LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Argentiere

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Francie
 Kraj 
Chamonix
 Materiál 
led
   
 Okolní oblasti
 Ablon
 Ceuse
 La Roche des Arnauds
 Související články
 Víkendové Chamonix
 LEDY V ARGENTIERE

 Přístup 
Přes Německo a Švýcarsko směrem na JZ. Jelikož je víc možností, tak si vyberte sami. Jenom ze Švýcarska doporučuji jet přes Genevu, i když je to trošku delší. Protože napadne-li trochu víc sněhu, je cesta z Martigny do Chamonix uzavřena. Z Genevy pak jeďe do Chamonix a z něj ještě 13 km vzhůru na začátek Argentiere, kde je stanice lanovky na Grand Monte.
Vlastní ledy se nacházejí pod ledovcem Argentiere a jeho stranách. Dají se rozdělit do tři částí. První a nejnizší je La Cremerie, leží v kotlině vymleté ledovcem asi 20 min nad dolní stanici lanovky na Grand Monte. Další dvě jsou na bočních stěnách nad ledovcem, napravo Shiva Lingam a nalevo Nuit Blanche. Výchozím místem ke všem je parkoviště u dolní stanice lanovky.
 Popis oblasti 
V okolí Agentiere, respektive sousedního Chamonix, se nachází spousta podobných oblastí. Tahle má výhodu hlavně za špatného počasí - moc velkého tepla. Jednotlivé oblasti se nacházejí poměrně vysoko, nejnizší z nich je 1 350 m.n.m. Ostatní asi 1 700 - 1 900 m.n.m. A proto v nich ledy narůstají docela rychle.

 


 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.