddíl předali naše hlasy důvěryhodnému zástupci jiného oddílu. Stejně jako my často zastupujeme tímto způsobem jiné oddíly.

A k závazným programům: Jak si to představuješ konkrétně?

Mě přijde, že má smysl volit lidi do vedení, o kterých víš, že když něco slíbí, tak to také dodrží. Je jasné, že ně vždy se všechno podaří na 100 %, ale je rozdíl, zda Výkonný výbor koná v souladu s představou, pro kterou jsi ho zvolil, nebo časem začne dělat věci proti tomuto záměru.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: škoda19:47:55 22.05.2018
A po Hušakovi to dotahli dokonce samotni volici v cr Turku, kdyz si zlikvidovali legal hazard a ten jim utekl na internet ... jelikoz se nechali zlakat , zlanarit na -ano "bude lip" ...vcetne hulicu a pod. ...a ted chybi vata prasule dengi z toho hazardu, Kubo:-)
odpovědět 
     Re: škoda20:21:19 23.05.2018
Ano. To byla další kapitola hry o prachy nejhloupějších lidí (voličů i hráčů).
Kuba Turekodpovědět 

 A co na to majitelé stěn ?13:03:17 11.05.2018
Obávám se, že ten kdo není přímo zainteresovaný v "závodním" lezení se už dávno v argumentech zúčastněných stran ztratil.Logicky mi přijde důležitý,jak se k závodění staví majitelé lezeckých stěn? Má to pro ně nějaký ekonomický přínos (více návštěvníků, podpora pro provoz z místních zdrojů financování, využití pro reklamní účely). A co výrobci a prodejci lezeckého vybavení, zvyšuje podpora závodění jejich prodeje? Existuje u nás nějaký spolek majitelů stěn či výrobců a pokud ano,jak se na tohle počínání svých "zákazníků" dívají? Je skutečně závodní lezení tím TOP vrcholkem počínání co hýbe aktivitami sdruženými pod ČHS?
maca stodpovědět 

 fuck čhs13:46:17 11.05.2018
apeluji na všechny závodníky,aby bojkotovali boulder závody pod vedením čhs..takové prázdné podium na festáku v teplicích by jim otevřelo oči..nebudte posraný a vynechejte jejich závody..
odpovědět 
 Re: fuck čhs13:57:39 11.05.2018
No právě. A to je trochu problém. Ono se to hezky řekne, ale ve skutečnosti to moc není možné. Důvodů je několik. Skutečných závodníků tu moc není, jsou to spíše hobíci, co občas na nějaké závody zabrousí. A těm je jedno, kde závodí, mají to jako společenskou akci. Další věcí je, že řadě lidí to pod ČHS vyhovuje. Pro průměrné je ČHS super, naopak, pokud by náhodou hrozily změny, tito lidé dobře vědí, že by to odnesli jako první, protože v normálním systému by se třeba nikdy do repre nedostali. Pak tu máme ještě možnost, že svaz to udělá jako nominační nebo podmíní nominaci účastí, a musíš tam. A o tom, že ČHS pak vyplácí závodníklům odměny a dotace, takže jim většina leze do zadku, než aby proti nim vystoupila, raději nemluvím. A i kdyby úplně všichni vynechali (což je utopie), co by se stalo? Nic. Svaz závody prostě zruší nebo pozve lidi z publika na sranda akci, a jinak se nic neděje. Bohužel, na ČHS v tomto není páka, i kdyby se závody na rok přerušily, nebude to pro svaz mít žádný negativní dopad.
odpovědět 
  Re: fuck čhs14:21:51 11.05.2018
Co je to za blbost? Jak nebude mit dopad? To je zase chytrejch, kteri vsichni vedi, jak tam nikdo nic nedela a vsem je jedno, jak to se zavodama je. Proberte se - ti lidi, co to v CHS delaj, to delaj za minimalni penize, obetuji tomu spoustu sveho volneho casu a leta tim zijou, to co tu je, staveli z nuly a s minimalnim rozpoctem. Ono je hezke porad nadavat na to, ze je to k nicemu - ale penize v tom nebyly, az ted se situace zacina trochu obracet. To, ze je CHS jedno, jak to bude, je uplna kravina.
odpovědět 
   Re: fuck čhs15:19:17 11.05.2018
Podpis z Donské by nebyl?
Kuba Turekodpovědět 
   Re: fuck čhs16:05:59 11.05.2018
To ti nikdo nebere. A i věřím, že máš pravdu. Takže souhlasím. Problém je jinde - to, že někdo něco dělá rád, dobrovolně a zadarmo a žije tím, ještě neznamená, že to dělá dobře, zejména ne pokud se bavíme o profi úrovni. Abych řekl pravdu, raději bych tam viděl finančně zainteresované jedince, kteří z toho něco mají, ale jsou nuceni podávat výsledky, než partu nadšenců bez zodpovědnosti. Vy si to tam nějak pytlíkujte, máte to jako koníčka, baví vás to... a výsledky pro vás nejsou podstatné. A díky monopolu si to tam můžete takhle bastlit donekonečna. Názory ostatních vás nezajímají, reálné potřeby závodníků také ne, na nikoho a na nic neberete ohled, řídíte si to podle sebe bez ohledu na efektivitu. A to je ten problém. Ne jednotlivé osoby, ale způsob řízení.
odpovědět 
   Re: fuck čhs19:33:23 11.05.2018
Ty penize urcite nejsou minimalni (dohledej si sam, kdyz nevis - a pak k tomu muzes pripocitat ruzne nezminovane a nenapadne bonusy, ktere clovek pri takto obycejne urednicke praci normalne nema). Naopak nebyly spatne a s ohledem na kvalitu odvedene praci az velmi dobre.
odpovědět 
  Re: fuck čhs14:22:30 11.05.2018
A co kdybychom to bojkotovali jako diváci? Nepřijít, neklikat, nedívat se na záznam a na videa.
Bídaodpovědět 
   Re: fuck čhs14:46:35 11.05.2018
A poznal by někdo, že je to bojkot?
odpovědět 
 Re: fuck čhs15:36:07 11.05.2018
Pochyhuji ze zavody muzou byt horsi nez predvedl Olivac v BB, to se mu teda nepovedlo a to velice. Zatimco dva dalsi zavody Na obtiznost probehly dustojne a v normalnich podminkach.
odpovědět 
  Re: fuck čhs16:52:53 11.05.2018
To uz to tak chodi, ze kdyz mas za sebou hodne prace tak se v ni da najit neco co ti zrovna nesedlo. Ale delat o tom zavery o celem zbytku je podivne... Ostatni zavody si nevidel (od nekolika let zpatky az do soucasnosti)?
odpovědět 
 Re: fuck čhs15:39:32 11.05.2018
já určitě vynechám - jednak bych tam nic nevylez, druhak by ta stěna se mnou spadla. Podle mě to neni dělaný na 100 kilo.
Papoušodpovědět 
 Re: fuck čhs..pitomce19:55:48 22.05.2018
...bez toho ČHS bys mohl akorat tak fuckovat v nakym bordelu..kdybys na to mel prachy, pac by smel sutry v CR davno zakazany! Ach jo...mladi a pitomci....takhle to bylo i s komousema, taky zblbli nejdriv mlady a pak 40 let srac*k.
odpovědět 
  Re: fuck čhs..pitomce10:29:53 23.05.2018
hahaha starej a hloupej,,to je taky hezky,,ja jsem ale bouldrista a lano prcam i tebe ty sasku..bez chs bych byl tam kde sem..bouldry nejsou jen v chko,nebo np ty troubo.
odpovědět 
   Re: fuck čhs..pitomce14:40:40 26.05.2018
Jsi nám v zadeli ty vypatlanejj troubo, jsi si trolit ty svoje naprosto bezvýznamné pismenkové shluky na novinky a CHS z toho vynech ubohá existence.
odpovědět 

 vykopat14:20:39 11.05.2018
Podle toho co z vedení ČHS padá - je to banda komoušů a potřebovali by vypráskat...
naštěstí už nečlenodpovědět 

 bod 301:44:00 12.05.2018
Muhehe bodu 3 jsem se kdysi dopustil v Brne a nikdo si nestezoval. A to to tenkrat nebyl nejakej poutak, ale co si pamatuju, tak zavod SP.

Casy se holt meni.
Geoodpovědět 
 Re: bod 311:01:31 12.05.2018
Děkujeme za informaci! Situaci budeme řešit dodatečně. A podle osob, které to tehdy pořádali, se rozhodneme jaký bude trest. V plánu je i zneplatnění výsledků daného SP.
Horosvažodpovědět 

 Pohled rodiče08:15:37 12.05.2018
Zpráva o vypovězení smlouvy ze strany ČHS mě hodně mrzí, ale nepřekvapila mě. Vnímám ji jako čistě účelový krok, který bohužel vše na nějaký čas pouze zakonzervuje při starém. Jsem otec dvou dětí, které obě lezou a pravidelně jezdí na závody. Obě střídají skály a překližku a specializují se na bouldering. O to horší je, že někteří lidé s rozhodovacími pravomocemi ani nedohlédnou pořádně do budoucnosti sportovního lezení. Výsledkem je, že to zase odnesou děcka, kterým to totálně posere celý sportovní lezecký vývoj. Protože, co si hudeme nalhávat oficiální lezecké soutěže v ČR mají do úrovně například u našich západních sousedu sakra daleko. Na tom vše je nejzajímavější, že když se dají dohromady subjekty soukromé a dostatek sponzorů, tak vše najednou funguje. Cestu ven jako rodič vidím po té to zprávě ještě více v existenci jiné organizace než je ČHS. Organizace, která bude transparentní, bude chtít vytvořit kvalitní treninkové zázemí pro malé lezce, bude vidět do budoucnosti, která si bude uvědomovat že investice do sportovního lezení je jasná nutná cesta, pokud jednou mají děcka přinést nějaké to ovoce třeba i z Olympiády. A hlavně, která nedospustí, že nám uteče v tomhle sportu lezecký svět. A to nebudu už ani mluvit o úsilí, které do toho všeho jako rodiče vkládáme.
Teoodpovědět 
 Re: Pohled rodiče09:50:42 12.05.2018
Nikdy nevím, zda je za podobnými názory hloupost, nebo naivita. V první řadě je potřeba si uvedomit, že ČHS nemá zájem na kvalitních závodnících. Tady každý vychází z předpokladu opačného, tedy že ČHS chce, ale neumí to. Omyl. Samozřejmě, že to ČHS umí. Ale odpověz si sám na otázku, proč by to dělal. S kvalitní přípravou a kvalitními závody stoupají i náklady. Svaz by tedy utratil mnohem více peněz za trenéry, za soustředění, za přípravu kvalitních závodů... A nakonec by vyrostlo pár dobrých závodníků, kteří by se, nedej bože, umisťovali a ČHS by jim ještě musel vyplácet zvýšené odměny, cestovné... A co za to? Příjmy by byly stále zhruba stejné, pokud by svaz od státu dostal něco navíc, nebyl by nárůst tak velký, aby pokryl náklady.

Za současného stavu si svaz dělá nějaké závody, va českých podmínkách je vše v pohodě, občas se udělá nějaký ten výlet s repre... prostě idylka. Svaz to stojí minimum proti opravdové přípravě, většina je spokojená (co si budeme nalhávat - průměru toto vyhovovuje), a kdo opravdu chce závodit, ten si to nějak zařídí sám, jezdí si ven individuálně a rodiče to zaplatí. Svazu toto naprosto vyhovoje. Své od státu má jisté.

Kdežto soukromé a komeční subjekty musí vykazovat výsledky a výkony, jsou na tom finančně závislí. Povedou to špatně, budou se mít špatně. Pokud to povedou dobře, budou se mít dobře. To ale u ČHS neplatí. Proto jsme také výše psal, že by byli lepší finančně zainteresovaní kluci, než dobrovolně a zdarma pracujcí ČHS.

Takže podezírej lidi z ČHS z čeho chceš, ale hloupost to opravdu není. Oni moc dobře vědí, co dělají, a mají to spočítané hodně dobře. Se stačí podívat na série závodů, které vznikly, když ČHS řekl, že je nebude organizovat a platit, nebo na výjezdy našich, kteří jezdí ven (na závody i tréninky) i bez podpory ČHS, na vlastní náklady.
odpovědět 
  Re: Pohled rodiče11:06:03 12.05.2018
Třeba je ta hloupost úplně někde jinde, za názory někoho úplně jiného...

A jistě, každý sportovní svaz má za hlavní cíl nemít dobré sportovce. Jde mu totiž o maximalizaci jen současného zisku (i když i to se mu vlastně nedaří).
odpovědět 
   Re: Pohled rodiče11:29:37 12.05.2018
Tak narazil jsi na zajímavou věc - uvádíš, že ČHS je sportovní svaz, ale přitom sportovní (závodní) lezení 95 % členů nezajímá? ČHS vznikl s nijým cílem, než je výchova špičkových sportovců, nebo ne?

No a k těm dobrým sportovcům - co je to "dobrý sportovec" ? Je to jen otázka pohledu. Například reportáž z MČR v nákupáku bude pro marketingové účely mnohem zajímavější, než třeba účast někoho z ČR ve finále SP.

Takže nic z toho, co jsem napsal, se nevylučuje s tím, co jsi napsal ty. Ano, ČHS stojí o lezení jako sport a o dobré sportovce, ale stačí mu ČR. Že jsou v zahraničí výkonu závodníků a obtížnost závodů někde jinde? A koho to v ČR zajímá? Když se někdo dívá na reportáž z MČR, stejně o tom ví houby. A mezinárodní scéna nebo reportáž z MS/SP se k němu stejně nedostanou. Takže ČHS podporuje sport, ale na světové úrovni mu nezáleží, není důvod. Jak můžeš vidět sám, pokud se tu už náhodou nějaký talent najde, zaplatí to rodiče.

Nebo snad můžeš uvést nějakou výhodu, kterou by pro ČHS měli třeba tři závodníci, co se stabilně dostávají do finále na mezinárodních závodech? Jak by tito závodníci byli ČHS ku prospěchu? Třeba názor změním, popiš mi mechanismus, jakým by se ČHS peníze vložené do přípravy těchto lidí vrátily. Děkuji.
odpovědět 
    Re: Pohled rodiče12:04:41 12.05.2018
To se zase nekdo stylizoval do role manazera s prehledem jak svet funguje a sve naivni predstavy vnucuje vsem jako fakta...

Co zmuzou ve sportu dobre vysledky? Podivej se treba na biatlon. Ale najdes i jine sporty, ktere byvali na hranici udrzitelnosti a po sportovnich uspesich se do nich najednou zacali hrnout penize, ktere predtim nemeli. Naopak to nefunguje, pokud se tedy stat nerozhodne, ze z neceho udela narodní sport se svetovymi uspechy.

Media si zacala lezeni vsimat az diky Adamu Ondrovi a dalsim (sveto)znamym (horo)lezeckym velicinam z nasich koncim. Pred tim po lezeni v nasich koncinach nestekl ani pes. O MCR v nakupaku by se nikdo nezajimal pokud by v obecne znamosti nebyla jmena nasich borcu. Bez borcu s vysledky ti MSMT da akorat tak hovno (MSMT tvori momentalne asi nejvyznamnejsi cast prijmu CHS), sponzori ti nedaji ani floka (nikdo se nechce chlubit tim, ze podporuje totalni loosery), clenska zakladna zacne klesat, nebudes dostavat zadny medialni prostor, ...

Lezeni narozdil treba od turistiky neni zadna masovka, takze bez vysledku, se na nej kazdy vysere.

To, ze vysledky jsou dulezite ostatne vidis i na CHS - posledni roky se zoufale snazi zvelicovat vysledky lidi jako Binter jr. a zoufale prechazet jejich neuspechy (kdyz si clovek cte ruzne medialni vystupy s tim spojene, tak ma pocit, ze cela repre jsou ti nejlepsi zavodnici na svete), jakykoliv material prezentujici CHS se prospikovan zminkami o A.O. a to i preste, ze jinak proti mnohym jeho vyjadrenim systematicky bojuje.

Nakonec, kdyz budes mit borce, kteri se kvalifikuji na olympiadu (rozhodne neplati, ze tam automaticky muzes pustit treba jednoho zavodnika) vsechny ty prijmy z dotaci, sponzoru, apod. zase navysis.
odpovědět 
     Re: Pohled rodiče16:25:38 12.05.2018
A ty si myslíš, že toto v ČHS neví? Opět ta naivita? A pokud ví, proč podle toho nekonají? Odpověď je jednoduchá - náklady na výchovu podobného talentu by byly obrovské a a bez zajištěného úspěchu. Ovšem pokud se už někdo takový najde, tak to všechno zvládne i bez ČHS, viz Adam Ondra. A ČHS, i když se nijak na tom nepodílel, stejně slízne smetanu. I bez práce a námahy, bez ČHS si prostě ven nevyjedeš.

Proč by se tedy měl ČHS nějak více starat, když může jen vydělat?

A že když budou super závodníci, tak že bude i více peněz? Ano. Ale opět se ptám výše - bude navýšení příjmů vyšší, než nové náklady? Utratit 3 mega abys pak dostal 2 není zrovna terno.

A sponzoři? Ti se ti na ČHS z vysoka vykašlou. Naopak, budeš si je muset sehnat sám a ještě z toho zaplatit desátky svazu (koupit si od ČHS reklamí plochu na dresu), přesně jako se to teď přihodilo Ledecké.
odpovědět 
      Re: Pohled rodiče22:36:11 12.05.2018
Pro naivniho kazdy naivni? :)
odpovědět 
       Re: Pohled rodiče09:21:41 13.05.2018
I tak to může být. Ale doporučuji se ale podívat, koho "naivní" názory se shodují s realitou, a nebo kdo se jen diví, proč to funguje jinak, než by mělo :-)
odpovědět 
        Re: Pohled rodiče10:39:08 13.05.2018
Ty vidis do budoucnosti?
odpovědět 
         Re: Pohled rodiče10:46:53 13.05.2018
Dva roky zpět byl budoucností dnešek... :-)
odpovědět 
 Re: Pohled rodiče12:08:12 12.05.2018
Kdysi šlo pár kluků hrát fotbal na plácek, který si sami upravili.Museli dát pozor,aby při hře 1.neobtěžovali sousedy hlukem, 2.nečili okna a 3.svoje dvoje tepláky na ven. A užili legraci a kamarádství. Emil Zátopek doběhl pro vítězství v trenýrkách a botaskách, nepotřeboval k tréninkům finanční dotace.A Dnes? Chudáci kluci ve sportovním klubu. Domluvíš si (za pár tisíc navíc),že ho obsadí,jinak budeš marně přemýšlet proč furt sedí na střídačce. A tohle prosazuje komerční lezecký spolek. Zájmové sportovní spolky stojí na jiných principech.
odpovědět 
  Re: Pohled rodiče17:51:06 12.05.2018
Tak proč se tedy ČHS stará a angažuje ve vrcholovém sportu? Tak si ten svůj zájmový spolek nechte, ale pusťte vrcholový sport. Uleví se vám. Nebo ne?
odpovědět 
   Re: Pohled rodiče19:27:08 13.05.2018
Přečti si stanovy ČHS řekněme principy bytí organizace. Pomůže-li ti analogie, tak čti následující a druhou půlku věty tesej na zahradě vedle bazénu se šáněm do kamene: ČOS byla zřízena ve veřejném zájmu, jejím účelem a cílem je zvyšovat tělesnou zdatnost svých členů, organizovat a vykonávat tělovýchovnou, sportovní, kulturní a společenskou činnost, podporovat rozvoj osobnosti a vychovávat k čestnému jednání v životě soukromém i veřejném, k národnostní, rasové a náboženské snášenlivosti, k lásce k rodné zemi a úctě k ....
odpovědět 
   Re: Pohled rodiče20:16:16 22.05.2018
Ten "zajmovy spolek CHS" neni jen spolek houbaru ..to jen tak na okraj


odpovědět 
  Re: Pohled rodiče18:06:17 12.05.2018
Evidentně nejsi rodič a nebo nemáš dítě co chce něco dělat na vyšší než hobby úrovni :-(
Slabouchodpovědět 
  Omyl18:16:15 13.05.2018
Emil Zátopek byl plně placený zaměstnanec státu. Byl to voják. Čili 100% dotovaný člověk.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Omyl10:55:59 15.05.2018
Voják ale nebyl celou dobu. Chodil do práce a potom sám trénoval.
 bobanodpovědět 
    Re: Omyl10:58:05 16.05.2018
Jasně. To tak má každý sportovec, než se dostane na nejvyšší úroveň, kdy mu jeho koníček někdo začne platit jako jeho zaměstnání.

Navíc za socialismu neexistoval z ideových důvodů žádný profesionální sportovec :-) Všichni čutálisti, hokejky, atleti atd... naoko bouchali v Kolbence dvanáctky.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Omyl15:07:22 16.05.2018
chachachá, a nejen čutálisti a nejen v kolbence. kousek od Mimoně těžili ze země vlákna do žárovek, byl tam jeden ředitel, ten měl dceru, a ta měla takovej obskurní koníček, pěstovala totiž ráda kedlubny. a tak tam měli tlupu vyznavatelů toho koníčka co nefárali jak je rok dlouhej a furt jen po vlastech českých i nečeských sázeli ředkvičky, stříhali plavuně a okopávali erteple. dokonce ta dcera byla o pár desítek let později předsedkyní celého svazu zahrádkářů. hej hou.
Lukas B.odpovědět 
 Re: Pohled rodiče17:55:04 12.05.2018
Série závodů pro děti byla fajn. Mrzí mne, že se ČHS chová jako rozmazlenej ublíženej fracek. Uděláte závody i bez ČHS?
taky rodičodpovědět 
  Re: Pohled rodiče18:02:02 12.05.2018
Možná to bude vypadat jako blbá otázka, ale proč se rodiče, když o to tolik stojí, nedomluví, nepronajmou si někde na den bouldrovku a stavěče, a neuspořádají závody pro svoje děti sami?
odpovědět 
   Re: Pohled rodiče18:08:04 12.05.2018
.... promiň, ale tohle je HODNĚ blbá otázka :-D
Slabouchodpovědět 
    Re: Pohled rodiče18:48:04 12.05.2018
Je, já vím. Jenže zase tak úplně mimo není. Udělat si ČP nebo U14 nejde, ale pokud je tu hlad po boulder závodech, tak proč se opravdu s někým nedomluvit? Když se pár rodičů domluví a oslovili by některou z velkých bouldrovek... Co to mu brání? Rodiče a oddíly nechtějí nést finační riziko, že se jim to nezaplatí? Závody dnes opravdu může udělat každý. Když zavoláš Off nebo BW nebo 13, tak ti vyjdou vstříc a postaví vše dle zadání. Rozhodčí tam může udělat pár rodičů, případně to půjde bez rozhodčích fairplay úplně. Sem na web hodíš pozvánku a požádáš ostatní, aby to rozšířili mezi kamarády.

Jediné, co je potřeba, je to té stěně zaplatit. Zbytek zvládne skoro kdokoli. Proč tedy někdy nevzniknou závody za patronátu právě rodičů? Vždyť řada z nich své děti trénuje, podílí se na organizaci závodů jiných, řada z nich objíždí i závody venku, vědí, jak na to.

????
odpovědět 
   Re: Pohled rodiče18:48:50 12.05.2018
.... promiň, ale tohle je HODNĚ blbá otázka :-D
Slabouchodpovědět 
    Re: Pohled rodiče18:54:33 12.05.2018
promiň zkopírovalo se to....
... pokud pořádáš závody, tak je to vždycky PRŮSER NEBO POCHVALA, tzn. buď přijede závodníků hodně a nebo málo a dopředu to nikdy nevíš .... zkoušel jsi někdy domluvit něco pro 30 rodičů aby se to všem hodilo .... letos mi na závody dětí přišlo 18 kluků a holek protože .... máme skautskej výjezd ... máme orienťák ... máme závody v plavání .... máme ....... a přes rok se pořád ptaji, kdy budou závody. To máme v kroužcích přes 100 dětí a věděli to měsíc dopředu.
Slabouchodpovědět 
     Re: Pohled rodiče19:01:28 12.05.2018
Jo, já vím. Tak oni by se nemuseli domlouvat jen rodiče účastnících se dětí, ale parta by se prostě domluvila, že to udělá, a pozvala by všechny z celé ČR i zahraničí. A to je právě to riziko, do kterého se nikomu nechce. Proto je mi trochu proti srsti ten původní dotaz. Nikdo nechce nést riziko, ale na závody by chtěli všichni. Ovšem způsobem "Udělejte nám závody, my možná přijedeme". A nejraději by, aby startovné bylo zdarma.
odpovědět 
      Re: Pohled rodiče20:31:47 12.05.2018
....tak a teď jsi to přesně vystihl. Děláme závody pro hobíky a pokud napálíme startovný 250,- tak už je to drahý. Kluci mi to pomáhaji stavět z lásky a ceny na závody pytlíkujeme jak se dá. Je s tím minimálně 2 týdny sraní velký a tak měsíc malý. Když se započítá co uteče za tejden zavřenou bouldrovku, tak jsme při slušný účasti na nule...při 20 lidech v mínusu.....
.... těch part co nesou kůži na trh je v republice docela dost, problém je, že to není provázaný a nikdo jim s tím nepomáhá, a to je právě podle mě práce svazu.
Slabouchodpovědět 
       Re: Pohled rodiče20:15:25 15.05.2018
No a co kdyby se pravé z těchto všech závodů udělala velká série. Někdo (ČSL) by pohlídal, aby se nekryly termíny, aby se to střídalo jednou Morava, jednou Čechy. Vyhlašovali se jednotlivé závody, ale body by se sčítali do velkého finále, což by zaručilo účast...
odpovědět 
        Re: Pohled rodiče13:43:51 16.05.2018
proč by to jako měl dělat někdo z čsl ?
odpovědět 
         Re: Pohled rodiče16:02:56 16.05.2018
Protože ČHS je expert na překrývání termínů a nikdo jiný než ČSL se o to, že by to chtěl zastřešovat nehlásí. Nebo jo?
odpovědět 
          Re: Pohled rodiče17:04:22 16.05.2018
Jako že by zase někdo suploval práci ČHS? Stačí, že to kurví Babača a spol. Snad ČSL bude mít rozum a nic pořádat nebude. To by bylo super - Babača a další uspořádají seriál lano a rychlost, ČSL na své náklady a své jméno uspořádá pohár boulderingu a ČHS se budou smát, jak to super zařídili, protože tu budou kvalitní seriály všech disciplín a ČHS to nebude stát ani korunu. A až se děcka vylezou, ČHS těm dobrým zabrání v účasti (překryjí termín povinnými nominačními závody v tělocvičně) a je vyhráno. Místo toho, abyste se spojili a aby majitelé překližky kompletně odstavili ČHS od závodů, dokud nezačne jednat a fungovat normálně, tak to děláte za ně. Pak to tu nemá vypadat takhle.
odpovědět 
           Re: Pohled rodiče17:55:20 16.05.2018
Bohužel je to tak.
odpovědět 
           Re: Pohled rodiče08:32:52 17.05.2018
Tenhle úhel pohledu mne nenapadl, ale bohužel máš asi pravdu.
Taky rodičodpovědět 
   Re: Pohled rodiče21:54:17 12.05.2018
Tak já závody neudělám, protože jsem nelezec a nerozumím tomu ani za mák. Série od ČSL se mně i dětem líbila. Už jsem taková povaha, raději se spoléhám na profesionály. Ani auto jsem si nepostavil, ani mouku si nemelu, ani šaty dětem nešiju. Naopak vím, že profesionálům je třeba zaplatit.
taky rodičodpovědět 
    Re: Pohled rodiče09:34:07 13.05.2018
No tak toto je podobné :-) Nepečeš. A když pro dítě chceš k narozkám nějaký extra dort, zajdeš si ho do cukrárnu vybrat a objednat a oni ti ho dodají. To samé dneska závody - stěny mají dobré týmy i zkušenosti, pokud chceš závody nebo nějakou akci, zavoláš a oni ji připraví na klíč. Ty závody jsou vlastně jen taková větší narozeninová party, kterou nabízí prakticky každá boulderovka. Stačí jen zaplatit :-)
odpovědět 
     Re: Pohled rodiče08:10:14 14.05.2018
Tak to máme rozdílný názor na kvalitu. Srovnáváš celorepublikovou sérii kvalitních boulderzávodů pro děti s narozeninovou párty na stěně. To je jako srovávat mekáč s michelinskou restaurací.
taky rodičodpovědět 
      Re: Pohled rodiče09:44:05 14.05.2018
Ale to přeci není pravda :-) Ani trochu. Proč to píšeš? Co má být tvůj cíl? Podívej, když zavolám na BW, požádám o jednodenní pronájem buldrovky, je zbytek jen otázka domluvy. Nadiktuješ, že tam chceš tolik a tolik cest takové a takové obtížnosti pro takové a takové lezce, Viktor s Vildou den před závody nastoupí a ty jen ráno přijdeš a máš nachystanou boulderovku jen pro sebe. A to vše v nej kvalitě. I obsluhu a výpomoc ti dodají přesě podle požadavku, pokud by ostatní rodiče nechtěli spolupracovat (a ne, na kvalitu to vliv nemá, je jednoi, kdo počet pokusů zapisuje). No a papírky pro zápis přelezů si snad zvládneš nastříhat, ne? A na konci to s dalšími rodiči spočítáte, to také není problém. A ceny? Opět stěna zajistí nebo si přivezeš svoje.
Hele, ty stěny pořádají podobné závody pravidelně, ví, co a jak. A je jim jedno, zda si objednáš závody na úrovni ČP, nebo narozeninovou párt pro desetileté děcko s pěti kámoši.

Jediný rozdíl je ve financích. Oni ti udělají vše, ale budeš to muset zaplatit. A to je ten problém, viď? Ty bys chtěl jen zábavu, už to máš skoro jako nárok, že je někdo povinnen vám ty závody uspořádat, ale platit nebo nést riziko, že přijde málo lidí a neseženou se sponzoři, se ti očividně nechce.

Ne, opravdu není technický problém, aby si rodiče vysoce kvalitní závody zajistili, klidně i seriál.
odpovědět 
       Re: Pohled rodiče11:30:04 14.05.2018
"Socialisticky pracovat,kapitalisticky žít!!!"To je heslo dneška!
odpovědět 
       Re: Pohled rodiče11:40:45 14.05.2018
Fantazie a praxe jsou u mnohych jedincu tak strasne daleko od sebe..
odpovědět 
        Re: Pohled rodiče12:07:33 14.05.2018
Zato výmluvy, proč něco nejde, jsou vždy pravdivé, a překážky neodstranitelné. Ti rodiče by ty závody tak moc chtěli, ono to prostě nejde a nejde :-(

A nepomohl bys nám? O tom, že některé stěny závody umí, netřeba pochybovat. A vlastně ty závody umí i ČSL. Má znalosti, lidi i stěnu. Tak co je za problém? Provotní dotaz nějakého rodiče zněl, zda jim ČSL uspořádá závody. Co brání tomu, aby se rodiče dali dohromady a ten závod, o který tak stojí, si u ČSL objednali??? Píšeš, že fantazie a praxe jsou od sebe u některých jedinců daleko. Můžeš nám vysvětlit, co je složitého na tom zvednout telefon a u ČSL objednat závody? Chceš snad říct, že je Žák a Oliváč nepřipraví přesně dle požadavku?
odpovědět 
         Re: Pohled rodiče12:28:50 14.05.2018
Nejdriv BW, pak CLS, pak zas tak a onak... Kolovratek nezastavis.
odpovědět 
          Re: Pohled rodiče12:31:43 14.05.2018
No tak mohu přidat Off, Třináctku, Local Blok... ale ještě jsi nepopsal ani jeden důvod, proč by to nešlo.

Pochybuješ, že by závody nebyly kvalitní? Pokud ne, napiš, proč to není možné tímto způsobem udělat?
odpovědět 
           Re: Pohled rodiče15:25:14 14.05.2018
Teda ne ze bych nejak prosazovala neco o tom, ze rodice maji nebo nemaji delat sami zavody - to ted nechavam mimo debatu, ale samozrejme ze i pokud si nekdo objedna zavody od nejake steny, ma s tim spoustu prace. Dohodnout se se stenou, dohodnout se s rodici, resit to placeni, nejakou tu propagaci... ve skutecnosti je to zalezitost organizace, ktera si rozhodne nejaky svuj cas zada.
feuodpovědět 
            Re: Pohled rodiče16:48:06 14.05.2018
S rodiči se nikdy nedomluvíš, příliš mnoho hlupáků a vyčůránků mezi nimi. Takže prostě objednáš závody, hodíš to na Lezce a pak čekáš, kdo přijede :-) A to placení? No právě. Riskuješ, že v tom zůstaneš za své. Tedy, on to není ani tak risk, jako jistota....
odpovědět 
             Re: Pohled rodiče17:56:56 14.05.2018
Fakt? A jak se mají vaši?
odpovědět 
              Re: Pohled rodiče04:43:45 15.05.2018
Blbě.Neznáš to italský přísloví?:"jeden rodič se dokáže postarat o deset dětí,ale deset dětí se nedokáže postarat ani o jednoho rodiče.":-)
odpovědět 
         Re: Pohled rodiče15:51:42 14.05.2018
Vzhledem k tomu, že původní myšlenka i dotaz byl můj, pokusím se to objasnit. Bylo to poděkování ČSL za organizaci kvalitní série boulderzávodů pro děti v minulém roce, protože mi vadí, že tady do nich furt někdo kope a úplně jednoduchý dotaz, zda bude tato série pokračovat i bez ČHS.
taky rodičodpovědět 
  Re: Pohled rodiče20:18:31 22.05.2018
Uplakani rodicove neplacte, vymyslete nakej kseft jako Hudy a muzete jezdit s deckama klidne 7dni v tydnu:-))
odpovědět 
 Re: Pohled rodiče20:10:09 22.05.2018
Hele Teo co kdybys jako otec deti mrk po nakym zdroji love jako Ledeckej, namisto tveho : .zase odnesou děcka, kterým to totálně posere celý sportovní lezecký vývoj..
Olympiády...lezeni neni fotbal hokej a podobne...a pokud myslis ze jo, ze toho lze dosahnout datlovanim na netu, tak jsi Teo hodne naivni. To je jako Okamura...keca lidem o Svajcu a referendech ale uz taktne mlci o placenem skolstvi na juniverzitach treba...pac by ho pak lidi hnali:-)) Me to pripada jako zbytecne bububu a nebejt CHS uz by si nikdo v cr nezalez asi.
odpovědět 

 čsl11:13:19 14.05.2018
myšlenka čsl je dobrá-změnit sportovní lezení k lepšímu. ale jak už to u nás v pobolševické banánové republice bývá, taková změna nenastane tak, že si někdo řekne, změním to tak a tak, jdu a udělám to. tak to bohužel nefunguje. nejdřív narazíte na milion překážek, klacků co vám naháže někdo pod nohy, a pak když vytvrváte, tak něco změníte. a pak si ti vaši odpůrci budou říkat, že je to vlastně dobrý. ale nikdy nepřiznají, že se chovali jako jelita a byly původně proti.
nicméně. čsl si chtěla příliš brzy, ukrojit příliš velký krajíc. a to se matičce nelíbí. je potřeba lobovat dlouhodobě, pomalu, kámen po kameni skládat mozaiku budoucího stavu. vy jste to vzali ráz naráz, mediálně. přirozeně, se čhs bránila, vše popřela, zamítla a kopla vás do zadku...
pan Tauodpovědět 
 Re: čsl11:53:41 14.05.2018
Víš vono by se dalo říct, že dobré myšlenky mají i komunisti. Akorát, že je potřeba, aby myšlenky realizovali dobří lidé, což v případě komunistů ani v tomto případě bohužel nebylo.
odpovědět 
  Re: čsl12:09:59 14.05.2018
Přesno tohle uváděl nedávno Stropnický, když ohlásil odchod z politiky:

„Ve Sněmovně sedí lidé, kteří vám řeknou: víme, že je váš návrh potřeba, ale přeci pro to nezvednu ruku, když to navrhuješ ty. Počkáme si, až to navrhneme my. Ale nic ve zlým, kamaráde… "

No a označil to za procedurální finty, obstrukce a křivárny.
odpovědět 
   Re: čsl18:43:10 14.05.2018
stropnickej to je taky dobrá mrdka
danielodpovědět 
   Re: čsl20:27:13 22.05.2018
tohle uváděl nedávno Stropnický

:-) no zrovna on by mel radej mlcet...

Neznalost neomlouva..
odpovědět 
  Re: čsl20:25:23 22.05.2018
Komunisti a dobre myslenky.
Nemaji, nemeli a nemuzou mit. Protoze vyrostli na kriminalnich lidech a idealech !!!!!!!!!!!
Dopr***e tak si tu historii uz konecne kluci nastudujteeeeee:-)
odpovědět 
 Re: čsl12:24:55 14.05.2018
Ale přece zase nemůže být úplně tak kritičtí. Hledejme pozitiva! Např. Bloudek má opravdu velký talent v házení klacků, to jen tak nikdo neumí a my máme takto výjimečného jedince jako předsedu svazu! Světe nezáviď!
odpovědět 

 pozdrav18:41:30 14.05.2018
zdravím všechny diskutující.vyserte se na to a jděte si raději zalézt,třeba zjistíte že se bavíte o hovně a venku je tak krásně,čhs to je jestli se nepletu svaz horolezců , asi od slova lézt po horách .nic o překližce ani olympiádě do toho nepatří tak jestli se chce na tom někdo napapat ,a´t si udělá jinou organizaci a nesnaží se vytunelovat naší .
danielodpovědět 
 Re: pozdrav18:57:52 14.05.2018
Přesně tak. Jsou to horolezci. Pak ale nechápu, proč se tý překližky drží zuby nehty.
odpovědět 
  Re: pozdrav23:37:47 14.05.2018
Tak kazdej, kdo chce neco poradneho na tech horach vylezt, trenuje na preklizce.. Co ti na tom prijde divneho?
odpovědět 
   Re: pozdrav04:57:00 15.05.2018
Lezení na umělých stěnách nespadá pod horolezectví,není to horolezecký sport!Proč na to tedy horolezecký svaz dostává peníze z našich daní?Protože úředník,který rozdává dotace,to neví!Čte v žádosti-lezení,lano,závody...hmm,tož já jim to přiklepnu.:-)
odpovědět 
    Re: pozdrav09:43:11 15.05.2018
Kdepak jsi na to přišel?
Kuba Turekodpovědět 
     Re: pozdrav10:09:07 15.05.2018
Horolezecký svaz by měl mít dobré obchodní vedení a schopné lidi. Měl by z daní vytřískat min. to co fotbalový za jednoho fotbalistu. Spíš jsou tam neschopní zaprdkové, viz třeba data pro seznam za hubicku. Pak se můžeme hádat jestli dáme 30 mil na opravu skal a 60 mil na závody... Zatim je to spíše bída z nouzí. Kde jaký podelaný horní dolní si postaví z dotací šatnu, sprchy a klubovou hospodu. Dostanou 600 tisíc... Sice si to musí postavit sami ale prostě to od státu dostanou na matroš. Oliváč prostě schopný je s umí i říci pár smysluplnycj slov....
Daweodpovědět 
      Re: pozdrav20:33:59 22.05.2018
Dawe..kterej si rocnik ze s tebe padaji tyhle srandy?:-)
vytřískat min. to co fotbalový za jednoho fotbalistu....
-hodne naivni srovnani, fotbal vs lezeni z pohledu obchodu.
Pak se můžeme hádat jestli dáme 30 mil na opravu skal a 60 mil na závody...
-spis by to melo bejt naopak 60mil na opravu skal a prirody kterou kurvime a pak to ostatni.
sprchy a klubovou hospodu a satny...
Tohle do prirody , do skal prece nepatri:-))
odpovědět 
     Re: pozdrav12:16:03 15.05.2018
Myslíš to s tím úředníkem?To jsem si jen tak zažertoval,protože o mechanismech udělování dotací vím guvno.:-)A co se týče definice horolezectví,tak vycházím z knihy Ivana Diešky+Václava Širla-Horolezectví zblízka,z roku 1984(!!!),str.178.Citovat nebudu,hybaj do knihovny!:-)
Jde o klasický případ "nasrání si do vlastního hnízda",kdy si lezci,objevující koncem sedmdesátých let kouzlo sportovního lezení,uvědomili,že pro zlepšení svých dovedností budou muset dělat víc,než jen lézt na skalách - začali si stavět umělé stěny a pak je napadlo,že by se na nich dalo i závodit(soutěže v lezení na obtížnost na skále už existovali dávno předtím).A tehdy zapojili svůj svaz.A proč ne?Vypadalo to logicky-lezení jako lezení.A právě to je ten problém!
Lezení na umělých stěnách není horolezectví!Je to pouze lezení!!!Už tenkrát se to mělo jasně oddělit!Jenže k tomu nedošlo a stokrát opakovaná "lež" se stala "pravdou".
A proto tu dnes máme dva zdánlivě nesmiřitelné tábory - klasiky skalkaře,horolezce a novou generaci překližkářů,dychtících po závodění.A každý má své představy o tom,jak by co mělo fungovat.Světovému míru zdar!:-)
odpovědět 
      Re: pozdrav12:26:19 15.05.2018
Kecáš kraviny. Velka většina chodí na stěnu i do skal... Co se dělá asi v zimě.... Teda u vás se chlastá ale jinak se trénuje....
Daweodpovědět 
       Re: pozdrav12:31:19 15.05.2018
Všichni lezou venku i na umělkách,to je jasné!:-)Předmětem sporů jsou ale finance - komu,kam a na co tečou!Nebo by mohli téct...
odpovědět 
        Re: pozdrav13:01:01 15.05.2018
Ano finance a je jich málo... PROČ? Mě spíše štve smlouva se seznamem...naprosté diletantstvi poskytovat takovou databázi za hubičku seznamu. Bloudek dělal roky ředitele reklamky a neumí vyjednat lowe??? A hádají se uvnitř CHS kdo je větší kohout? Kdyby táhli za jeden provaz, tak je dost pro všechny... A stále více mám dojem že chyba není Olivači nebo v Turkovi, co kecá do všechno jako ředitel zeměkoule. Důvody k vypovězení smlouvy ze strany ČHS mi přijdou jako kdyby je psal Ovar z hradu... Mstivý, zavistivý, že to někdo dělá dobře, ba dokonce lépe?? , přitom stačilo více komunikovat.... Prošel jsem si disciplinárky.... To je taky trapnost a ubohost jedním slovem.
Daweodpovědět 
         Re: pozdrav15:09:37 15.05.2018
Dawe...ty asi nejses moc provrzenec CHS, lezes vubec u nas Na skalach? Vis kdo zaplatil jisteni a lidi co to udelaly?
Nejde tady ale o zasluhy, nikdo nepotrebuje medaile, jasne ze svaz stoji o zavodni lezeni, tento sport se neustále vyviji, roste, pouzivas stare fráze co se již dávno nenosí. Jako zhrzena milenka. Promiň ale jinak to nazvat nelze.
odpovědět 
          Re: pozdrav15:11:23 15.05.2018
Dawe, promiň, jsem se nepodepsala.
HelcaL. odpovědět 
          Re: pozdrav15:18:03 15.05.2018
Ale vždyť Dawe má pravdu. Co sem mícháš nějaké skály? A jak to, že nikdo nepotřebuje medaile? Nemáš to nějaké pomotané? Nějaké jištění ve skalách je mi ukradené, klidně zrušte skály úplně. Z hlediska lezení jako závodního sportu je dávání peněz na skály pouhým vyhazováním. Že jsou závodníci shodou okolností na překližce i na skalách? Ano, jsou, ale přesto to míchat nejde. Z hlediska závodníka jsou skály k ničemu, a stojí právě o ty medaile. Přestaňte už pořád dávat skalní lezení a závodění na překližce dohromady. Není to stejné a nebude.
odpovědět 
           Re: pozdrav15:23:05 15.05.2018
Škoda, že tu není edit, nevím, zda jsem to nejdříve nepochopil blbě.
odpovědět 
           Re: pozdrav15:41:05 15.05.2018
Helčo problem je v neschopnosti... Kde jaký debil si sežene na fotbalové hřiště dotaci... Jde to tak daleko, ze si fandové postaví svoji hospodu a nazvou to klub a trénují tam děti. Jestli Oliváč umí nějak ždímat datace tak je kravina ho kopat do zadku a jeste takto hloupě. A jde o to že bychom nemuseli mít 12 posranych milionů ale 15 20 24 30?.... Misto toho jsou tu kohouti a ještě postižení disciplinární komisí neumí smotat 50 slov do souvislosti.... Ano chodime do skal, občas dáme kruh a vrtneme borhák postavíme chodník... Dobrovolně ze svého víš... Mě je vcelku jedno jestli za to můžu něco dostat. A je mas opravdu hodně... Baví nás to. Ale sere nás neschopnost a malost vedení ČHS.. Ano zaplatil jsem si členství. Vážím si všech, co se starají o skály ale sere mě zdůvodnění ala výpověď někomu, kdo tu dělal závody už před desítkami lety a dobře. Ne ktery chodil i ten vzteklej Rešík. Víš holka my se hádáme co se 12 miliony místo toho, aby se snažilo získat více peněz od ministerstva a EU.......skauti si jedou třeba svoje energie.... Porovnej si ceny a zjistíš, že mají úplně nejlevnější plyn a elektřinu v republice. Dotáhli to tak daleko, že si tam přidávají i přatele a rodiny. A ČHS?..... Co dělá pro zlepšení..chová se jako ukrivdeny chudáček kterýmu někdo stopnul na kuří oko a kope vztekle kolem sebe a hazí klacky pod nohy.
odpovědět 
           Re: pozdrav15:54:52 15.05.2018
tak se neser do čhs a udělej si svojí organizaci zavodních překližek,ale začni od začátku a nevykrádej čhs který je primárně pro skalhaře.horám zdar kokotúm zmar
danielodpovědět 
            Re: pozdrav16:03:54 15.05.2018
Daniele kokote miláčku tak ať se nesere CHS do překližky a závodů...Mohu napsat stejně debilní větu jako ty. Trošku pouzivat mozek, prostě některé veci nejsou jen pronkokoty a o kokotech. Kokote
odpovědět 
             Re: pozdrav16:18:39 15.05.2018
děkuji za něžné oslovení vůbec sem tě nechtěl nějak urážet,to se omlouvám ale si myslím že spousta věcí není ani o penězích,jde o to nevykrádat něco na čem pracovali naši předchůdci
daniel odpovědět 
              Re: pozdrav18:17:25 15.05.2018
No, víš, přesně to se chtělo udělat. Jenže ono to nejde, protože to drží ČHS. Nepřipadáš si jako hlupák, když radíš lidem udělat něco, když protestují právě proto, že to udělat nejde???
odpovědět 
               Re: pozdrav22:26:42 15.05.2018
ale ono to jde udělat,ale ne hned a bude to chvilku trvat a musí se začít od nuly.a na to se dneska nechce nikomu čekat.olympiada za dveřma ,ondra má našlápnuto na medaili a je tady určitá pravděpodobnost vekého počtu maminek a tatínků který budou chtít vychovat taky svého šampiona ,tak je potřeba vycucnou penízek než opadne první vlna zájmu,jestli se pletu, tak si to čsl udělejte jako projekt od začátku pokud za váma pujdou lidi tak dostanete i akreditace ,ale nejdříve za pár let ,pokud vám jde o blaho lidstva nemůže vám to vadit.za mě jako řadového člena čhs. nestojím o to aby se z mého příspěvku nebo nějaké statní podpory na svaz hradilo něco jiného než skalní lezení ale chápu že někoho baví více zavodní lezení ,tak má zase jinej názor.až bude čsl samostatnej svaz moc bych mu nepřál aby se třeba boldristi nezačali dožadovat samostatnosti ,z pocitu že doplácej na rychlolezení který není tak populární a negeneruje patřičnej zisk. hore zdar
danielodpovědět 
                Re: pozdrav07:47:29 16.05.2018
Vybudovat něco od začátku není jednoduchý a ne každý na to má. Roztrhnout současnou organizaci ke jednodušší a stačí ovládat některé prvky manipulace a dostat na svoji stranu ty správný lidi. Bohužel současné vedení tomu trochu pomáhá a je faktem, ze závodní lezeni je součástí CHS zcela správně a je jeho nedílnou součástí - vždy jsem lezl spíše skály než hory a nikdy by me nenapadlo nad tím takto uvažovat. Vždy jsem chápal potřebu jedné organizace zastřešující tyto zájmy. Toto štěpení v našem státečku je směšné a vyvolává skutečně dojem, ze se jedna především o dotace s tím spojené. Styl co předvádí CSL není v mých očích korektní a doufám, ze se kluci proberou ze svého podnikatelského snu, který je v tomto případě značně destrukcni. To jako ze když bude moje dítě lizt po stene bude členem CSL a když po skalách tak členem CHS? Takže milý rodiče připravte si peněženky.
odpovědět 
                 Re: pozdrav07:55:55 16.05.2018
Pokud vím, tak odtržení nebylo jedinou variantou. V nabídce bylo i vytvoření sekce sportovního lezení v rámci ČHS, ale profesionálněji vedené.
odpovědět 
                  Re: pozdrav11:12:49 16.05.2018
Jo ale pod kontrolou čsl což bylo pro většinu nepřijatelné, protože vystupování čsl bylo dosti podivné. Nabízeli hory doly, ale sami nic lepšího nepředvedli. Komunikace ještě o řád horší oproti čhs, jejich www to samé, atd.
odpovědět 
                   Re: pozdrav11:30:40 16.05.2018
Což jen tvá interpretace :D
odpovědět 
                    Re: pozdrav11:51:10 16.05.2018
to není interpretace, to je důvod proč jsem je na vh odmítl podpořit
odpovědět 
                     Re: pozdrav13:52:19 16.05.2018
Že jsi něco nepochopil nebo něčemu nerozumíš ještě neznamená, že to je tak, jak sis nakonec usmyslel.
odpovědět 
                      Re: pozdrav14:04:50 16.05.2018
Nechápou většinou ti, kteří volby prohrají. Já vím proč jsem svěřené hlasy použil proti čsl a souhlasím tedy i s aktuálním ukončení spolupráce. To že mě čsl nepřesvědčilo o smysluplnosti jejich návrhů může mít dvě příčiny. Buť to byla kravina, nebo mají problém s komunikací.
odpovědět 
                       Re: pozdrav15:35:46 16.05.2018
Tech pricin, u jakychkoliv voleb, muze byt mnohem vice. Ale na lezci nic neprekvapi..
odpovědět 
                 Re: pozdrav14:36:04 16.05.2018
Bla bla na každém plácku se taky hraje fotbal a ve svazu jsou jen někteří.... Proč by tan měly být všechny skoly a stěny ... Ale když se chce někdo s detmi organizovat a stát s to poskytne prachy... Tak proč jako né? Když máme oddil a v něm máme sve děti. 15-20 tak proč se nasnazit ns ně dostat z toho zlodejskýho státu nějaký příspěvek???
odpovědět 
                 Re: pozdrav20:43:05 22.05.2018
Hele oni se ti sportovci inspirovali asi v Katalansku...doporucuju cenzuru televiznich zprav...lidi blbnou:-))
odpovědět 
                  Re: pozdrav21:07:33 22.05.2018
To chce asi hodne neklidnou mysl vrthnout sem, napsat tunu komentu a ani si neuvedomit, ze uz je diskuze davno mrtva.
odpovědět 
            Re: pozdrav19:05:59 15.05.2018
Treba se nebude srat do CHS az se CHS prestane srat do sportovniho lezeni.
odpovědět 
           Re: pozdrav20:39:45 22.05.2018
Nějaké jištění ve skalách je mi ukradené, klidně zrušte skály úplně.

Tady skrze klavesnici mluvis jako Milous Jakes pred desitkama let! Delas tem sportofnim lezcum "peeknou reklamu" ..teda:-)

Takovejm bych nedal ani grosa!
odpovědět 
          Re: pozdrav15:24:22 15.05.2018
Ja tak trochu vim. Lidem nezaplatil vicemene nikdo, jedna se prevazne o dobrovnolnickou praci a odmena je jen symbolicka.
Z jakeho balicku jdou penize na jisteni je tezsi otazka. Ale na to nove, plati prevazne sportovci, protoze generuji svazu docela dobre prijmy od MSMT. To starsi je smes vice zdroju. Neco zaplatili lezci z prispevku, ktery davaji CHS, velka cast toho je ale z penez od statu.
Nejsou ani vyjimky, kdy si to jisteni plati sami autori (posledni zminovany priklad je Tetinska skala). Proto je ostatne u nas tolik hnusneho samo domo.
odpovědět 
           Re: pozdrav16:27:31 15.05.2018
Svaz na jištění přispívá, ale jsou i případy, že je "svazového", tj. jištění všech nedostatek, takže si i někteří nechávají dělat vlastní kruhy (za vlastní peníze).

Osobně si myslím, že finance nutné pro pravidelnou údržbu skal(bavíme se o materiálu, pracují dobrovolníci!) a domlouvání výjimek nejsou nějak veliké.
 bobanodpovědět 
           Re: pozdrav16:51:12 15.05.2018
kdo komu generuje peníze???povýšit trénováni na disciplínu a pak zavrhnout podstatu lezení to je podle mě špatný přístup.podle mého názoru lezení v podstatě v sobě vylučuje nějaký soutěžení jde o zážitek z pohybu a ne o číslíčka.o přátelské setkání v přírodě ,ale to už je asi trapná minulost ..
danielodpovědět 
            Re: pozdrav18:19:20 15.05.2018
Jsi fakt hlupák? Co sem taháš podobné nesmysly? Bavíme se tu o lezení jako vrcholovém sportu, tedy o tréninku a překližce. S tím nemají nějaké skalní hodnoty a příroda nic společného.
odpovědět 
             Re: pozdrav22:32:15 15.05.2018
ne bavíme se tu o čhs jako celku,a jednou částí toho je ,úplně zanedbatelnej počet světově významnejch sportovních lezců v něm.
danielodpovědět 
              Re: pozdrav22:48:09 15.05.2018
Na které se dostává naprosto nezanedbatelná částka, dokonce vyšší, než se čekalo, skoro 12 mega. Z toho už kámošům může něco kápnout. Ve finále skutečně flanelky parazitují na sportovcích. Nejvíc ty z Komise sportovního lezení.
odpovědět 
               Re: pozdrav00:37:05 17.05.2018
no zaplať panbůh,tak jsem rád že už vím díky komu mám možnost si vzít ze svazu úplně novou hiltku a jít vyměnit,nějaký starý jištění a za prachy na cesťák si koupím novou flanelku od miletu nebo fjalravenu.
danielodpovědět 
              Re: pozdrav10:00:39 16.05.2018
Sice uplne zanedbatelnej pocet, ale na druhou stranu generujici majoritu prijmu pro CHS a k tomu navic extremne pritahujici pozornost k CHS (mimochodem, asi nectes rocenky CHS, to bys jinak videl, jak je pro CHS ten zanedbatelnej pocet dulezitej), vcetne zlepsovani jeho jmena. Ten zanedbatelnej pocet tim udelal pro lezeni stokrat vice, nez svaz za poslednich nekolik let dohromady.
odpovědět 
               Re: pozdrav10:35:25 16.05.2018
Tak to zase prrrr... Bez ČHS, jeho organizační struktury, výchovy, osvěty a práce s lidmi a koneckonců i podpory závodního lezení by nějakých překližkářů bylo ještě méně a byli by úplně marginální skupinkou bez peněz a bez vlivu.

Bavíme se stále o tom, co a jak lze dělat lépe, že? Nebo už jsi na úrovni, že "všetky kradnú" a pokoušíš se rozmontovat současný víceméně dobře fungující stav?
Kuba Turekodpovědět 
                Re: pozdrav10:59:29 16.05.2018
S tím ne tak úplně souhlasím - kdyby nebylo ČHS, tak by se našel někdo jiný. Popularita překližky není spojená s ČHS, ale s rozvojem indoorových aktivit. Překližkové lezení se začalo nabízet jako kroužky do škol, dělají se tam návštěvy školek, řada DDM tam chodí s dětmi... a nikdo z nich nemá nic společného s ČHS. Jestli si majitel postaví nějakou velkou stěnu, udělká si tam kroužky, mezi dětmi potom závody, ty to začně bavit a chtějí s etomu věnovat jako sportu více, tak pořád tu nikde nefiguruje žádný ČHS. A když se udělá třeba seriál závodů, stále je to bez ČHS. Ano, ČHS to zaštřešuje u IFSC, ale kdyby to nedělal od začátku ČHS, bylo by to jedno, dělal by to někdo jiný. Rozhodně nejde napsat, že kdyby to nedělal ČHS, že by to neexistovalo.

Takže ČHS je pro závodní lezení naprosto zbytečná organizace, která to zastřešuje pouze z historických důvodů, a fungovalo by to i bez něj. ČHS nemá s překližkou nic společného, vždyť nemá ani jednu stěnu, nic. Za mě s ČHS do hajzlu, pro mě jsou to jen paraziti, opravdu nevidím jedinou věc, na co by byl v závodním a překližkovém lezení svaz potřeba.
odpovědět 
                 Re: pozdrav11:06:19 16.05.2018
Si založ vlastní překližkový svaz a zkus být pro ostatní překližkáře natolik zajímavý, že tam vstoupí, jestli na to nemáš, tak nespamuj.
odpovědět 
                  Re: pozdrav11:37:48 16.05.2018
Ufff. Zase (ne)argument "tak si udelej sam"..
Ktery si ani neuvedomuje, ze CHS te nenecha a k tomu vyuzije vsechny paky ktere jako svaz zastresujici lezeni ma. Bude proti tomu bojovat tak, jak bojovala proti CSL, coz vlastne je tan preklizkarsky svaz o kterem mluvis. Tedy ta snaha byla, ale na vec, na kterou si CHS narokuje monomopolni narok a odmita jakoukoliv zmenu zvenci.

Je ale dobry for, ze chvili po tom, co CSL tak rozbourilo vody, se opet zacinaji ozyvat hlasy "tak si sportovci jdete pryc, my vas nepotrebujeme". To tu zaznivalo ze vsem moznych mist po mnoho let, a kdyz se k tomu opravdu zacalo schylovat, tak se z toho mnozi mohli posrat.

Proto nevybizej k necemu, co sam nechces..
odpovědět 
                   Re: pozdrav11:53:28 16.05.2018
sportovci, překližkáři, plácáš páty přez devátý, sportovci snahy csl ve většině nepodpořili, jestli se ti něco nelíbí klidně si založ vlastní svaz, ale neparazituj na čhs a nesnaž se chs vykrádat.
odpovědět 
                    Re: pozdrav11:57:29 16.05.2018
Co znamená "vykrádat". Nikdo si přeci z ČHS nic odnést nechce. A dokonce ani dovednosti, protože v překližce ČHS nic neumí. Pouze si vždy najalo někoho, dko to uměl. Nebo že bys myslel dotace? To je podle to vykrádání? Jako že když ČHS se někde hlásí o prachy zdarma, takže když se o ně chce přihlásit i někdo jiný, tak je ČHS krade? Nebo že bys myslel členy, které ČHS nutí být členy, i když nechtějí?? Nebo co myslíš tím vykrádáním?
odpovědět 
                     Re: pozdrav00:54:01 17.05.2018
hele nejsi ty asi něco ve stylu zdeněk bakala ??přesně to se myslí tím tunelováním..někomu prostě základní věci vysvětlit nejdou
danielodpovědět 
                      Re: pozdrav11:19:41 17.05.2018
ČSL nic po ČHS nechce, chtějí pouze dělat podobnou činnost. A to je dost rozdíl.
odpovědět 
                       Re: pozdrav20:55:07 22.05.2018
ČSL nic po ČHS nechce, chtějí pouze dělat podobnou činnost

Takze budete opravovat taky skaly a prirodu zasra*ou kdejakym vodpadem a pod?

To bych podporil s tim by problem nebyl:-))
odpovědět 
                      Re: pozdrav12:13:30 17.05.2018
Tak Danieli na sobe zamakej, at zvladas pohocpit i ty zakladni veci.

A ano, objevil si to! Bavis se s nejvetsim zloduchem na svete, panem Bakalou (a co jsou pak teprv ti, kteri jsou treba i trestne stihani nebo ti, kteri v tehle kauze byli ta strane nabizejici a nebo nedej boze ti, kteri v tech dobach sponzorovali stranu ktera v tom ma prsty?). Pan Bakala si sem chodi odpocinout diskuzi s lezci jako ty.
odpovědět 
                       Re: pozdrav17:52:15 17.05.2018
aspoň že je s tebou humor,tunelování mě sere ze strany každého kdo se na tom podílí,bakalu považuju ba bílého koně,a je to pro mě ubožák stejně jako všichni paraziti...od klíšťat v lese až po naše politiky ve vládě,nemám k tomu kladný vztah.naopak sympatie ve mě vzbuzují skromní a obětaví lidé a taky takový legrační jako jseš ty,škoda že ses nepodepsal,ale jestli patřiš do skupiny co maj plnou držku keců na andreje a zastávaj se bakaly, tak je mi tě líto.nevidím mezi těma dvěma velkej rozdíl,a to už sem na sobě zamakal dost.
danielodpovědět 
                        Re: pozdrav21:06:48 17.05.2018
Co vsechno zcela neanonymni Daniel dovede vyvodit a delat za zavery, no klobouk dolu. Tak bacha, at nejsi parazitem sam..
odpovědět 
                         Re: pozdrav21:43:06 17.05.2018
raději jako deratizér.ale jsi fakt humorný
danielodpovědět 
                          Re: pozdrav13:56:51 18.05.2018
No jo, po tom svět vždy toužil - není nad to, když se paraziti chtějí stát deratizéry :-)
odpovědět 
                        Re: pozdrav14:03:10 18.05.2018
Ještě zbývá napsat, pro koho tedy Bakala dělá, když je to bílý kůň. Pro Zemana a Sobotku a dříve Hrubého, když mu ty doly a byty tak levně prodali z našeho? Nebo je to nějaká složitější hra?
Kuba Turekodpovědět 
                         Re: pozdrav11:31:11 22.05.2018
Tak si říkám, proč ti Turku vadí smlouva se seznamem.... Asi je to tvoje konkurence a chtěl jsi skalky v mapě u sebe co?
odpovědět 
                          Re: pozdrav20:18:57 23.05.2018
Co to meleš? Co má společného bílý kůň Bakala s naším webem?
Kuba Turekodpovědět 
                           Re: pozdrav17:53:18 25.05.2018
A po žních půjdeš k Turkovi! Chaachsss
odpovědět 
                           tajemství pravdy20:13:24 25.05.2018
Hele Kubo, zas nezasírej účelově diskuze na lezci. Už jsi nějak dlouho nenapsal kritiku CHS na ten svůj plátek.
Já vím , že dohody se plní, ale proč lízt Hoblovi do prdele za pár výhod. Není lepší ty výhody věnovat třeba na přejištění skal?
Florimónodpovědět 
                            Re: tajemství pravdy22:18:37 25.05.2018
Nezasírej a nenasírej, keců všude plnou hubu.. Turek kam se podíváš
odpovědět 
                            Re: tajemství pravdy23:35:11 25.05.2018
Co to meleš? Jaké výhody?
Kuba Turekodpovědět 
                    Re: pozdrav12:39:56 16.05.2018
Co to meleš za hovadiny.... Se podivej na zdroj peněz vČHS.... Proc asi nechce pustit závody a ještě kolem sebe kope? Navíc na dotaz, jestli může byt v zastoupení na závodech někdo jiný
než ČHS, reagovala že jsou podrazáci a..... Jako objektivně dotace půjdou na děti a sport.... A proč by to CHS (bez neschopneho vedení) nemelo tyto peníze v plné míře využít... Taky z toho kápne u něco nám skalakům. Lezení je lezeni a nejde to asi moc oddělovat.
odpovědět 
                     Re: pozdrav13:51:57 16.05.2018
Myšleno byla snaha o získání mezinárdní licence, o kterou čsl šlo především. Bez toho se vysněný kšeft nekoná a nepodařila se snaha o zaháčkování ve stávajícím systému.
odpovědět 
                      Re: pozdrav14:27:37 16.05.2018
Tvůj pohled.... Jen má dost trhlin.... Neschopnost a nedistatek vůle ze strany ČHS
odpovědět 
                       Re: pozdrav14:44:01 16.05.2018
Proc by prokazovalo chs vuci csl jakoukoliv vuli k cemukoliv jako clen chs nechapu
odpovědět 
                    Re: pozdrav15:36:59 16.05.2018
:-D
odpovědět 
                 Re: pozdrav12:01:49 16.05.2018
No tak možná by se někdo našel. Ale vypadá to, že se už mnoho let nenachází :-(

Ale vážně: Každý asi mluvíme o trošku něčem jiném, nebo spíš uvažujeme v jiné úrovni.

Já mluvím v podstatě o celkovém horolezeckém "hnutí", ze kterého překližkáři vyrůstají, ve kterém lezou a které jim poskytuje obrovské zázemí seriozní aktivity. Na tom ČHS má nepopiratelnou zásluhu (tedy my všichni jeho členové, jeho činovníci i všechna vedení dříve a nyní). Je při tom jasné, že během lezeckého života se různí lidé profilují různě od ťáponohů a softmoverů po závoďácké překližkáře. Každý má ovšem to zázemí a využívá ho různým způsobem.

Je to samozřejmě poněkud neuchopitelné a ne přesně měřitelné. Souvisí to s pojmem "vliv" velké organizace všech horolezců, o kterém se tady ohnivě diskutovalo minulý rok.

Ty celou věc popisuješ z hlediska aktuálního překližkáře, který není spokojený s tím, jak právě vedení jeho části horolezeckého sportu funguje a jistě máš taky kus pravdy.

P.S.: Tohle celé píšu, abychom si byli vědomi, o čem vlastně diskutujeme, jaké jsou souvislosti a kam nás diskuse mohou dovést.
Kuba Turekodpovědět 
                  Re: pozdrav12:13:24 16.05.2018
Blbost, všechno ohledně překližky stojí a padá s překližkou, tj. s aktivitou umělých stěn. Všechno ohledně dětí a trenérů je jen divadýlko pro MŠMT. Těch pár lidí, co něco umí, je jen statistickou chybou.
odpovědět 
                  Re: pozdrav13:11:25 16.05.2018
Já s tím opět nesouhasím. Překližkáři se často nerekrutují ze skalkařů. Na překližce a následně se závody začíná obrovské množství dětí, které přitáhly komerční aktivity stěn - tedy právě dětské kroužky, stěnové oddíly nebo právě třeba ochutnávkové akce pro základní školy, kdy děti často chodí na stěny v rámci hodiny TV nebo exkurze, poznají prostředí a někteří z nich zůstanou právě třeba v kroužcích. S tím fakt ČHS nemá nic společného. Podívej se, kolik dětí stěny vykazují, kolik jich přihlásil třeba jen Oliváč do ČHS. A to jsou všechno děti, se kterými ČHS nemá nic společného, jen si je kupuje, aby na ně mohl dostávat dotace. Tyto děti nevyrůstají díky nějakému horolezeckému hnutí, ale objevují se díky aktivitám, které s ČHS nemají nic společného.
odpovědět 
                   Re: pozdrav13:35:02 16.05.2018
Ale vždyť o tom píšu výše - jistě máš pravdu, pokud uvažuješ úzce zaměřeně na překližku.

Ovšem to, že existuje horolezectví, že je to vážená a dost preferovaná sportovní aktivita, že jsou horolezci (v jakékoliv disciplině) považováni za celebrity atd... to tady někdo musí průběžně prosazovat, starat se o to a kultivovat navenek i dovnitř horolezecké komunity. A právě k tomu nám docela dobře slouží ČHS.

Jinak by těch pár desítek až stovek závodících překližkářů bylo v pytli podobně jako třeba lezci v disciplíně zvané olympijský šplh.
Kuba Turekodpovědět 
                    Re: pozdrav13:50:20 16.05.2018
Ale jo, pravda bude někde uprostřed. Také nejsem pro odtržení, ale pro určitou samostatnost v řízení.
odpovědět 
                     Re: pozdrav14:13:06 16.05.2018
To jistě. Jenže jak to zařídit?
Kuba Turekodpovědět 
                      Re: pozdrav14:27:30 16.05.2018
Neříkej mi, že kdyby vedení komise chtělo, že by to nezvládlo. Ono by třeba stačilo, aby se vedoucí komise sešel se zainteresovanými lidmi, seznámil je s plány a jednotlivými kroky, případně se zeptal na názor, dal prostor k debatě a pak výsledek zakomponoval do dalších plánů. Když je VH, byl by opravdu problém pozvat závoďáky a hoďku se zdražet a probrat to? Nebo se sejít na závodech nebo soustředění? Je to všechno ochotě a schopnosti domluvy. Jenže když to někdo řídí z pozice síly, podle většiny důležitých špatně, a ještě zneužívá monopolu, těžko se o něčem domlouvat. Vzhledem ke stavu, který v ČR panuje, by role ČHS měla být hlavně v koordinaci a vytváření možností, než že to má ČHS nějak striktně řídit. Řídit nikdo nepotřebuje, ti nejlepší se stejně řídí sami, pro ty průměrné současný stav postačuje a závodní lezení jako zábava postačuje. Ale třeba zastřešit většinu závodů v ČR, vést papíry, poskytout dobré stavěče či stavěče méně zkušeným pořadatelům... a ne buzerovat tak, že ti schopní raději už dělají závody mimo ČHS...
odpovědět 
                       Re: pozdrav16:04:49 16.05.2018
Otázka zněla: "Jak to zařídit?"

Přesně to, co popisuješ, mi také přijde jako něco normálního. A ještě k tomu bych dodal, že tyhle všechny kroky by měly být zcela transparentní a zdůvodněné pro všechny členy ČHS.

Je otázka, zda-li je něčeho takové Výkonný výbor schopen a je ochoten to dělat. My jako oddíl jsme si už při minulých volbách mysleli, že ne, a proto jsme volili proti. Ovšem Tebou vzývaná většina byla jasně pro.
Kuba Turekodpovědět 
                Re: pozdrav11:45:20 16.05.2018
To nesouhlasim. Staci ostatne obejit lezce na preklizkach a zeptat se jich zda jsou v CHS. Stejne tak lezcu na sportovkach venku. I kdyz se situace meni (drive to bylo o dost horsi), je mnoha lidech CHS totalne u zadku. Mas mnoho lidi, kteri lezou ve vnitr a par krat doroka nekde v cizine.

Stejne tak hromada lezeckych akci vznikala a vznika bez podpory CHS. Ti nejlepsi nasi lezci vznikli vicemene bez podpory CHS. Praci s detma CHS take nikdy nedelala, tak se ani neda tvrdit, ze talentovani lezci jsou plodem CHS.

Bez CHS bys mel nekoho jineho, kdo by delal to tebou zminovane. Jen tyhle argumenty o tom jak moc je CHS potrebne a bez nej by to slo asi nikdy neoverime a nemaji ani moc smysl, protoze kdyz to chce nekdo zkusit bez CHS, tak se CHS a lide jako ty snazi pro ty nove vytvaret co nejmene privetive prostredi..
odpovědět 
                 Re: pozdrav14:26:16 16.05.2018
Mnoha lidem ČHS není u zadku... Sportovni i preklizky... Jen vidí že " ČHS je plný neschopných lidí" se jich zeptej a nešíř kraviny...
odpovědět 
                  Re: pozdrav14:37:33 16.05.2018
Jasně, zeptej se jich... né jestli, ale proč tam nejsou?
odpovědět 
                  Re: pozdrav15:39:01 16.05.2018
Pro tebe asi bude vetsina veci, ktere zrovna nesidli nekde tam uvnitr toho na krku, kravina, vid? ;)
odpovědět 
                  Re: pozdrav21:02:46 22.05.2018
CHS neschopny...ti neschopni lidi ti pravidelne vyrizujou vyjimky pro lezeni ve skalnich oblastech i presto, ze ti "schopnejsi" to porusovanim vsech moznych pravidel ohrozuji, ne-li kur*i.
odpovědět 
                   Re: pozdrav16:27:13 23.05.2018
A koho v problematice závodního lezení zajímá nějaké vyřizování výjimek? I kdyby byl někdo na výjimky třeba geniální a vyjednal lezení úplně všude, nic to nemění na tom, že je totálně neschopný v organizaci a řízení závodního lezení.
odpovědět 
                    Re: pozdrav11:13:47 26.05.2018
Hele kdo ti brání... Vytas 12 milionů z kapsy jako Janek Ledecký a zaplať si to ze svého závodníka. Debilů co se honí jen za číslama 8a 9a je dostatek ale taky je dostatek těch kteří to mají pro radost a jsou vděční.
odpovědět 
                Re: pozdrav20:52:21 22.05.2018
No to vis ze jo Turku

.. "všetky kradnú"...a proto si vas terazky vsetky kuupim...zvedneme duchody, vlaky, busy atd zadara..sklolky zadara, skoly zadara, domovy pro duchodce zadara, vsetko zadara, enem me dejte tu nadpolovicni vetsinu kluci uz:-))..cus Bures.
odpovědět 
                 Re: pozdrav21:23:14 22.05.2018
O co jde?
Kuba Turekodpovědět 
             Re: pozdrav20:47:39 22.05.2018
Bavíme se tu o lezení jako vrcholovém sportu, tedy o tréninku a překližce. S tím nemají nějaké skalní hodnoty a příroda nic společného.

Ty sis to spletl se zamestnanim nebo zivnosti vid?:-) Ze tu meles takovyhle plky

No to budes muset vymyslet pro sebe neco jinyho, ani kacenu z meho do tohodle bych nedal.
odpovědět 
              Re: pozdrav16:30:00 23.05.2018
Nebudu muset vymýšlet nic. Mě je to jedno. Ať si čhs dělá, co chce. Jen prostě ty špičkové závodníky nevychová. Vrcholový sport má nějaká pravidla a nějaké nároky, líbit se ti nemusí, ale to je asi tak všechno. Prostě přes týden někde tahat balíky a hákovat za pár kaček a o víkendech jezdit na svěťáky a umisťovat se nějak dobře spolu dohromady prostě nejde.
odpovědět 
            Re: pozdrav19:08:41 15.05.2018
Moc mi to co pises nedava smysl.. Ale momentalne sportovni lezeni (i kdyz az na par vyjimek stoji za starou belu) generuje penize pro zbytek. A to se CHS dlouhodobe a systematicky snazi to sportovni lezeni kurvit.
odpovědět 
    Re: pozdrav15:29:46 15.05.2018
Nesud jen podle nazvu (resp. podle jeho subjektivni interpretace) a podle kapitoly ze 40 let tare knihy (mimochodem, kolik v te dobe bylo u nas umelek? Radeji se ani nedivej do hodne starych knih na definice ruznych veci, kterymi jsme nini bezne obklopeni). Zjisti si co vsechno horolezecky svaz zastresuje. A nakonec, trenink na umelce je nutna soucast pro dobre vykony venku, a tedy je soucasti horolezectvi.
odpovědět 
     Re: pozdrav16:11:03 15.05.2018
a má snad někdo na nějaký překližce slevu jako člen čhs?? stěny jsou jasně komerční v podstatě parazitující aktivita stejně jako sportovní lezení,udělejte si čsl a začněte nabírat členy,ale prosím . netunelujte a nevykrádejte čhs.pokud máte pravdu za pár let bude u vás většina lezcú a mužete si zažádat o všechny ty dotace a registrace k penězovodům.
danielodpovědět 
      Re: pozdrav18:22:32 15.05.2018
Tak si po milonté - ne, toto právě nejde udělat. Přesně toto ČHS chtělo, ale nemůže. A nejedná se o peníze, ale o práva a přísyup do mezinárodních struktur. I kdyby ČHS sehnalo miliony od sponzorů a provozovalo komplet závdní lezení v ČR, nemůže udělat ani MČR, ani poslat někoho na SP/MS. Takže se zklidni, nejde o prachy, jde o to, že ČHS drží nenarušitelný monopol právě kvůli výše uvedenému.
odpovědět 
       Re: pozdrav22:19:49 15.05.2018
závěr diskuze mi připomíná slavnosti sněženek a spor o šípkovou /nebo normálně s knedlikem a se zelím;to je pěkný příklad pro děti,...odneste to prase na neutrální půdu a dohodněte se:-D
odpovědět 
        Re: pozdrav10:02:31 16.05.2018
V žádném případě, prase zůstává u nás.
Horosvažodpovědět 
         Re: pozdrav11:00:30 16.05.2018
Se šípkovou!!!
odpovědět 
        Re: pozdrav15:17:30 16.05.2018
Ale pánové horolezci, to je vám málo, že se vaše skupiny poperou, kdykoli se potkáte? Že se lezci na skále, když lezou na hranicích disciplín, že se posekají motyčkami? Jste jak malí kluci. - Tak to uděláme na půl. Půlka s knedlíkem a se zelím, půlka s Šípkovou, Olgou.
odpovědět 
         Re: pozdrav07:48:26 18.05.2018
jj - v jedný ruce motyčku, druhou od maglajzu a hurá po dešti na Kapelníka!!!
odpovědět 
      Re: pozdrav19:09:37 15.05.2018
He he, trolis vid?
odpovědět 
       Hm21:38:27 17.05.2018
Myslím, že přes ČHS to už asi neprojde a je jen na klucích, jestli budou mít dostatek energie to předložit v nějaké formě širší veřejnosti, která myslím sleduje tuto záležitost, ať už formou pasivní zkrze své předsedy a nebo má chuť se na dalším vývoji podílet revolučně. Podporuji změnu, pokud se bavíme o dlouhodobé letargii, která se u ČHS vyskytuje.
 Sandošodpovědět 

 Stanovx České sportovní lezení11:40:21 18.05.2018
Chtějí průhlednost a volitelnost! Když si přečtete jejich stanovy, tak to vypadá na stát ve statě! Tři lidi rozhodují o všem, a nikdo jiný nemůže, jen zporadický hlas. Jen se podívejte na https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=959695
odpovědět 
 Re: Stanovx České sportovní lezení13:52:27 18.05.2018
Ty hlasy z poradic jsou nejhorsi, no.
odpovědět 
 Re: Stanovx České sportovní lezení13:55:32 18.05.2018
No a co? Teď je to snad jiné?
odpovědět 
 Re: Stanovx České sportovní lezení22:40:33 21.05.2018
kolikrát už tu bylo napsáno, že tohle jsou stanovy spolku pro pořádání závodů a že nové stanovy teprve vzniknou na základě širší diskuse .... ale JE TO MARNÝ, JE TO MARNÝ, JE TO MARNÝ
Slabouchodpovědět 

 Totalita19:31:07 22.05.2018
Naše aktivity směrem ke změně v ČHS budou nadále pokračovat. Důvody k výpovědi smlouvy jsou přesně jak z doby minulé. Totalitní…

Budte panove sportovci a sportovkyne trosku SOUDNI a nepomahejte si ve svejch dotacnich bojich z penez danovejch poplatniku srovnanima s totalitou CSSR vedenou KSC a rizenou KSSS, s ozbrojenou velmoci (a okupantem na 20let )SSSR ..tenkrat..za zady.

Nekdy to vypada, ze temer kazdej trosku vykonej sportovec si narokuje automaticky "plat" ve formach ruznych dotaci a podobne. Lidi cr nejsou povini platit soukrome zajmy jakychkoliv sportovnich skupin jen proto, ze je ten ci onen sport proste bavi. Ja bych radej uz hotovou D-1ku:-) a dalsi.

Jo a vzdelane mlade lidi co nevolej ruzny neobolseviky lhostejno zda huli travu , nebo plkaj ..makame... podobne:-))
odpovědět 
 Re: Totalita21:52:32 22.05.2018
Ono je to v Praze tedka moderní dělat ze sebe trubku, zmeuzivat slova, každého označit za fašistu, rasistu, atd a přitom ani netuší jak jsou směšný a jak ani netuší o čem ani mluví. Proste kdo víc řve a je zděšen, tak je slyšet více než ten, kdo to má v hlavě srovnány. A tahat do této diskuze burese, bolsevika svědčí o chybějících racionálních argumentech, zcela degradujici dosavadní aktivitu CSL.
odpovědět 
  Re: Totalita12:14:24 23.05.2018
No jo, fasizujici prazska kavarna je des. Musime s ni zatocit, rychle a neuprosne!
odpovědět 
 Re: Totalita17:56:27 25.05.2018
Hovado, ty prachy tam jsou s jde vo to jestli půjdou do lezení a když nepůjdou tak je prochlastají FC nekopnem si....víš vidláku
odpovědět 
  Re: Totalita11:58:35 26.05.2018
Komentář na který reagujes tímto způsobem jsem nepsal, ale když vidím tvoji hloupou reakci, si říkám, kde tvoji rodiče udělali chybu. Bože do čeho jsi duši dal.
odpovědět 

 Dotace na kde co..19:39:08 22.05.2018
A jeste neco, kdyby Ledeckej plkal a plakal jako se place pri porcovani medveda, tedy ..dotace z dani cr..tak by Esterka mohla na lyzovani a svuj zivot dnesni zcela zapomenout ! No a lyzovat si o dovolenych tak akorat.
odpovědět 
 Re: Dotace na kde co..19:55:46 22.05.2018
Jsi vtipný. Zjisti si, kolik Ledecký dostává od OSA :-) Opět peníze placené námi všemi.
odpovědět 
  Re: Dotace na kde co..22:14:46 22.05.2018
mnou ne.
honzaodpovědět 
   Re: Dotace na kde co..22:46:23 22.05.2018
Ty sis nikdy nenechal nic okopírovat? Ty nemáš paměťovou kartu? Mobil s úložištěm? Počítač s HDD? Nejdříve si zjisti, z čeho všecho se platí autorský poplatek a jak se pak rozděluje umělcům. I ty platíš, je smutné, že to nevíš.
odpovědět 
  Re: Dotace na kde co..17:13:32 09.08.2018
Buržoust jeden !
Piš barde, zůčtujem spolu.
Pak Tě budou hrát jako toho vyžírku Ledeckýho a budeš dostávat od OSY taky.
Ale spíš asi ne, viď.
odpovědět 

 Doufám, že toto nebude novým standardem chování ČHS...19:37:38 14.06.2018
Tak už chápu, proč ČHS nešíří důvody výpovědi :).

Každopádně, takto se ČHS chová déle. Je to blbé, ale přidávám se k těm, kteří tvrdí, že něco takového se dalo čekat..

Tipuji, že chybějící techniku, znalosti apod. pro pořádání závodů zafinancuje ČHS z nějaké kolonky těch 12 mil co dostali pro sportovní lezení od MŠMT. A to by mohl být konečně dobrý impuls pro ty, kteří tak opěvují to, že ČHS shání peníze a že je neutrácí na jiné věci než skalky apod.

Ale dalo se to řešit, např.

bod 1) lézt ČHS do prdele, nenavrhovat nic co se jim nelibí a hlavně vyčíst jména rozhodčího a delegáta z křišťálové koule - tak jak to dělají všichni ostatní, kteří výpověď nedostali.

bod 2) lézt ČHS do prdele, nenavrhovat nic co se jim nelibí a do puntíku jet podle předpřipraveného mustru od ČHS, tak jako to v některých prohlášením udělali teď organizátoři ČP Písku. Některé věty zmiňují význam ČHS od nich jsou až úsměvné.

bod 3) lézt ČHS do prdele, nenavrhovat nic co se jim nelibí a ... to je oříšek, ale příště musí delgát hned při první myšlence režiséra navrhnout, že tam není nic zajímavého a že mnohem lepší bude namísto takových záběrů ukázat medailonky Bloudka, Resche a Bintera staršího.

Držím vám palce! A přeji Vám ať Vás tenhle nedůstojný pokus o likvidaci stojí co nejméně. Z dalšího výplodu ČHS, který jistě přijde (bez možnosti komentářů) si nic nedělejte.

Nakonec, je škoda, že namísto normálního konkurenčního boje, který by jistě vedl jen k pozitivům, vyžívá ČHS své pozice k likvidaci jakékoliv konkurence..
todpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

5C
 Databáze cest:
Všechny cesty (147996)
Top horské cesty
Nejnovější horské cesty:
Spigolo Bellavista 5 Piccole Dolomiti
Glückskind 6 Hochschwab
Nirak 5 Hochschwab
Southwest Ridge 3 Aspiring National Park
Mindumopa 7- Höllengebirge
Nově komentované:
Red Alert 7c+ San Vito Lo Capo
Tempus Fugit 7c Tartareu
The Crucible 5.12c Red River Gorge
Nákup V Hypermarketu 5C Třebonice Za Tescem
Cesta Chudáků 9- Skály V Údolí Černé

 Nově v diskusi:
Re: Rež oblast 51 vs. NPR Větrušická rokle | Re: Rež oblast 51 vs. NPR Větrušická rokle | Re: Rež oblast 51 vs. NPR Větrušická rokle | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: Bylinný čaj | Re: průvodce Ostrov | Re: Bylinný čaj |

 Nové komentáře:
Re: a teď do mě | Re: Cesty pro lidi | Re: a teď do mě | Re: Cesty pro lidi | Re: Hmm, | Re: Hmm, | Re: Hmm, | Re: RE: narcizmus | Re: RE: narcizmus | Super |

 Kde to vře:
Mistrovství Evropy v lezení: kombinace (134)
ČHS: respektujte podmínky lezení v Českém krasu (39)
Beckovský bouldering 2020 (38)
Mistrovství Evropy v lezení: obtížnost (34)
Video: Julia Chanourdie leze jako 3. žena na světě obtížnost 9b (17)
Pojištění odpovědnosti pro členy ČHS (9)
Adam Ondra z nácviku Perfecto Mundo 9b+: (7)
Kolem Skal! - 9. Vltavská žula a Franta „Algena“ Mezera (6)
Mistrovství Evropy v lezení: bouldering (5)
Lucka Hrozová: druhý boulder za 8A+ (3)

 Nově v inzerci:
High Point Superior 2.0 | Prodám skialpové lyže Dynafit SPEED 76 v setu s origo komponenty | Asolo Alta Via GV, 44,5 | Koupim | Skialp boty Scarpa Maestrale 2.0 vel. 26 | Kalhoty Milo | Icebreaker bodyfit 200 - dámské triko s dl.rukávem vel. XS | Icebreaker dámský rolák bodyfit 200 vel. XS | Statická a dynamická lana | Horolezecké boty La Sportiva Makalu Naturale, EU 45,5 |

 Anketa:
Jaký je váš BMI index?
 <18 
 659 
 18 - 23 
 551 
 23 - 25 
 488 
 25 - 28 
 456 
 > 28 
 517 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.