LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Markezina greda

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Jižní Dalmácie
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 5 až 8a- (⌀ 9-)
 Jištění 
*****
 Klasifikace 
106 cest
   
 Okolní oblasti
 Brač
 Klobuk
 Marjan
 Omiš
 Osoje - Čikola
 Rupotine
 Sveti Vid - Trogir

 Přístup 
Od Splitu až do centra Klisu. Oproti parkovišti, která je výchozím bodem pro návštěvníky pevnosti, je užší dlážděná cesta, která vede do zdravotního střediska. Pokračujte dál směrem k nezpevněné části silnice a zaparkujte vozidlo na levé straně. Zajistěte, aby jste opustili prostor pro další vozidla. Odtud pěšky; postupujte po stezce k útesu (5-15 min).
 Popis oblasti 
Pohoří Kozjaku nad Kaštel Bay přitahuje pozornost každého návštěvníka. Pro horolezce nejzajímavější částí Kozjaku je skála, která se nachází v její vzdálené východní části. Kolem legendární středověké pevnosti Klis přitahuje Markezina greda svou strmou jihovýchodní stěnou. Existuje velký potenciál pro rozvoj nových dlouhých a krátkých sportovních cest. Velké polo-kaverny na dně skály nabízejí mnoho možností pro rozvoj poměrně náročných cest.

Poznámka: Lezecké místo je systematicky vyřizováno a vybaveno členy SPK Marulianus ze Splitu. Pokud jde o povětrností podmínky, lezení není možné v zimě kvůli velmi silným větrům. Nejvhodnější podmínky pro lezení jsou na jaře a na podzim. Zatímco v létě je lezecký areál ve stínu po 2 hod. Po silných deštích je nutná určitá doba, aby pole pro lezení vysušilo.

Doporučení: Pokud jste boulderingový nadšenec, velmi dobrá boulderingová plocha se nachází v sousedním Kaštel Suc'uroc.

Ubytování: Kempy nedaleko Splitu a Trogiru. Turistické informace: Turistické sdružení Klis (021) 240-578, Turistické sdružení Split (021) 348-600; www.marulianus.h r.

Poznámka: Sklon obličeje se liší od vertikálního až po velmi převislé. Trasy jsou velmi obtížné, zejména pro lezení na místě. Boulderingové detaily jsou běžné a celková klasifikace je těžká.

 

Velika Rupa Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.