LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
BoulderZávody (15.06)
BoulderDěti (16.06)
SP v boulderingu Villars, SUI (05.07)

Žebříček
Cesty:
2.Konečný 13050
3.Vopat 11866
4.Trojan 11725
Bouldry:
2.Jungling 11050
3.Stráník 10925
4.Novák 10903
Hory:
15.Klimešová 2929
16. 2691
17.Zach 2660

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4691 lezců
761078 cest
Nové přelezy:
Hypochondr 7C/7C+
Attention, 8A
Attention, 7C+
Shiva96 8A+
Immanenz 8B
Gin Fizz 7b+
Tamersrock 7b
Holyfield 10-/10
Snake Cave 7C
Level 42 10-/10

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Boulder bar Točna - Jihlava

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vylézt si na Ďáblovu věž

Beta

Asi jen málo kopců na planetě se může pochlubit tak bohatou historií a takovým množstvím článků publikovaných v různých mediích. Srovnat se s ní mohou snad jen velikáni jako Everest, Matterhorn, Eiger či El Capitan.

Tajemná monumentálnost a v indiánech přežívající posvátný duch této hory jistě napomohl k její neutuchající slávě.  Ďáblova věž ve Wayomingu, kam vás dnes pozveme jistě mezi takové velikány patří, jestliže je vaši touhou někdy stanout na kamenném platu tohoto velikána pozorně si přečtěte tento článek.Příjezd:
Návštěvníci přijíždějící z východu  po I-90 (inter-state silnice), sjezd v Moorcroft, Wayoming. Návštěvníci přijíždějící ze západu  po I-90, sjezd v Sundance, Wayoming. Pak pokračovat po 14 na sever k silnici 24, pokračovat po I -24 severně k Devils Tower. Nejbližší letiště se nachází v Gillette, Wayoming a v Rapid City, South Dacota.Klima a počasí
Počasí v této oblasti se dokáže změnit velmi rychle. Drsné bouře se mohou přihnat kdykoliv zejména pak v období letních a zimních měsíců, kdy jsou časté četné srážky. Je dobré vždy zkontrolovat předpověď počasí.

Poplatky
Při dobývání hory se by vám v kapse měly cinkat nějaké dolary zde je přehled poplatku, které nejspíše budete muset vydat na cestě za vaším cílem.
Auto $8.00,Turista $3.00, Motorka, kolo $3.00, Roční Devils Tower vstup $20.00
Roční vstup do všech placených NPS $50.00.


Hodiny
Devils Tower National Monument je otevřen každý den tedy  jeho návštěvní centrum je otevřeno denně 8:30 - 16:30 a nachází se tři míle od vjezdu k monumentu. Naleznete zde názorně informace o geologii, přírodě a  historii spojené s monumentem.. Návštěvní centrum se zavírá 26.listopadu.
V průběhu zimních měsíců jsou všechny informace vyvěšeny na vývěsce na administrativní budově. Během těchto měsíců je návštěvní centrum je otevřeno denně od 7:30 do 16:00. Průvodce a jiné publikace jsou zde k dispozici.
Mezi ostatní aktivity patří turistika, lyžování na běžkách. O svátcích je Návštěvní centrum zavřeno.

Aktivity
Především lezení šplhání, slaňování a bivakování a také nějaká ta turistika. Samotné lezení na tuto věž, jejíž vrcholové plato se nachází v nadmořské výšce1500m, má zhruba stoletou dramatickou historii. Věž je proslavená jako jeden atraktivních a významných lezeckých terénů severní Ameriky. Věž je samozřejmě docela populární také nejen mezi lezci. Mnozí si totiž přijdou na své sledováním výkonů lezců bojujících ve spárách Však i tito turisté, když už se vydají nad kamenné moře pod stěnou pro lepší výhled , by se měli také zapsat do knihy výstupů a po návratu se odepsat.

Camping
Belle Fourche Campground je situován 2 míle od návštěvnického centra podél řeky Belle Fourche. Je zde k dispozici voda.

Průvodce:
Průvodce Devils Tower. Climbing Handbook.   1999 Richard Guilmette, Renee Carrier Steve Gardiner, o168  stranách popisující všech 220 cest vedoucích na věž můžete dostat za $10.95. Je to zajímavé čtení, kde se dovíte nejen poslední novinky a výstupy ale můžete si přečíst o tajuplné historii výstupů na Devils Tower.

Doporučené cesty:
Nyní si přečtěte takový malý výběr z možných cest jejichž společnou chrakteristikou by mohlo být lezení systémem spár všech typů a šířek. Volné lezení na vrchol je v rozmezí od 5.6 do 5.12 a je zde také množství cest lezených s umělýma pomůckama. Lezení je na DT docela populární neboť v průběhu sezóny si na ni najde cestu kolem 1000 lezců, ti však z 85 procent lezou nejlehčí z cest Durrance route ostatních více než 150 cest je spíše volných.


California Dreaming

Typ: Rock-Classic Sloup
Obtížnost: 5.11b
Doba: Půl dne
Přístup: Nástup stejnou cestou jako ONE WAY SUNSET.Cesta vede trhlinou v koutě nad BUSTER CATTLEFIELD. Lez buď 1. délkou ONE WAY SUNSET nebo CATTLEFIELD a zajisti se na jejich společném štandu.

Popis cesty:
Tahle cesta byla poprvé vylezena Frankem Sanders a Lianou Kirk  v 1989. Je to 5-ti hvězdičková klasická cesta ! Jako nejlépe zajištěná, tvrdě komínová by měla být ve vašich plánech.

Délka: 1.(120 ft, 5.11b) –Sloupem ke štandu, dva traversy uhnout nad Buster Cattlefield. Pokračuj tímto nádherným pilířem tyto jemné kroky jsou dobře zajištěny. Začátek je klíčový (50 ft) sloup a je odjištěn 5 ti dobře umístěnými nýty. Zbytek délky je ve více konvenčním stylu lezení a jištění. Lez až k velkému slaňáku.

Základní vybavení: Expresky pro nýty, friendy a malé vklíněnce.


Krásná cesta, kterou rozhodně nesmíte minout. Vede až na vrchol.

El Matador

Type: Klasická sloupovina
Obtížnost: 5.10d
Doba: Půl dne
Přístup: Nástup na západní stěně. Cesta začíná dvě spáry doprava od McCarthy West Face.Popis cesty:
Tato cesta byla původně vylezena legendárním Fredem Becky a Ericem Bjornstad roku 1967. Bob Yoho a Chick Holtkamp přišli k věži v létě roku 1978 a dokázali cestu vylézt volně. Je to velká klasika, která bývá často fotografovanou cestou v kalendářích a plakátech. Jištění je vynikající.

Délka: 1. (5.9, 80 ft.) Nahoru spárou na (the right hand crack) k zřetelné polici , štand. Která tvoří základnu pro dlouhý sloup. Jsou zde dva velké nýty. Obtížných je posledních 15-20 ft. spáry.
Délka:2. (5.10d, 140 ft) Začátek sloupu, ruce a prsty možno zaklínit do levoruké spáry. Nelehké, ale bez těžkých kroků.
Délka: 3. (5.8, 50 ft.) Spojí se s McCarthy West Face leze se klasickou ruční spárou k dalšímu sloupu ke štandu.
Délka: 4.( 5.10a, 160 ft Nahoru spárou na (the rleft hand crack) až k zřetelnému traverzu doprava do spáry. Vyžábovat spáru přes dva převisy a do komína. Štand. Obtížné je přelézt první převis. ( tomuto  5.10 lezení se můžete vyhnout pokračováním McCarthy West Face Route k vrcholu. Nebo naopak jiní mohou zkusit více dobrodružné lezení spárou doprava ( La Vaca Soliraria 5.11) a znovu se připojit k El Matador nad the Grey Roofs.Délka: 5. (5.5, 70 ft.) Pokračuj komínem na jeho konec.Základní vybavení:
Standartní stopery a frendy do č.3.5


A na závěr legendární cesta od přemožitele Salathe Wall.

The Window

Typ: Klasické technické lezení s pomůckami
Obtížnost: A3/A4, 5.6
Doba: Hodně dlouhý den
Přístup: Z jižní strany  přístup traversem doprava ( východ ) napříč South Ramp, pře roh , napříč  East Ledges a vydrápat se na ni zprava, k nástupu do  The Window. Můžeš očekávat dlouhý a vyčerpávající den.

Popis cesty:
Tato cesta byla poprvé vylezena legendárním Royal Robbinsnem a Peter Robbinsnem, v srpnu roku 1964. Bratři se objevili v oblasti dva roky předtím než pak na El Capa otevřeli slavnou Salathe Wall ( nejtěžší skalní lezení na světě v té tobě ). RR se ukázal Devils Tower a byl správci parku informován, že musí nejdříve vylézt Durrance Route, aby ukázal jeho schopnosti, než mu dají povolení k lezení jiných cest.  Občan Robbins splnil, vrátil se následujícího dne, aby vylezl Danse Macabre (5.10d), první  5.10 na Devils Tower ! (tato cesta odolávala přelezení více než 10 let). Hned příštího dne vylezl The Window, v 10 hodinách. Bylo to první A4 na věž. (tato cesta odolávala opakování, přes řadu pokusů, po 14 let, to už, ale jeho hvězda bledla jako zapadající slunce vlivem ubíhajícího času a tak zanechal místním jen otázku: „ Kdopak byl ten chlap ?„ Do těchto dnů zůstává  The Window Route testovacím kouskem, pro žebříčkové nadšence. Je původně ohodnocená A4/A5, v případě pádu skutečně nezavadíte o nic. Najdi cestu nahoru a budeš jeden z mála vyvolených. Je to skutečně klasika 3-hvězdičková technická cesta dokonce i v novém  tisíciletí!

Délka: 1. (145 ft., A2) Lez spárou ke dvojitému převisu po levé staně The Window Area. Jednoduché technické lezení s dobrým jištěním. Pokračuj až ke stanovišti s dobrým štandem.

Délka: 2. (155 ft., A3/A4) Přestože začíná tato délka lehce brzy se začne stávat těžší a těžší, jak se přibližujete k prvnímu převisu. Převis je docela náročný, na začátku můžete založit dobré jištění. Pak se trochu pohoupáte v druhém převisu a dalčších 25 stop výše můžeš zřídit dobrý štand, trochu si oddechnout nadýchnout se zhluboka a vydat babbarský vítězný pokřik.

Délka: 3. (150 ft., 5.6) Vylézt spárou nalevo asi 25 stop předtím, než se vrátíš do původní spáry, která tě vyvede  až na vrchol. Jednoduché free lezení a občasnými volnými kameny charakterizuj tuto pasáž.

Základní vybavení:

Kolik malých stoperů a vklíněnců si vezmeš je zcela na tobě. Tato cesta nebyla ještě vylezena volně, ani se o to ještě nikdo vážně nepokoušel.  Obecně je vhodná malá a střední velikost stoperů a vklíněnců. Nožové skoby, krátké tlusté a krátké tenké Lost Arrows skoby, friendy a další specialitky do mikro spár a trhlin. Vybíraní matroše ve stropě pak může být stejně zajímavé jako lezení na prvním. Avšak mnohem bezpečnější. Užij si to!


Assembly Line

Typ: Rock-Classic Crack
Obtížnost: 5.9
Doba: Půl dne
Přístup: Severo východním přístupem. Buď nástup cestou New Wave (5.10a) nebo první délkou cesty Patent Pending (5.5) k polici zvané Teachers Lounge Ledge. Spára, kterou máš před sebou je dlouhaááááá ruční spára hned napravo od tří převisů. Udělej štand a spárou hurá nahoru.Popis cesty:

Tato cesta byla poprvé vylezena v roce 1975. Je to dlouhá, dobře zajištěná a trochu bezcitná ruční spára. Pěkná tříhvězdičková klasika.

Délka: 1. (160 ft., 5.9) Sloupem a prstovou spárou až můžeš  do spáry vrazit pěst. Část spáry, kde se ti vejdou právě jen prsty je pravděpodobně nejtěžší místo cesty. Zbytek je ruční spára, která skutečně neposkytuje žádný odpočinek a je naopak považována jako vytrvalostní obtížnost cesty. Úsilí by tě mělo dovést až na velkou lavici ve stěně, kde se jistí, pak sloupem nalevo a přes dvě stanoviště na vrchol.
Závěr: ( 175 ft.,5.7) Pokračuj širokou spárou vedoucí doleva k vrcholu. Dej pozor na volné kameny a na vrcholu si nalezni vlastní štand. Všechna ta divná znamení, která vidíš na kamenach a skále jsou od blesků. Vypadají jako býčí oči, černý střed pak prstenec z bílé a často ještě oranžová z lišejníku kolem!!

Základní vybavení:  
Je to dlouhááááááá ruční spára. Můžeš založit něco každého půl metru. Nejlepší jsou stopery a friendy na šířku prstů. 2 x č.1, 4x č.1.5, 4 x č.2, 1 x č.2.5, 2 x č.3.


Foto z cest El Mattador a Assembly line převzato s dovolením od  http://rome.atmos.colostate.edu/ .
Thank you Guillaume.

JirkaS   [úpravy] 11:43 25.01.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 
Super kopec, super článek!Neni co dodat Jirka mě potěšil.
Zapsal: Davidos, 11:52:15 25.01.2002
 
Super kopec, super článek!Neni co dodat Jirka mě potěšil.
Zapsal: Davidos, 12:02:42 25.01.2002
 
Naprosto souhlasim s Davidosem a pridavam super fotky...
Zapsal: Badlooker, 22:14:23 25.01.2002
 
Zuppa gutt! moc peknej kopec(i clanek).chtel bych se v tech otevrenejch kominech videt:-)) to by byla zase jednou skola... a ty kycle!auuu je to docela vyzva.snad nekdy....
Zapsal: Sládič, 16:39:43 26.01.2002
 Boren=cesky Devils Tower
Si zajed na Boren. Charakter lezeni je dost podobnej, i kdyz to neni tak bombasticky jak DT.
Zapsal: Pavliß, 17:08:20 26.01.2002
 Himbajz
Stále pěknej kus šutru.Dikes za pěknej článeček
Zapsal: , 19:51:29 27.01.2002
 
Jen chválim jako ostatní, super článek i fotky. čauves
Zapsal: Monroe, 22:45:33 27.01.2002
 A co takhle...
Hele a vedou tam taky naky umely cesty???? Ja ze jich tady v Evrope mame dost malo, tak ze bych zajel do USA..............
Zapsal: Luk, 12:19:16 28.01.2002
 
nechci prudit, ale pride mi ze uz si s tim trochu trapnej, luku.
Zapsal: hop, 12:39:07 28.01.2002
 
Fakt pěknej článek Jirko!
LENIN
Zapsal: Lada Steinbach, 11:32:15 29.01.2002
 
No kamo dik za informace jenom bys priste mohl napsat neco vic o pocasi. Jsem sice v US ale mam to do WY trochu z ruky.
Zapsal: Pajka, 04:53:49 06.02.2002
 HU
Panebože tam bych se asi podělal
Zapsal: Kodl, 20:42:16 28.02.2002
 woooooooooooow
wow such a good rock for such a good people. buenos amigos los sombresos hombre bis bald
Zapsal: such a hot shot, 11:10:10 29.11.2002
 
eeeeeeeeejjjjjjjjjjjj diste
Zapsal: , 19:33:14 18.04.2007
 KBmXsvAOGkL
Where are you from? hegre model luba To all you haters who think this video is lame fuck you. This is what sex ought to be peresrve, erotic, and very very expressive. You think this stuff aint real? think again assholes. If i dig a guy enough, (and btw, this guy is hot. i like the super ripped, no fat clean body and his cock size is just perfect!) then i ll do whatever it takes to cum and cum hard. i d lick his thigh, with taunt muscles and suck on his toes, if he keeps em clean and clipped, maybe even finger his butt. and i absolutely love the spit exchange. i love guys who are confident enough to try snowballing. and guess what, most of the times its very masculine men, confident in their sexuality who are willing to try new shit and that is why they get laid more than some of you homophobic cunts. peace.
Zapsal: VHcsyqfrzBFCLm, 01:34:53 29.10.2012
 YGRdmqDlPD
CLaVRi I think this is a real great post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: yojIkcPnCIBUANllcuY, 22:07:39 05.06.2013
 
Castores Arade
Zapsal: i m p e m e r c e @ h o t m a i l . c o m, 03:43:48 16.06.2013
 
Central regions
Zapsal: i m p e m e r c e @ h o t m a i l . c o m, 14:13:35 17.06.2013
 UUMpJzsxLVTCJySgQkJ
FmNl1a Thank you for your post.Much thanks again. Great.
Zapsal: ohcazpSuVvyHEwz, 21:53:27 19.06.2013
 nQwBupIF
Awesome blog post.Really thank you! Great.
Zapsal: QgKclUsukIcKHbDA, 17:36:26 24.07.2013
 jypbSHbIBep
I really liked your article. Really Cool.
Zapsal: mvuLdtEo, 19:54:18 25.07.2013
 POmuPHYknhZasozi
25DEuM Say, you got a nice article post.Much thanks again. Great.
Zapsal: gwGnHSlOvg, 17:53:31 02.08.2013
 xDpSfVXa
HJglSD Very good blog post.Really thank you! Cool.
Zapsal: MMWFXHyopcCy, 06:27:14 04.09.2013
 UiTZoEzhNdYTG
Muchos Gracias for your article. Great.
Zapsal: oLeVidCyIrsKiVHwomR, 18:44:25 07.11.2013
 udtMjkkIW
Hey, thanks for the article.Thanks Again. Great.
Zapsal: oAGwMPYbCZXvAUAIJs, 19:19:56 07.11.2013
 oJnEgqaQrWPXOCo
I truly appreciate this article.Really thank you! Fantastic.
Zapsal: iLHgkvVzbXVg, 00:33:31 08.11.2013
 cAxysUMtdkYifQks
I appreciate you sharing this blog. Fantastic.
Zapsal: RrhYbPhZzOOmOVbkm, 00:46:27 08.11.2013
 KZBTpXLNzWmALyZcPv
Really appreciate you sharing this post.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: dqMLmsKocjXdnuYGkAU, 03:13:53 08.11.2013
 pmfcyFOcKiwffku
Thanks for sharing, this is a fantastic blog article.Thanks Again. Awesome.
Zapsal: GbQGPwbibK, 03:17:17 08.11.2013
 poLrqtaxSPtyKgGHKE
Thanks-a-mundo for the article post.Really thank you! Want more.
Zapsal: XJgfwdmP, 05:53:22 08.11.2013
 XXiMfOBqKAtX
Thanks again for the blog.Really thank you!
Zapsal: dcIKkOleOHDtv, 05:53:49 08.11.2013
 NOiVrudAqXwKwaXFqeR
Thanks for the blog article.
Zapsal: BJebIeeSPukX, 08:34:42 08.11.2013
 AeCOxNzfjKJPbXDB
Great article post.Much thanks again. Cool.
Zapsal: jJawKgBUwN, 08:39:33 08.11.2013
 LXRojldRKMq
I really liked your blog post.Much thanks again. Fantastic.
Zapsal: GkjyGDySyLOkpgpAt, 11:15:28 08.11.2013
 mrReYjhroHxQEuKt
Thanks so much for the post. Really Great.
Zapsal: TuMwFwVRpChgI, 11:20:14 08.11.2013
 ACGiOtiZebzIok
I appreciate you sharing this article post.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: mXwMHBCXmYCALdWg, 13:58:58 08.11.2013
 RzQNpNyCAttEY
A round of applause for your article post. Much obliged.
Zapsal: rPlNlEetdehlp, 14:00:12 08.11.2013
 WXuYGnJIltdtUAx
Major thankies for the article post. Cool.
Zapsal: qqstrWRuuQ, 16:30:31 08.11.2013
 UdwelmkGaFodHGRKj
I think this is a real great article post. Keep writing.
Zapsal: vWFtQXlqnoBaz, 03:12:56 09.11.2013
 isOwazagzaIOtIeRx
Enjoyed every bit of your blog article.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: ifPmJmTnEhpARyzndlx, 03:20:34 09.11.2013
 PAOyYlIV
wow, awesome article.
Zapsal: vwMYqPySQGcwm, 05:59:17 09.11.2013
 liMMrZiTVusyTFS
I cannot thank you enough for the post.Much thanks again. Fantastic.
Zapsal: oiTpuszeQOS, 06:05:31 09.11.2013
 OfprXWecoEYXiEVIUHu
A round of applause for your article.Much thanks again. Awesome.
Zapsal: MFVWpqmrXbTLGzzzp, 08:42:53 09.11.2013
 UUIhImQIhMRku
I am so grateful for your article.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: YWaYnNiLzzjWa, 08:47:55 09.11.2013
 JkzlMNAjNJiHSKa
Thanks for sharing, this is a fantastic article post.Really looking forward to read more. Want more.
Zapsal: hiQGsxnRpiGc, 11:29:46 09.11.2013
 rlgIQQZrXEx
Fantastic blog post.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: WAsRgKVTezKabH, 11:32:54 09.11.2013
 GSiVFDHKTliI
Thanks again for the blog article.Really thank you! Will read on...
Zapsal: QVjeBPAWmpxAvUYcVdY, 14:30:58 09.11.2013
 GSPYbuzeFhBhOwvFTie
Thanks so much for the blog article. Cool.
Zapsal: brVXMNhjvSCqmquOjZ, 14:31:33 09.11.2013
 TNWAQoBnLCiYzSLH
Thank you for your blog article.Really thank you! Really Great.
Zapsal: YzvuwwLkFaOJA, 08:22:33 11.11.2013
 ZFPduMpNyAhzx
Major thankies for the post.Really thank you! Will read on...
Zapsal: sMzfUgPQ, 14:04:43 11.11.2013
 KWQWdRBCfkLqUidMysE
Really appreciate you sharing this article.Thanks Again. Keep writing.
Zapsal: VZpSEvmTWmJwjV, 16:18:53 11.11.2013
 gzoUoJKeTRg
Im grateful for the post. Really Cool.
Zapsal: UgwoOzQVlAFa, 18:35:41 11.11.2013
 TWLmZKHEUuaaZBjnc
A round of applause for your blog article. Want more.
Zapsal: muYmMASJOTCMQzAZJU, 20:50:30 11.11.2013
 HQBaJpCnMYcgQgtSQWO
Fantastic blog article.Really thank you! Fantastic.
Zapsal: QYcnOhpDv, 23:01:03 11.11.2013
 KtBEEZtviFeBfp
Really appreciate you sharing this post.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: vWJTcPVrfivW, 01:11:12 12.11.2013
 IWRhBdfuLvgfPTbWzR
Looking forward to reading more. Great article post.Much thanks again. Want more.
Zapsal: PTXrxYPZDKJIuRy, 03:22:37 12.11.2013
 uiUYfxpVAOl
Very neat article. Cool.
Zapsal: wQpHEFZORWuefekOJb, 05:33:52 12.11.2013
 NQfHNlXx
Fantastic article.Thanks Again.
Zapsal: ZPukQemF, 07:45:58 12.11.2013
 gfnkahFjH
Fantastic article post.Really thank you! Want more.
Zapsal: jokfCWgZE, 09:58:26 12.11.2013
 ABYxVDJytWHDCZFZax
Fantastic blog article.Really thank you! Fantastic.
Zapsal: fVdRSmzkZUJBzs, 14:32:34 12.11.2013
 xqmsZaPmyGbKqBSE
Im obliged for the article.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: YYEZaRwadg, 16:30:45 12.11.2013
 IQAUTYpL
Thanks so much for the blog article.Really looking forward to read more. Awesome.
Zapsal: EMGhsEnuwXVdR, 18:42:03 12.11.2013
 ELXFuvLlpms
Enjoyed every bit of your article.Thanks Again. Cool.
Zapsal: WRfQxffNle, 23:27:56 12.11.2013
 dBZPhUgCSrjyVeGz
I am so grateful for your post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: eNwBmUwUDKKTkdBMatA, 01:41:48 13.11.2013
 NxOoMXWFzyMcWZdl
Im grateful for the article post.Really thank you! Great.
Zapsal: uJhADqqOeMHZNfgf, 03:56:32 13.11.2013
 bxcKBRCBUUdhFOLESBf
Say, you got a nice blog.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: ZoYFQukBJWES, 06:11:07 13.11.2013
 WMLmtSINmPru
I cannot thank you enough for the article.Much thanks again. Want more.
Zapsal: AXshnTgwTlc, 08:25:44 13.11.2013
 fUrFbTGOhqbD
I think this is a real great post.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: nPjKuMnVBNPSZNV, 10:42:25 13.11.2013
 isUHrJsVTfusvCeO
Thanks for the blog post.Much thanks again. Want more.
Zapsal: uAspXosjfQbZvsmBg, 12:57:15 13.11.2013
 jyToOqAFWKYRVQiMdog
Major thanks for the blog post.Really thank you!
Zapsal: ExWoYBAFfrxV, 15:11:45 13.11.2013
 dVgrGVqlA
I truly appreciate this article post.Thanks Again.
Zapsal: NcXZTOEhaKfqCpv, 17:30:54 13.11.2013
 kONJsVldlgiiZHZLKd
Really appreciate you sharing this blog post.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: UBaVHSrGyiCWXhbSKow, 19:44:33 13.11.2013
 ExdlSCFMX
Awesome blog article.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: lrDMMSyOwwpShKxYXw, 22:01:31 13.11.2013
 vyqDyzzVDerCIgR
Say, you got a nice blog.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: YYkrJPdTutKvwMzrswW, 00:19:37 14.11.2013
 PxPvfdAwYUrHEIvDeE
Very informative blog post.Much thanks again. Really Great.
Zapsal: SdbKlXjqf, 02:37:42 14.11.2013
 noMWquLqBVin
Great blog.Much thanks again. Cool.
Zapsal: zuNchIoaSRTtdBYKdg, 04:49:06 14.11.2013
 qGdGpuVHewYe
Wow, great article post. Cool.
Zapsal: JFWtiUgRUCYK, 07:07:13 14.11.2013
 QMaOriTiC
wow, awesome blog.Much thanks again.
Zapsal: XpjIykKYdxufa, 09:23:36 14.11.2013
 SkCJjpCHREILQEt
Say, you got a nice blog article.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: NTRgnqoZYSqoNBI, 11:36:06 14.11.2013
 cDLIOhGbkaQ
Great post.Much thanks again. Awesome.
Zapsal: lEWYKHWNJvBiKuOUNU, 13:55:16 14.11.2013
 LVOOPTBehFHwZIHZX
Say, you got a nice article post.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: ZIVrQnqcZQHlylBjX, 16:13:07 14.11.2013
 isYITOuIrFDQMoxn
Im obliged for the blog. Cool.
Zapsal: PytdRWksonNVXTTf, 18:30:37 14.11.2013
 orMwtlaZYLd
Fantastic blog.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: kuRodQSMo, 21:05:42 14.11.2013
 EfLKnhjsL
Thanks for the article.Really looking forward to read more. Great.
Zapsal: GKpEAuRGqSBxxiTllQ, 00:28:21 15.11.2013
 UBwHkXzUubVp
I really enjoy the blog post.Really thank you! Cool.
Zapsal: zlFqGfNFqqERFS, 04:08:32 15.11.2013
 FXlBKiFnxWUvUcooAo
Really appreciate you sharing this post.Thanks Again. Want more.
Zapsal: MfDQMCYTQPt, 06:25:23 15.11.2013
 sQJMpJjuiuKbPwA
A round of applause for your blog.Really looking forward to read more. Really Great.
Zapsal: NlOtAavKHgmvDZxhQOy, 08:43:56 15.11.2013
 wymoyCMXyRWNlLoJk
Appreciate you sharing, great article. Really Cool.
Zapsal: fzazNqeDOKEAgQ, 11:02:01 15.11.2013
 dRZPgDOoL
TBdnMG wow, awesome blog post.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: CsQYwQubO, 06:33:37 20.12.2013
 ikHkYcJFHukax
zNGcmD Im grateful for the blog.Thanks Again. Awesome.
Zapsal: pjDadMpSYRLpG, 10:43:59 20.12.2013
 skLztkwJgCWyXJKH
CnVskR Awesome article post. Awesome.
Zapsal: coZQIhVdV, 20:47:54 07.01.2014
 AeErOuRZTpjmxFw
ORfQoT Really informative article post.Really looking forward to read more. Will read on...
Zapsal: nKDbYAKEgnzXUJXwf, 01:30:26 16.01.2014
 WPyKsIMcu
bh2pDr Great blog article.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: qpfmRGEPrDLXpCtGV, 14:49:58 31.01.2014
 kfcisZPoapg
uWahFv Im grateful for the article.Much thanks again. Really Great.
Zapsal: pKguWBVYhT, 20:57:48 31.01.2014
 OEzGVUHVHElKUNofV
Ua5dKb Looking forward to reading more. Great article.Much thanks again. Fantastic.
Zapsal: YPaxxzAbR, 12:53:46 28.02.2014
 bldZfRfIfwJ
zAV1A6 Really appreciate you sharing this article.Really looking forward to read more. Will read on...
Zapsal: CGwJdxaAFRKKKq, 14:01:48 22.03.2014
 ecMnzEBx
OLxqsL Im thankful for the blog post. Really Cool.
Zapsal: fUPXZsXkHrYiRba, 11:28:55 01.04.2014
 ZxKefUbErO
3dZNvk Looking forward to reading more. Great blog.Really looking forward to read more. Will read on...
Zapsal: kKOooItZwpoXo, 02:34:01 18.04.2014
 rBQRkVZQ
83dESC Thanks for sharing, this is a fantastic article.Thanks Again. Really Cool.
Zapsal: tcRalzvtkrIJAnB, 09:58:03 21.04.2014
 VtjOOnLc
U2ebhe Hey, thanks for the blog post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: nxQpUeRec, 23:25:30 11.05.2014
 zjGYOLUjYJsFXzOAI
HNURvo Looking forward to reading more. Great article post.Really looking forward to read more. Great.
Zapsal: MAxpFdmfx, 12:01:03 12.05.2014
 ecDliePRXx
YhP3kB Hey, thanks for the post.Really looking forward to read more. Great.
Zapsal: qhHBmFCUuLj, 16:16:53 17.06.2014
 VCMGswuZuVJkgrB
6LNxbh Enjoyed every bit of your blog post.Much thanks again.
Zapsal: XJZDnbuS, 18:03:03 17.06.2014
 lBaYHqVnyintB
AXD5xV I really liked your blog article.Really looking forward to read more. Awesome.
Zapsal: OWSWkjeJJgDuktPRxux, 16:18:48 19.06.2014
 navNYTQVupddSS
3lO2Nq Enjoyed every bit of your blog post.Really thank you!
Zapsal: dQmZlUgmYgzvbKhwrnr, 12:05:39 04.07.2014
 IwMUrDKTaD
A2L6P1 Really appreciate you sharing this post.Really looking forward to read more.
Zapsal: vVBtkODEuqcPoMPEY, 20:33:07 01.08.2014
 
Bristol Pitbulls
Zapsal: h i p o u t d o y + v u 0 @ h o t m a i l . c o m, 10:06:51 09.10.2014
 
De zwetplassers
Zapsal: s . e . r v . i c . d . 1 5 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 09:46:46 08.01.2015
 
Rijnland B
Zapsal: s . e . r . v . i c d 1 . 5 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 21:23:37 10.01.2015
 
Finland
Zapsal: s e r . v i . c . d 1 . 5 . 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 21:23:38 10.01.2015
 
Australia Ladies
Zapsal: s . e r v i . c . d 1 5 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 00:03:18 13.01.2015
 
Kaos
Zapsal: s . e . r v i c d 1 . 5 . 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 02:27:45 13.01.2015
 
Habe noch keins
Zapsal: s e r . v i c d 1 5 7 6 @ g m a i l . c o m    , 18:15:15 16.01.2015
 
San Francisco, USA
Zapsal: s . e . r v i . c d 1 . 5 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 18:21:03 16.01.2015
 
Bergheim
Zapsal: s e . r . v . i . c . d 1 . 5 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 10:18:26 17.01.2015
 
UCLA Canoe Polo
Zapsal: s e . r v i . c . d . 1 . 5 . 7 6 @ g m a i l . c o m    , 12:19:48 17.01.2015
 
Meidericher KC
Zapsal: s e . r v i c . d . 1 . 5 . 7 6 @ g m a i l . c o m    , 08:17:52 19.01.2015
 
Decines france
Zapsal: s e . r v . i c . d . 1 . 5 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 10:45:51 19.01.2015
 
Natsec
Zapsal: s . e . r v i c d 1 . 5 . 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 21:35:35 29.01.2015
 
Pembroke
Zapsal: s . e . r . v . i . c d 1 5 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 18:05:29 03.02.2015
 BnWHqITSiCGTbhZBD
cyLTAe Wonderful work! This is the type of info that should be shared around the internet. Shame on the search engines for not positioning this post higher! Come on over and visit my web site . Thanks =)
Zapsal: njatIJnHzZPe, 08:59:33 05.02.2015
 
Redtide
Zapsal: s . e . r . v i c . d 1 . 5 . 7 6 @ g m a i l . c o m    , 18:27:57 08.02.2015
 
GIV
Zapsal: s . e r v . i . c . d . 1 . 5 . 7 . 6 @ g m a i l . c o m    , 20:06:26 08.02.2015
 
MugNMouse
Zapsal: s e r . v i c d 1 . 5 . 7 6 @ g m a i l . c o m    , 00:14:11 13.02.2015
 
Gurus
Zapsal: s e . r v . i . c . d . 1 5 7 6 @ g m a i l . c o m    , 00:44:56 13.02.2015
 RSTkWgqXhQOnoenh
GoSj7i whoah this blog is magnificent i love reading your posts. Keep up the great work! You know, lots of people are hunting around for this info, you can help them greatly.
Zapsal: WcrbOosMWZGGV, 06:29:25 06.05.2015
 hFKbJrLIg
kJAKw1 I value the article post.Much thanks again. Fantastic.
Zapsal: jsPSgihS, 01:40:01 01.07.2015
 rINlkkDeZfY
BeknCH This very blog is definitely interesting and also informative. I have picked up a lot of useful tips out of this source. I ad love to return over and over again. Thanks a bunch!
Zapsal: xaNwQSLV, 23:48:18 03.08.2015
 iwdZSkSYsZZvAzFb
YOGI9v pretty beneficial material, overall I feel this is well worth a bookmark, thanks
Zapsal: fuPOadRoD, 13:23:20 03.09.2015
 falso cartier bracciali
Wow, what a well reasoned reply, oh wait, your comment did notrovide any factual info, on what grounds can you claim im clueless, ad hominem attacks should be reserved for laymen, not people claming to be doctors despite not having practised in several years, Try again
falso cartier bracciali http://www.bestcalove.com/it/
Zapsal: qyqcdalry@aol.com, 11:04:27 21.09.2015
 cuKFiWBeAdYcb
9upiz8 Great blog article.Really thank you!
Zapsal: LrmWKghgHgSzhvgw, 00:51:26 16.10.2015
 PLhGmsaEKNaaWif
JUC46k Thanks-a-mundo for the article post.Much thanks again. Want more.
Zapsal: eCebCDsLIdFCD, 07:06:29 16.10.2015
 YxDdgOkla
AJ9jdM still care for to keep it smart. I can at wait to read far more from you. This is actually a great site.
Zapsal: vgTdsiMnxuu, 09:04:15 09.11.2015
 FoXcqCtYMky
ZH2gsU Thanks for sharing, this is a fantastic blog post.Much thanks again. Cool.
Zapsal: oKKpoNPMawWXrvn, 12:35:52 28.11.2015
 mpkXeZMXaTVspL
DadQYO
Zapsal: IcTUVRapgZSGT, 16:31:27 31.12.2015
 cMKbIHETjLSLtNcN
lm6SxP in this regard that cannot. Also visit my blog post; Garden Furniture Oil
Zapsal: HuJvAIrrOQJPqv, 19:51:22 29.02.2016
 qGXNVvZvYishAVxPPl
goKoZY your communal pages like your linkedin profile, Facebook
Zapsal: TMSSCGHRsZnovYF, 10:14:46 06.04.2016
 tFaAPvNTSuMhp
Im thankful for the blog post.Really thank you! Fantastic.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: hleZXvHoqXYujkt, 23:03:04 13.05.2016
 eYWzswkKuopbmVDwluV
I0F4K8 Major thanks for the article post.Really thank you! Great.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: FkbsNmtlfi, 08:09:25 16.05.2016
 tNjzTrenfHKUdznWN
f2SRZ8 Wow, this paragraph is fastidious, my younger sister is analyzing these kinds of things, therefore I am going to inform her.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: tZzwNWYa, 18:33:44 05.07.2016
 szAnZkKx
BxMEcN Well I truly enjoyed reading it. This article procured by you is very helpful for accurate planning.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: oUPqQFDVaRFpQNjMnm, 16:17:40 03.08.2016
 eSAGnolM
LmOU16 Thank you for your article.Really looking forward to read more. Keep writing.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: kDcdSGrspmVQLXy, 18:22:04 10.10.2016
 bvdMGrtlcuxdYTj
OTHuo9 we came across a cool website that you just may possibly delight in. Take a search when you want
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: GPsPwQMYgPGsh, 23:38:11 26.11.2016
 xzHvxJSXaUeeIu
Ec5DXQ This is a topic which is near to my heart Cheers! Exactly where are your contact details though?
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: kwulpuhCkBwN, 18:02:02 31.01.2017
 MdQqNfVzLzX
O8zS8T wow, awesome article post.Much thanks again. Fantastic.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: bcSVVxilxboogh, 18:06:19 04.03.2017
 owhEXtkV
db9Sys Really enjoyed this article post. Will read on
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: ZEtYfWcA, 16:00:00 09.05.2017
 fMrqbPZaAgkMsXmCF
3K3hPg The data mentioned within the report are a number of the ideal accessible
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: qTeBYtqJpMJNPSkyK, 16:32:39 10.05.2017
 IRAUpYQpmmidR
aTZ8Mv magnificent points altogether, you simply gained a emblem new reader. What might you suggest about your post that you made a few days in the past? Any positive?
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: lcFMmtDHNDtitzdyo, 03:41:40 11.07.2017
 UGNbMnpNFHmpgVrXC
1s3iFA Woh I your articles , saved to bookmarks !.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: YAMtmwzmL, 09:01:20 20.09.2017
 cvKiBUXdrndaGCh
2igBMm Very nice post. I absolutely appreciate this website. Keep it up!
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: MbxoCdsad, 10:31:55 08.11.2017
 OaRhrPHD
bQnC6K Woman of Alien Great work you have got carried out, this site is admittedly interesting with great facts. Time is God as method of retaining everything from going on at once.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: EEbgnrJio, 22:46:21 28.01.2018
 FBbVvprAeuPzbMoyT
jylz76 You made some really good points there. I checked on the internet for additional information about the issue and found most individuals will go along with your views on this site.
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: pnqSmBBrhfCnkSkhnNp, 03:04:29 31.05.2018
 KXTwJvxSlHFoceGzmU
Ul3Ekh Say, you got a nice blog article.Really looking forward to read more. Keep writing.
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: rhWtUSjgcTiXwwiuLx, 20:49:06 11.10.2018
 LNBlWYnYzslanBjZG
PmV3tD You, my pal, ROCK! I found exactly the info I already searched everywhere and simply could not find it. What an ideal web site.
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: kPVYLPJQzg, 20:57:38 11.10.2018
 JDcCDuWUdwaa
c3FWuB This is one awesome blog.Really looking forward to read more. Will read on
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: gWdBucnaDeJMOHAXK, 04:17:03 17.12.2018
 mlYVOElXLDZNWjpkT
uCqbhi Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We ave ever arrive across on this subject. Basically Great. I am also a specialist in this topic so I can understand your effort.
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: seIWaivtex, 20:41:25 19.12.2018
 vufTQwUdNiloSLGn
Pomndp Major thanks for the article. Keep writing.
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: yKxgJFPoKoyuwZtl, 20:47:00 15.04.2019
 VibjoTYvMKi
m7DjUX My brother suggested I might like this web site. He was entirely right. This post actually made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: wQNpPZlHhfzdHIkOVJO, 12:06:02 19.04.2019
 MEExHEjZwxvSgvsJYeO
iNdDjP This is really interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your fantastic post. Also, I have shared your website in my social networks!
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: uCkjRMoBuQKrRdlqI, 03:33:13 26.06.2019


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Bayreuther Riss
Just in time, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (136405)
Top horské cesty
Nejnovější horské cesty:
Tamersrock 7b Sas Dai Tamersc
Nordwind 7b+ Peitlerkofel
Via Mirko 7b+ Monte Steviola
Sibäschläfer 7a Aiguilles Dorées
Les Chants Du Midi 6b+ Aiguilles Dorées
Nově komentované:
Rezonance 6+ Srbsko
Bacha Kámen 7 Nugget-tsil
Marder Bord 7A Zillertal
Starci Na Chmelu 6- Holštejn
King Kong 9- Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Pískovcová klasa | Re: Pískovcová klasa | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky | Re: Pískovcová klasa | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky | Re: Pískovcová klasa | Re: severka Ortleru | severka Ortleru | Re: Pískovcová klasa |

 Nové komentáře:
Re: Blesk kauza | Re: IFSC | Re: IFSC | Re: IFSC | Re: IFSC | Re: Martin a Adam | Re: IFSC | Re: | Re: IFSC | Re: report |

 Kde to vře:
SP Chamonix: Adam Ondra vyhrál obtížnost, Martin Stráník 6. (64)
Video: Stefano Ghisolfi leze Perfecto Mundo 9b+ (50)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 21 (26)
ČHS: Odvolání proti rozhodnutí Disciplinární komise (23)
Klára Kolouchová se na K2 chystá na vrcholový pokus (22)
Osm významných stěn zavřeno (19)
Psáno do písku (19)
Gabriela Vrablíková si zapisuje první české ženské 9a (19)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 22 (18)
Strahlhorn s lyžemi napodruhé (17)

 Nově v inzerci:
Singing rock 9,8 50m | ICEBREAKER Spector | Alpy 25.-28.7.2019 | Evolv Shakra | Statická a dynamická lana | Prodám různé druhy karabin | POSTROJ EXOFIT NEX 1113901 | Prodám kotvy a karabinu | ramení popruhy TreeAustria 3.2 | Millet Alpin |

 Anketa:
Kdo je zodpovědný za poškozená přístupová lana?
 ten kdo ho instaloval 
 22 
 správce oblasti 
 24 
 obec - město 
 15 
 nikdo - na vlastní nebezpečí 
 48 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.