LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
PETROHRADSKÉ PADÁNÍ (16.04)
SP Meiringen (16.04)
SP boulder, USA (21.05)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13178
2.Trojan 12275
3."Fido" 11950
Bouldry:
1.Ondra 11706
2.Stráník 11550
3.Stráník 10925
Hory:
1.Novák 7454
2.Černý 5898
3.Bloudek 5570

Výsledky
2. nominační závod v boulderingu (10.04)
1. kolo ČP na obtížnost Zlín (27.03)
Nominační závod boulderingu Praha (13.03)

Deníčky
5103 lezců
888556 cest
Nové přelezy:
The Edge P 8B+
Honey Bunn 7C
Lockdown 10-
Irbis 9+
Kdyby Pras 9
Kdyby Pras 9
Destrukce 10-
Bílý Trave 7C
Shot 8A
The Itchy 8A+

Stěny
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Touching the void

Pád do ticha

Jednou Pád do ticha, prosím… říkala jsem prvního dne tohoto roku v jednom plzeňském kině.

Jaké to bude? Knížka je bezpochyby silná, hluboká a zcela nenásilně si člověka získá natolik, že ji doslova zhltne během několika dní ba dokonce hodin. Ale film? Alespoň, že je to hraný dokument, který doufejme nepostihla komerční akčnost a kýčové napětí…
Tento epický příběh vypovídá osudy dvou britských horolezců, Joea Simpsona* a Simona Yatese, kteří v roce 1985 přežili tragickou nehodu vysoko v peruánských Andách.
Při zlézání západní stěny je spojovalo jediné lano. Simpson se však nešťastně zranil a oba dostal do životně nebezpečné situace.

Upozornění. Ti kdo nechtějí vědět, jak to s Joem dopadlo. Nečtěte dál!

Již tak komplikovaná a obtížná cesta se během mrknutí oka stala téměř beznadějnou. Večer se nezadržitelně blížil, mlha houstla, kosti začaly promrzat. Joe visel nad hlubokou trhlinou neschopen naprosto ničeho. Simone jej vytrvale držel nevěda, co se tam dole v černočerné tmě děje.
Žije? Je mrtvý? Veškeré volání se propadalo do prostoru
Zmrzlými prsty zašátral v batohu pro nůž…  Lano povolilo….

Joe letěl několik desítek metrů, než se jeho tělo zachytilo na jedné z polic ledového chřtánu.
Čelovkou se snažil osvítit prostor, ale její světlo se leckdy zcela ztrácelo v nekonečnu.
Simone, Simone…  odpovědi se mu však nedostávalo, pouze ozvěny jeho volání a nářků.
Na druhý den Simon při sestupu viděl trhlinu, do které Joe včerejšího večera spadl. Nebylo naděje, že by přežil. Tak vysoký pád a navíc mrazivá noc…
Vydal se na cestu k základnímu táboru.Simon


Joe se podíval na hodinky, bylo 10 hod dopoledne, rozhodl se jednat. Opakované pokusy o cestu vzhůru byly však marné a způsobovaly jen nesnesitelnou bolest zranění. Nezbylo tedy nic jiného, než se vydat opačným směrem – dolů na dno propasti.  Moc dobře věděl, že to může být definitivní konec, ale zároveň to byla poslední šance dostat se ven.
Pevná vůle a odhodlání nevzdat se přinesly sluneční paprsky na jeho tvář. Dokázal to, byl venku.
Pocit štěstí se rozlil po celém těle spolu s teplem a trval a trval…
Bohužel ne dlouho. Joe si sklíčeně uvědomil, že ten největší boj ho teprve čeká. Dostat se přes ledovec plný trhlin a následovně pak přes kamenné pole až k táboru. Opět se dostavil ten neúnosný pocit beznaděje, samoty a úzkosti. Jedinou jeho záchranou v tu chvíli byly Simonovy stopy ve sněhu. Vydal se podle nich střídaje plazení po břiše a šoupání se po zadku. V noci však přišla sněhová bouře a i to málo se nadobro rozplynulo před očima.
Celý den bloudil ve spleti nebezpečných proláklin a smrtících propastí.
Postavit se, podívat se kudy dál, zase padnout a třeba se i hodinu vracet. Vyčerpanost jdoucí v patách dehydrataci.
Začal si stanovovat tzv. dvacetiminutovky, během kterých dosahoval vytyčených cílů, př. sněhové převěje, později kamenů apod.
Další část boje vyhrál, překonal ledovec a ocitl se na kamenitém povrchu.
Jak dál? Po sněhu jsem se mohl alespoň šoupat a klouzat, ale teď mezi těmi kameny?
Uvázal si kolem nohy napevno karimatku, která měla sloužit alespoň z části jako provizorní dlaha.

V tu dobu už byl Simone v táboře a vypovídal se Richardovi (Richard Hawking), kamarádovi, kterého spolu s Joem potkali před několika dny a který se k nim pouze ze zvědavosti připojil byť jako pouhý správce táborového ohně.

Joe pokračoval ve svém boji o život. Hledal způsob chůze, ale po každém pokusu následoval pád bolestivější než samo zranění.
Dvacet minut k tomu velkému kameni…
Dvacet minut k tomu srázu…
Únava, dehydratace, samota, strach, bolest…
Všude kolem bylo slyšet vody, ale nikde nebyla. Později se mu podařilo se k ní prohrabat a konečně se napít.
Po 4 dnech zoufalství, halucinací, žízně, hladu, zimy, samoty, bolesti, ztráty a znovunalezení sebe sama stanul poblíž nočního tábora.
Budou tu ještě? Čekají na mne? Ne, určitě si myslí, že jsem mrtev. Přeci jen jsou to 4 dny, co by tu ještě dělali…? Ne!!!! Simon na mě určitě čeká!!! Simone, Simone…!!!

Oba muže ve stanech probudilo volání Simonova jména. Slyšeli jej velice špatně přes vítr, který venku fičel, nicméně jej slyšeli.
Zdá se mi to? Jakoby mne volal Joe? Ale ten je přeci mrtvý! Je mrtvý a nikdo jiný tu není…
Neuvěřitelné se stalo skutečností. Pevná vůle, schopnost napnout své síly a nezlomnost ducha v sebekrutějších podmínkách dokázaly, že život zvítězil.


Joe


Z hlediska vysokohorského horolezectví dokázal Joe Simpson skoro nemožné.
Se zlomenou nohou, opuštěný, obklopen ledovými stěnami, ovlivněn halucinacemi, hladový a žíznivý se doplazil do základního tábora. Během sedmi dnů ztratil třetinu své tělesné hmotnosti
Vteřinu za vteřinou prožíval dilema – žít – vzdát se, žít – vzdát se, vzdát se – žít.
Příběh inspiroval také britské filmaře – na motivy románu vznikl 106 minutový film Pád do ticha, který se v současné době promítá v českých kinech.

Film není jen o horolezectví a horách.
Je hlavně o lidské duši a síle.
Jejich návrat provázeli smíšené reakce. Společnost byla šokována.
Simon se nevyhnul silné kritice ze strany horolezecké komunity za prolomení a přerušení nepsaného pravidla a tabu – přeříznutí společného lana.
Nevyhnul se ani pokusu o vyloučení z Alpine Clubu.
Na základě silného psychického tlaku, který byl na Yatese vyvíjený, se Joe Simpson rozhodl publikovat jejich společný příběh v knize Setkání se smrtí (Touching The Void) jako vysvětlení rozhodnutí přítele, a aby vyvrátil jednostranný pohled na jeho počínání. Joe věřil, že Simonovo rozhodnutí zachránilo životy jim oběma.

Představit tento příběh na plátnech kin bylo obrovskou výzvou pro nejednoho filmového tvůrce. Za posledních 10 let bylo zaznamenaných několik neúspěšných pokusů. Koncem devadesátých let připravil dokonce sám Hollywood jeho komerční zpracování, v kterém si měl zahrát Tom Cruise. Avšak k filmování nakonec (a díky bohu) nedošlo.

Novinářka a co-producentka Sue Sommers kontaktovala Simpsona s prvotní myšlenkou zařadit příběh do televizního projektu sestaveného z podobných příběhů. Později si však uvědomila silný filmový potenciál příběhu.
Projekt se rozhodla realizovat se silnými britskými producentskými společnostmi Darlow Smithson, jejichž práce byly oceněny více jak dvaceti mezinárodními oceněními (US Emmy a Mezinárodní Emmy).

Vzniklo tak jedinečné dílo, které spojuje prvky dokumentu s filmovým příběhem. Syrový dokumentárně pojatý obraz je tak poněkud oslaben komentářem, který na mnoha místech předznamenává, k čemu dojde
Filmový producent John Smithson charakterizoval film takto: „Vnímáte herce, ale prožíváte příliš skutečný příběh konkrétního člověka.

Film se natáčel v Londýně, v Peruánských Andách a v Alpách. Ke konzultacím byl přizvaný jeden z nejlepších horolezců Velké Británie Brian Hall. Tváře hlavním rolím propůjčili herci Nicholas Aaron a Brendan Mackey.
Natáčelo se v extrémních podmínkách. Teplota klesala na -20°C, vzduchu bylo žalostně málo a dehydratace byla brána jako trvalý stav. Během dvaceti dvou natáčecích dní si štáb užil nemálo nebezpečných a mimořádně silných sněhových bouří.

Podmínky byly strašné. Mrzla nám kamera, čočky se zamlžovaly a stále nám hrozilo, že někdo z nás umrzne, vzpomíná režisér Kevin MacDonald.

Tento film zachycuje holou pravdu a množství detailů s nejvyšší  možnou dávkou realizmu. Vznikl jako menší produkce, orientovaná především na ctitele horolezeckých filmů.
Ale i pro publikum všeobecně se zajímající o adrenalinové sportovní akce či jen o skutečně dobrodružné snímky je tento film nadmíru zajímavý. Především tím, že popisuje skutečnou událost, nikoliv jen výmysl scenáristů
Lidé, kteří tento příběh zažili, otestovali samy sebe na úrovni, kterou si sice možná dokážeme představit , ale nejspíš bychom ji nepřežili…

Opravdu nemám rád ten pocit, kdy jsem blízko smrti nebo příliš vystrašený. Ale moc dobře vím, že to musím přijmout, musím si s tím poradit, nesmím ztratit kontrolu nad situací ani nad sebou, abych se co nejrychleji zachránil. shrnul hrdina příběhu Joe Simpson.

Čím blíže jsi k smrti, tím jsi schopnější udělat cokoliv pro přežitíPád do ticha  (Touching the Void)
Režie: Kevin McDonald
Scénář: Joe Simpson
Hudba: Alex Heffes
Hrají: Nicholas Aaron, Brendan Mackay,
Joe Simpson, Simon Yates, Richard Hawking
Stopáž:  106 minut
Datum CZ premiéry: 21. září 2004
Distribuce: Intersonic*Joe Simpson je zkušený horolezec; po promoci na Edinburgské univerzitě, kde studoval angličtinu a filozofii, se rozhodl věnovat pouze horolezectví. Vedle prvovýstupu v Peru byl také členem expedice, která úspěšně vystoupila na předtím nezlezené štíty Karakoramu. Nedávno se začal věnovat plachtění padákem a v roce 1988 chtěl s jeho pomocí sestoupit s vrcholu hor v Kulu Himaláji. Je nadšeným členem organizace Greenpeace a zúčastnil se protestů horolezců v Británii, Německu a Rakousku. Kniha Setkání se smrtí získala v roce 1989 cenu NCR za literaturu faktu a cenu Boardman Tasker. Dílo se dočkalo mezinárodního uznání a bylo přeloženo do dvou desítek jazyků.

Prameny  Touching The Void:

Film Klub
Tiscali
Film Web
Intersonic

Gabi   [úpravy] 20:00 04.01.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nejlepsi horolezecky film22:24:13 04.01.2005
Zatim bezkonkurencne nejlepsi horolezecky film jaky me oko shledlo.
Jednoznacne doporucuju pro perfektni a neobvykle polodokumntarni zpracovani.
Radek
zobanodpovědět 
 Re: Nejlepsi horolezecky film09:24:12 05.01.2005
ba dokonce sem nenasel jedinou metodickou chybu, ktera by byla proti tomu filmu :-)
TomEeKodpovědět 
  Re: Nejlepsi horolezecky film01:23:19 16.10.2009
Tak Tomeeku priste az budes kamose se zlomenou nohou spoustet tak mu taky nechej macku na te noze aby tio nahodou nudou neusnul.
Stepan Ptacekodpovědět 

 ?23:03:53 04.01.2005
Nepochopil jsem účel tohoto článku...? Proč se tady prozrazuje děj a tím i odnímá napětí budoucímu diváku? Jinak film je to supr.
PDodpovědět 
 Re: ?23:11:33 04.01.2005
Taky mi nějak unikla podstata článku, jinak knihu znám, příběh znám taky velmi dobře, je to legenda :-))

a film je dokonalej .. no to né ale je super :) moc super kam se hrabe hledání kamzíků :-)
Honza Handrejchodpovědět 
  Hledání kamzíků23:29:42 04.01.2005
Hledání kamzíků mně teda přijde lepší, ale Pád do ticha taky nebyl špatný.
rostaodpovědět 
   Re: Hledání kamzíků23:54:48 04.01.2005
tak to s tebou tedy nesouhlasím .. hledání kamzíků beru jako maximální recesi to se s tímhle nedá srovnávat .. toto je paráda :)
Honza Handrejchodpovědět 
   Re: Hledání kamzíků14:20:17 06.01.2005
Hledani kamziku je snad jen priblizeni pro lidi co nebyli na skale, ne? Nebo tak kvuli sceneriim. To preci nemuzes myslet vazne...
GFodpovědět 

 Dobrej film23:20:45 04.01.2005
Je to výstižně napsaný a film je hodně poutavý.
Janodpovědět 

 Prozrazeni23:31:24 04.01.2005
Jo, jo, prozradila jsi toho dost, to muze nekterym lezounum odebrat znacnou davku napeti vzruseni ve filmu, ktery urcite patri mezi to nejlepsi mezi snimkama s horolezeckou tematikou. Tady uz probehla docela divoka debata ohledne horofilmu v diskusi k beckovemu filmu K2. Film Touching The Void je ale prvotridni a kniha je jeste lepsi. Vrele doporucuju!!!
honzaodpovědět 

 Super film, ale....02:20:11 05.01.2005
Super film, ale....
premyslim co bychom rikali, kdyby nebyl natocen podle skutecne udalosti:

"To fakt prehnali, slanit dovnitr trhliny a ... ono to vyjde, navic to trapne dramatizovat tim, ze to vlastne neni dno trhliny. A vubec, jak se mohli to rano neslyset, kdyz na sebe rvali. Atd..."
Jaraodpovědět 

 Nechces vedet jak to dopadne?08:47:17 05.01.2005
Autorka jasne na zacatku napsala:"Ti kdo nechtějí vědět, jak to s Joem dopadlo. Nečtěte dál!" A jeste to oznacila nejakou paprikou
To mi pripadne jasny, ne?


Dabelodpovědět 
 Re: Nechces vedet jak to dopadne?09:20:31 05.01.2005
Paprika tam nebyla od zacatku. Asi cte autorka komentare.
Dabliceodpovědět 
  Re: Nechces vedet jak to dopadne?11:29:10 05.01.2005
Byla tam hned po prvním/druhém komentáři.
JirkaSodpovědět 

 slzy10:44:57 05.01.2005
Gabčo, kde je o Tvých slzách?Je to fakt silný příběh...MT
milošodpovědět 

 parádní film13:46:53 05.01.2005
Souhlasím  s takřka všemi korespondenty, film mě opravdu dostal, takže s podivem jsem sledoval pouze návštěvu 5 lidí na odpoledním a 10 lidí na večerním promítání v ústeckém kulťasu.
Karlosodpovědět 
 Re: parádní film10:18:01 06.01.2005
No to je přece to, co dělá Ústí Ústím!:-) Proto to město máme TAK rádi, no ne? Film super, recenze pozdní, ale díky za ní. Nikdo dřív neměl odvahu (soudím podle sebe:-))
Honza P.odpovědět 
 Re: parádní film13:51:42 07.01.2005
To, ze to je nejlepsi film o lezeni se musi uznat stejne jako to, ze podzimni motivace a nadseni je v cudu. Ze ja tam chodil....
tomasodpovědět 

 Knihu jsem četl14:48:35 05.01.2005
Je to dost dobrá kniha od které se nedá odtrhlout. Četl jsem ji poměrně chvilku. O tom že se má točit film jsem se dozvěděl asi o podzimních prázdninách v paklenici. Už se moc teším až ho uvidím.
Honza Holzerodpovědět 

 Kdy?16:53:05 05.01.2005
Nevíte nekdo prosím kdy to bylo nebo jestli bude v kinech v Olomouci? Díky
Honza Holzerodpovědět 
 Re: Kdy?14:26:04 06.01.2005
Hráli to v Lípě někdy v prosinci, byli jsme na tom, kino bylo skoro prázdný. R.
romišákodpovědět 

 klobouk až na zem20:01:31 05.01.2005
Včera jsem dočetl tu knížku takže mám v sobě ještě nejčerstvější zážitek. Nedokážu si představit, že bych byl postaven před jen na půl nebezpečnou situaci jako oba muži. Jak mohl člověk ve stavu, s nepředstavitelnými bolestmi jako měl Joe přežít v extrémních podmínkách 4 dny nikdy nepochopím.
Klobouk hluboce, hluboce dolů. 
Marekodpovědět 

 DVD20:48:57 05.01.2005
Že se dá koupit DVD v angličtině je jasné (např. amazon.com), ale nevíte někdo, jestli se plánuje vydání i české verze (alespoň s českými titulky)? Ten český poster výše je zřejmě k české premiéře.
Bačaodpovědět 
 Re: DVD12:36:34 06.01.2005
Mám ho na CD stažený z netu. Není problém ho stáhnout buď z DC nebo ho můžu přepálit.
Hondaodpovědět 
  Re: DVD16:24:16 06.01.2005
hodíš sem ftp?
díkec:))
Luk
Lukodpovědět 
  Re: DVD16:28:34 06.01.2005
hodíš sem ftp?
díkec:))
Luk
Lukodpovědět 
   Re: DVD13:28:19 07.01.2005
FTP mám bloklý, net nemám doma
Hondaodpovědět 
    Re: DVD23:43:35 08.01.2005
a jsi alespoň z Prahy pls napiš mi na meil a nějak se stopro domluvíme :)
 Honza Handrejchodpovědět 
 Re: DVD11:12:19 09.01.2005
Víde na DVD z českými titulkami aj z dabingom, ale neviem kedy. Na niektorých internetových je už v katalógu, ale len ako pripravujeme. Skús im tam napísať. Napr: www.filmcity.cz
odpovědět 

 Název anglického originálu00:38:39 06.01.2005
Víte někdo jak zní název angl. originálu? (český překlad je Setkání se smrtí), má anglická kamarádka mi napsala název The Beckoning Silence. Asi to bude správně.
roraodpovědět 
 Re: Název anglického originálu06:12:46 06.01.2005
TOUCHING THE VOID ???
Přípluvodpovědět 
 Re: Název anglického originálu14:21:21 06.01.2005
Beckoning Silence je jina Joeova kniha.
TomasCodpovědět 
  Re: Název anglického originálu18:55:16 06.01.2005
Jak tedy zní orig. název knihy, která v Česku vyšla jako Setkání se smrtí, a byla přeložena do cz ta "jiná" kniha Joea Simpsona The Beckoning Silence ?
roraodpovědět 
   Re: Název anglického originálu19:39:28 06.01.2005
Originální anglický název je "Touching the void" u knihy i u filmu. U knihy ještě případně s podtitulem "Touching the Void: The True Story of One Man's Miraculous Survival"

Přímý překlad by byl "Dotek prázdna", "Dotek práznoty", "Dotýkání se prázdna" a podobně.

Bohužel, někdo si asi připadal velmi chytrý, takže kniha se v českém překladu jmenuje "Setkání se smrtí" jako nějaký horror třetí kategorie a film "Pád do ticha" což se plete s názvy jiných Simpsonových knih, které obsahují ticho.

Jestli česky vyšlo "The beckoning silence" nevím. Co stoprocentně vyšlo je "Temné stíny nad námi / Dark shadows falling" a "Hra duchů : K vrcholům hor i života / This game of ghosts".
jkodpovědět 
    Re: Název anglického originálu23:42:48 15.10.2009
Beckoning silence - Vábivé ticho jsem ted koupila na Vaclavaku a vypada to na nove vydanou knizku ...kazdopadne uz vyslo ;) Mimochodem film vazne uzasny i kniha
žebírkoodpovědět 
     Re: Název anglického originálu06:08:32 16.10.2009
Specifikuj prosím blíž ten Václavák. Těch knihkupectví je tam víc.

Kóďaodpovědět 

 Distribuce filmu?07:51:09 06.01.2005
Ví někdo něco o tom jak je film distrubuován? Včera jsem ho zkusil najít v celostátním programu a našel jsem ho jen v jednom, výše uvedeném kině v Plzni. Vypadá to skoro na distribuci jediné kopie. Přitrefit na ni bude asi dost náhoda.
mellounodpovědět 
 Re: Distribuce filmu?10:48:36 06.01.2005
Jak už je ve film. kreditech článku uvedeno, Pád do ticha (orig. Touching The Void) je v distribuci společnosti Intersonic. Disponují 3 kopiemi z původních 8, 5 jich odešlo na Sovensko.
V případě zájmu uvádím seznam kin, kde bude film uveden.

Leden:

8. - 9.1. Praha, Bijasek
10. - 12..1 Praha, Bio Illusion
10. - 12.1. Trinec
11. - 12.1. Unicov
13. - 14.1. Brno Lucerna
13. - 14.1. Luhacovice
14.1. Tabor
15.1. Ceska Trebova
15.1. Dlouha Loucka
15. - 16.1. Bilovec
16.1. Roznov pod Radhostem
17.1. Ceske Budejovice
17.1. Praha, Oko
19.1. Brtnice
19.1. Caslav
20. - 21.1. Valasske Mezirici
20. - 21.1. Koprivnice
21.1. Ceska Kamenice
23.1. Dlouha Loucka
23.1. Hejnice
25.1. Mimon
25.1. Nove Mesto nad Metuji
28.1. Vrchlabi
28.1. Velke Prilepy
30.1. Lazne Belohrad
30.1. Velesin
31.1. Cheb


Unor:

1.2. Valasske Klobouky
1. - 2.2. Cheb
3. - 4.2. Karvina
4.2. Kraliky
4.2. Ceske Budejovice
5. - 6.2. Praha Bijasek
5. - 6.2. Hranice
7. - 8.2. Lanskroun
8. - 9.2. Susice
9.2. Breznice
9. - 10.2. Usti nad Orlici
11.2. Strunkovice
13.2. Moravske Budejovice
13. - 14.2. Novy Brod
14. - 16.2. Kolin
17. - 18.2. Bilina
18. - 19.2. Horazdovice
20.2. Chocen
21.2. Klasterec nad Ohri
21. - 22.2. Pisek Portyc
22.2. Praha, Mestka knihovna
24. - 25.2. Dobruska
26.2. Spindleruv Mlyn
Gabiodpovědět 
  Re: Distribuce filmu?13:51:33 06.01.2005
opravuji, v čáslavi to není 19 ale 18.1!
swistodpovědět 
   Re: Distribuce filmu?11:02:30 11.01.2005
sory už blbnu je to 19.1
swistodpovědět 
  Díky za info (pád do ticha)06:45:57 07.02.2005
Díky Gabi za informaci ohledně promítání. Propásl jsem veškerou možnst fim shlédnout na severní moravě, ale díky tomuhle seznamu jsem v sobotu 5.2 vyrazil do 50km vzdáleného kina. Opravdu to stálo za to!!!Každý to musí vidět! Vinikajíci film!
Hermiodpovědět 

 Jak film sehnat09:16:35 06.01.2005
1. Zajít na něj do kina. V Praze je nejbližší promítání v kinu OKO 17.1. By mě zajímalo, kolik tam půjde lidí - případně si tam můžete dát sraz čtenářů. Jinde - viz dokina.cz, třeba. Od září běžel film v mnoha kopií, v multiplexech i normálních kinech. Bohužel distributora nenapadlo umístít nějakou propagaci ne lezecké servery. Zabedněnci, ani neví co uvádí.

2. Objednat na DVD, třeba z amazon.com. Cena bez poštovného je ~190Kč, poštovné to prodraží, ale pořád. Poštovné vyjde líp, když si objednáte ještě něco.

3. Stáhnout z DCčka. (zdarma)

4. Zakoupit nějaké české vydání až bude/pokud bude.
jkodpovědět 
 Re: Jak film sehnat14:35:31 06.01.2005
Zkuste vedle www.amazon.com take burzu ebay.com, prodavaj tam i lidi z Evropy, takze postovne by nemelo byt moc vysoke. Srovnani nejlepsich cen v internetovych obchodech (v dolarech :-( ) vam pak nabidne server www.campusi.com
honzaodpovědět 
 Re: Jak film sehnat23:15:08 08.01.2005
A odkaz na nějaký DCčko ze kterýho bych to mohl stáhnout máš, pokud ano tak dej vědět dík Johny
Johny25odpovědět 
  Re: Jak film sehnat10:36:04 09.01.2005
Film se docela běžně vyskytuje, takže pár kopí asi najdeš na keždém větším hubu (třeba amigohub.no-ip.com, zumpa.no-ip.org,...). Nečekej ale, že hned bude mít někdo volný slot na stahování. Než se stažení povede může nějaký den trvat.
jkodpovědět 
   Re: Jak film sehnat17:49:13 10.01.2005
Dík, budu to zkoušet
Johny25odpovědět 
 Re: Jak film sehnat23:39:55 08.01.2005
nejbližší pražské promítání bylo dnes a super film .. už sem si ho našel na DCčku k sosnutí ale ty tipové jsou furt offline :(((( musím počkat snad ho budou mít v nějakém českém obchodě, hned kupuji
 Honza Handrejchodpovědět 

 Otázka14:42:21 06.01.2005
To je pekny že nekdo poslal takovy vyřad kin. Ale nikde jsem nenasel olomouc. Tak prosím toho kdo poslal ty kina jestli neví kdy to bede v Olomouci.
                      Díky Honza H.
Honza Holzerodpovědět 
 Re: Otázka15:19:28 06.01.2005
Hluboká omluva! Jsem ráda aspoň za to "málo",co mi v Intersoniku poskytli. V případě nedostatečných informací se obraťte přímo na distributora, konkrétně programové středisko pí. Machánkovou, velice ráda Vám pomůže (telefonicky i emailem). Kontakty na www.intersonic.cz
Gabiodpovědět 

 Nabídka filmu na CD18:57:55 06.01.2005
Nabízím všem zájemcům zaslání filmu Pád do Ticha na CD s českými titulky. Cena: 100 Kč včetne poštovného. Vice info na www.sweb.cz/paddoticha.
Jan Novákodpovědět 
 Re: Nabídka filmu na CD13:04:45 07.01.2005
url Ti nejak nefunguje :(
odpovědět 
 Re: Nabídka filmu na CD21:39:17 09.01.2005
Tady chce nekdo vydelavat. Proc to nedas kamaradum spolulezcum za cenu CDa ?
Dabelodpovědět 
  Re: Nabídka filmu na CD23:41:59 09.01.2005
já ho přenechám za cenu prázdného cdčka ..

je to dvd_rip i když by to mohlo bejt lepší ale je to to jediné co na dc koluje ...

praha ..

info meilem
 Honza Handrejchodpovědět 
   Re: Nabídka filmu na CD10:02:58 10.01.2005
Musim se taky pochlubit, ze uz to taky mam. Je vyhodny mit kamose na cvutackejch kolejich co? Ty sezenou absolutne vsechno:).
Dabelodpovědět 
    Re: Nabídka filmu na CD18:41:23 10.01.2005
to já to nemám ze čvutu (vyjímečně) :))))
Honza Handrejchodpovědět 
 Re: Nabídka filmu na CD20:16:06 11.01.2005
Jen pako ho muze nabizet takhle verejne za kilo. Mam ho uz od predvanoc (CD) a kazdej, kdo ma kamose s pristupem na akademickou sit (hlavne treba cvut, vut), tak si to vpoho sezene. nebo na dajrektu na kdejakym hubu. Krome toho to tvy URL nefunguje :))
skalisodpovědět 

 V Bílovci v 19:0009:03:27 07.01.2005
Zjistil jsem u spravce kina Radost v Bilovci, ze tam to jde 15. a 16.1. v 19:00.
Víťa Novákodpovědět 

 film10:05:12 08.01.2005
prosím, nemohl by mi někdo z těch přítomných zde co film vlastníte udělat kopii, budete-li z prahy přijdu kamkoliv, je jedno zda-li to bude dvd či cd a zda-li to bude do pc či přímo dvd film .. medium prázdné dám.

moc díky
 Honza Handrejchodpovědět 

 mam to22:47:37 09.01.2005
Mááááááááááám ho na cd :-)

paraaaada ... genialni film ?
 Honza Handrejchodpovědět 
 Re: mam to07:19:22 11.01.2005
Kdes to sehnal?
odpovědět 
 Re: mam to14:14:54 11.01.2005
To se máš. Nechtel by jsi mi to pslat vypáleny? CD a poštovné bych ti poslal taky dopisem zpet.
Honza Holzerodpovědět 

 oprava22:47:50 09.01.2005
místo otazníku je smajlík :-)
 Honza Handrejchodpovědět 

 Film21:10:13 11.01.2005
Takže dneska večer jsem film viděl v Biu Illusion. Je to jednoznačně nejlepší film s horolezeckou tématikou, jaký jsem kdy viděl !!! A věřte mi, viděl jsem jich dost. V posledních letech jezdím pravidelně do Teplic na fesťák a tam vidím skoro všechno. Tohle je ale bomba. Nedá se tomu prakticky nic vytknout.
Snad v roce 1985, kdy se příběh odehrává, se používaly trochu jiné zbraně. Prostě neváhejte a nepropásněte to. Zítra ve středu v 18:00 h v Bio Illusion na Vinohradské a pak v Praze ještě  v pondělí v 21:00 hod v Kině OKO.
Petr Schnablodpovědět 

 Výzva01:39:57 12.01.2005
Měl jsem před pár dny kožnost shlédnout tento film a byl jsem unešen, po dlouhé době! Obrovská výzva pro všechny, zejména pro nás mladé filmaře... WOW!

S "trochou" financí by se dalo něco dobrého udělat třeba i v Tatrách, ovšem tady byl hlavní devizou kromě skvělého zpracování (velká poklona tvůrcům) ten úžasný příběh...  Silný, lidský, dostatečně cool, a hlavně grandiózně "vyprávěný".... toto zpracování (polodokument není lehké, aby nevyznělo trapně nebo neubíjelo děj, ale tihle borci to zvládli bravurně!

A skuteční JOE a SIMON jsou opravdu sympaťáci, stejně jako jejich herečtí "dvojníci"...
:-)

Poklona!
 Petanodpovědět 
 Re: Výzva08:24:00 24.01.2005
Fakt super to musíte vidět!
Alienodpovědět 
  Re: Film15:49:03 24.01.2005
Mam ho doma vo formate avi s ceskymy titulkamy.
ULVERodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Adam Ondra. SP v boulderingu Meiringen
 Databáze cest:
Všechny cesty (149662)
Top horské cesty
Nejnovější horské cesty:
Türkenweg 5b Eisenkappel
Sive Jeze 6b Biokovo
L'aspettativa Mondi Superiori 7+ Monte Brento
Via Dei Falchi 5 Monte Chegul
Daisy 6b Darran Mountains
Nově komentované:
The Edge Problem 8B+ Maloměřice
Love Me Tender 9+/10- Thalhofergrat
Pipeline 7b+/7c San Vito Lo Capo

 Nově v diskusi:
Re: Emontana | Re: Adámek na mazáka. | Adámek na mazáka. | Re: Hudy video | Re: Hudy video | Hudy video | Hudy video | Hudy video | Film: Sean Villanueva O’Driscoll: masiv Fitz Roy | Re: Emontana |

 Nové komentáře:
Gratulace | Proč ve Skalaku! | master | r2t2 | Re: Aféra Hruboskalsku.cz | Re: Aféra Hruboskalsku.cz | Re: Aféra Hruboskalsku.cz | Re: Aféra Hruboskalsku.cz | Janjááááá!!! | Re: Aféra Hruboskalsku.cz |

 Kde to vře:
Petr Kellner zahynul na Aljašce při nehodě při heli-skiingu (91)
Video: nový seriál Začínáme na písku startuje 15. dubna 2021 (59)
První závod v lezení na obtížnost letošní sezóny (32)
Video: Začínáme na písku: 1. díl (30)
Spadlý blok (23)
Omezení lezení v Moravském krasu z důvodu hnízdění dravých ptáků (11)
Nové povolení pro pražské lezecké oblasti (11)
Valná hromada ČHS dnes poprvé s delegáty a kvůli covidu online (8)
Lucka Hrozová hlásí přelez dalšího bouldru za 8A+ (7)
SP v boulderingu v Meiringenu: (4)

 Nově v inzerci:
Statická lana | Expediční obuv | Parťačka | Hledám postel | Topo | Bunda Nike | dvojčata | spolulazení | dětské lezečky | Toulky přírodou a sport |

 Anketa:
Necháte se pro lezení v cizině naočkovat?
 Ano 
 49 
 Nevím 
 16 
 Ne 
 32 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.