LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hoď lano. ...ne celý!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Strogir - Srogir

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Severní Dalmacie
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 5c+ až 7c+ (⌀ 6b)
 Jištění 
nt. + sl.
 Klasifikace 
18
   
 Okolní oblasti
 Dabarski kukovi
 Karin
 Paklenica

 Popis oblasti 
Severní oblast Velebit má mnoho překvapení, a to i pro exkurzi a horolezce. Pokud budeme sledovat stopu od jablanacu až po Alana, nemůžeme ani podezřívat, co nás čeká. Po ukončení strmého výstupu trati se po tureckých dveřích (Tursko Vrata) najednou objeví úžasná monolitická věž - Strogir. Pro horolezce je to jako dárek z nebe. Na vrcholku Velebit, od vrcholu, nabízí nádherný výhled na pobřeží a ostrovy Pag a Rab. Pokud je počasí nepředvídatelné nebo přístup do Strogir je příliš dlouhý, v blízkosti silnice jsou další tři sektory s krásnými trasami. Oblast Sklop nabízí zejména několik krásných tras s vynikající kvalitou skály.
Ubytování: Kemp můžete využít s bivaky na výchozím místě trati do Strogir (není voda). Camp Stinica.Approach: Začněte od jaderské dálnice poblíž města Ablanaka (trajekty do Rab a Pag). Z jaderské dálnice před odbočkou do Ablanaka a trajektového přístavu odbočte doleva na Štirovača a na horský průsmyk Alan. Po ostré křivce a malé vesničce dorazíte na místo vhodné pro parkování (cca 2,8 km od dálnice). Sektor A je zde jasně viditelný. Přístup k skalnímu útvaru vystupuje malou roklí přímo u auta. Trochu dále po cestě značená stezka jablanac-alan překročí silnici. Nad silnicí prochází stezka tzv. Tureckými bránami (malá skalní roklina) a po 45 minutách dorazí do Mali (Malé) a Veliki (Velký) Strogír. Pro sektor Shlop pokračujte na dlážděné cestě s vozem po dobu dalších 1 km, dokud nedosáhnete správné křivky, ze které budou vidět skalní úseky. Odtud příjezd vede skalní roklinou. Část přístupu k sektoru 81 je zajištěna pevným lanem.

 

Strogir Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.